Blitz

Shendeti

 Breaking News

Gjashtë këshillat e vlefshme për të pasur këmbë perfekte

    Gjashtë këshillat e vlefshme për të pasur këmbë perfekte

Këmbët janë një pjesë shumë delikate në trupin tonë. Në qoftë se këmbët janë të pakëndshme ndikojnë në shëndetin tonë si dhe na vendosin në siklet. Kjo është arsyeja që

Read Full Article

Shtatë gabimet që ndikojnë në zvogëlimin dhe formën e gjoksit tuaj

    Shtatë gabimet që ndikojnë në zvogëlimin dhe formën e gjoksit tuaj

Zona e dekoltesë është shumë delikate. Ne kujdesemi për fytyrën tonë, por harrojmë bustin. Shohim se forma e gjoksit ndryshon e kjo na shqetëson, por sërish nuk e dimë se

Read Full Article

Nëse ju keni vështirësi në nuhatje, kujdes, kjo nuk është një shenjë e mirë!

    Nëse ju keni vështirësi në nuhatje, kujdes, kjo nuk është një shenjë e mirë!

Shkencëtarët kanë vënë në dukje një simptomë jo të njohur të sëmundjes Alzheimer që mund të ndihmonte në dhënien e diagnozës tek pacientët e mëparshëm. Ndërsa mendohet se dëmi fillestar

Read Full Article

Shëndeti juaj është në rrezik! Ja simptomat që tregojnë çekuilibrim hormonal

    Shëndeti juaj është në rrezik! Ja simptomat që tregojnë çekuilibrim hormonal

Rritja dhe zhvillimi i trupit tuaj varet se si funksionojnë hormonet tuaja. Ato ndikojnë në sjelljen, emocionet, por edhe në pamjen tuaj. Kur keni probleme hormonale ju e kuptoni nëpërmjet

Read Full Article

Historike! Ky është shteti i parë dhe i vetëm në botë ku sindroma Down u zhduk!

    Historike! Ky është shteti i parë dhe i vetëm në botë ku sindroma Down u zhduk!

Fëmijët që lindin me sindromën Down janë shtuar shumë vitet e fundit kudo në botë dhe mjekësia po përpiqet shumë që të paktën të ketë mundësi të kapë sa më

Read Full Article

Mjekët gjinekologë shqiptarë ngrenë alarmin: “Trajtoni infeksionet, po rritet infertiliteti në vend!”

    Mjekët gjinekologë shqiptarë ngrenë alarmin: “Trajtoni infeksionet, po rritet infertiliteti në vend!”

Ndonëse tani në verë shumica e kronikave për sa i përket shëndetësisë fokusohen më së shumti te sëmundjet virozë të verës, një tjetër është vënë në vëmendje si pasojë e

Read Full Article

Këshillat që ju duhen që të mos sëmureni në verë

    Këshillat që ju duhen që të mos sëmureni në verë

Temperaturat e larta dhe i nxehti shoqërohen gjithmonë edhe me pasoja në shëndetin tonë, ndaj, edhe pse gjatë verës nuk është shumë e zakonshme të ftoheni siç ndodh në dimër,

Read Full Article

Fëmija duhet të shkojë patjetër te mjeku! Ja shenjat që e tregojnë…

    Fëmija duhet të shkojë patjetër te mjeku! Ja shenjat që e tregojnë…

Kur fëmija sëmuret, kjo është një përvojë mjaft e vështirë për prindërit. Ndonjëherë ata nuk i kuptojnë disa simptoma dhe kjo i bën që ta kuptojnë sëmundjen vetëm kur ajo

Read Full Article

Vuani nga alergjia? Ja tri shenjat që tregojnë se keni reaksion alergjik

  Vuani nga alergjia? Ja tri shenjat që tregojnë se keni reaksion alergjik

Simptomat e alergjisë ngjajnë me simptomat e sëmundjeve të tjera dhe kjo është një arsye që na pengon të gjejmë

Read Full Article

Vetëm 1 minutë stërvitje në ditë ju mjafton që të largoni këtë sëmundje

  Vetëm 1 minutë stërvitje në ditë ju mjafton që të largoni këtë sëmundje

Shumë njerëz mendojnë se të qenit të shëndetshëm do të thotë që të shkoni në palestër dhe të mbylleni aty

Read Full Article

Pëlqeni të nuhasni ushqimet? Epo ka një shpjegim për kilet tuaja të tepërta

  Pëlqeni të nuhasni ushqimet? Epo ka një shpjegim për kilet tuaja të tepërta

Të nuhaturit të ushqimit përpara se ta konsumoni atë ka një lidhje direkte me shtimin në peshë më vonë, tregon

Read Full Article

7 simptoma të sëmundjes së tiroideve që nuk duhet të injoroni

  7 simptoma të sëmundjes së tiroideve që nuk duhet të injoroni

Gjëndrat tiroide janë përgjegjëse për prodhimin e hormoneve që rregullojnë metabolizmin dhe temperaturën e trupit. Nëse puna e tyre ndërpritet,

Read Full Article

3 ushqimet mbi të cilat ekspertët betohen: “Ju parandalojnë kancerin!”

  3 ushqimet mbi të cilat ekspertët betohen: “Ju parandalojnë kancerin!”

Ndonëse shumë gjëra nuk janë në dorë të ushqimeve që përdorim, por janë pasojë e shumë ngatërresave të tjera në

Read Full Article

Doni të mos keni rrudha? Harrojini kremrat dhe kthejuni këtyre produkteve ushqimore!

  Doni të mos keni rrudha? Harrojini kremrat dhe kthejuni këtyre produkteve ushqimore!

Kur vjen fjala te një lëkurë e mirë, menjëherë mendojmë një kombinim: krem dielli, krem antirrudhë dhe hidratim. Po në

Read Full Article

Si të ndaloni takikardinë në më pak se një minutë

  Si të ndaloni takikardinë në më pak se një minutë

Shumë prej nesh u ndodh që zemra të fillojë të ketë rrahje shumë të shpejta. Fillimisht kjo gjendje ju çon

Read Full Article

Studimi i fundit: Muaji kur keni lindur lidhet direkt me sëmundjet kronike që mund t’ju shfaqen në të ardhmen

  Studimi i fundit: Muaji kur keni lindur lidhet direkt me sëmundjet kronike që mund t’ju shfaqen në të ardhmen

Muaji kur keni lindur ka një lidhje të drejtpërdrejtë me sëmundje kronike që mund të shfaqen më vonë në jetën

Read Full Article

Shkenca e ka gjetur çfarë nuk shkon te liderët botërorë: Pushteti të dëmton trurin!

  Shkenca e ka gjetur çfarë nuk shkon te liderët botërorë: Pushteti të dëmton trurin!

Na ndodh shpesh që teksa shohim liderë të ndryshëm botërorë të themi se fuqia dhe pushteti janë elemente që u

Read Full Article

Manikyri është i dëmshëm për shëndetin tuaj, ja çfarë ndodh pas aplikimit të tij

  Manikyri është i dëmshëm për shëndetin tuaj, ja çfarë ndodh pas aplikimit të tij

Të gjithë e dimë se manikyrin nuk duhet ta aplikomë shumë shpesh, pasi thonjtë tuaj fillojnë të thahen dhe marrin

Read Full Article

Doni të shmangni kancerin e prostatës? Thjesht ejakuloni 21 herë brenda muajit

  Doni të shmangni kancerin e prostatës? Thjesht ejakuloni 21 herë brenda muajit

Një nga problemet më shqetësuese për meshkujt ditët e sotme, është kanceri i prostatës. 1 në 39 meshkuj ndërron jetë

Read Full Article

Jeni duke e tepruar me sheqerin? Ja shenjat e para të diabetit

  Jeni duke e tepruar me sheqerin? Ja shenjat e para të diabetit

Çdo person mund të vuajë nga sheqeri i tepërt dhe prej tij shkaktohen shumë dëme në enët e gjakut dhe

Read Full Article

Dietologia e njohur tregon çelësin e suksesit: Hiqni vetëm këtë produkt nga përditshmëria juaj!

  Dietologia e njohur tregon çelësin e suksesit: Hiqni vetëm këtë produkt nga përditshmëria juaj!

Nëse jeni duke u munduar që të jeni sa më në formë për plazh (ashtu siç të gjithë në fakt

Read Full Article