Blitz

Shendeti

 Breaking News

5 truket e bukurisë në fytyrë që do ju zbukurojnë vitin 2018! S’është kurrë vonë për t’ja nisur

    5 truket e bukurisë në fytyrë që do ju zbukurojnë vitin 2018! S’është kurrë vonë për t’ja nisur

Janari është muaji perfekt për t’i dhënë vetes detyra. Pas një dhjetori të çmendur festiv dhe abuzues deri në pikën e fundit, ju duhet t’i riktheheni rutinës më të shëndetshëm

Read Full Article

Keni probleme me zemrën? Vaji i kokosit ju vjen në ndihmë më shumë se çdo ilaç tjetër

    Keni probleme me zemrën? Vaji i kokosit ju vjen në ndihmë më shumë se çdo ilaç tjetër

Është konsideruar së fundmi si gjetja e shekullit në gatim dhe gjithashtu si një ndër përbërësit kryesor të kozmetikës BIO. Bëhet fjalë për vajin e kokosit dhe gjithë vlerat që

Read Full Article

Gjëra që gjinekologët do të donin t’i dinit për vaginën tuaj por me shumë mundësi ju nuk i dini

    Gjëra që gjinekologët do të donin t’i dinit për vaginën tuaj por me shumë mundësi ju nuk i dini

Shpëlarja me ujë nuk është aq e shëndetshme sa duhet Ne mendojmë se mënyra e vetme që të ndihemi sa më të pasër është që vazhdimisht të pastrojmë vaginën me

Read Full Article

Vajza, shpëtuat! Harrojini kontraceptivët, ky aplikacion ju ruan nga shtatzënitë e padëshiruara

    Vajza, shpëtuat! Harrojini kontraceptivët, ky aplikacion ju ruan nga shtatzënitë e padëshiruara

Kontraceptivët e marrë nga goja kanë qenë makth ose shpëtim për gjithë vajzat që i kanë përdorur (dhe vazhdojnë ta bëjnë). Së pari, kjo teknikë ka qenë shpëtimtare për të

Read Full Article

Vini re, vini re: Kontraceptivët, shkaktarë të kancerit të gjirit

    Vini re, vini re: Kontraceptivët, shkaktarë të kancerit të gjirit

Së fundmi është bërë një studim në lidhje me kontraceptivët( pilulat që kontrollojnë lindjet). Disa studiues danez kanë thënë se pilulat mund të shkaktojnë kancerin e  gjirit, pasi në to

Read Full Article

I kemi ruajtur gabim ushqimet gjithë kohës: Ja cilat produkte duhet të ruani në frigorifer dhe cilat jo!

    I kemi ruajtur gabim ushqimet gjithë kohës: Ja cilat produkte duhet të ruani në frigorifer dhe cilat jo!

Janë disa gjëra që ne nuk i mendojmë gjatë, thjesht i bëjmë sepse biem pre e rutinës. Një nga këto veprime është ndarja e produkteve që ruajmë në frigorifer dhe

Read Full Article

Dermatologia e J.Lo sqaron: Gjithçka nuk keni ditur dhe keni pyetur veten lidhur me lazerin që zhduk qimet tuaja!

    Dermatologia e J.Lo sqaron: Gjithçka nuk keni ditur dhe keni pyetur veten lidhur me lazerin që zhduk qimet tuaja!

Lazeri lindi si një shpëtim për të gjitha vajzat dhe gratë të cilat vazhdimisht kanë probleme me heqjen dhe pastrimin e lëkurës nga qimet. Sidomos për ato të cilat janë

Read Full Article

Ushqimet që po ju shkatërrojnë dhëmbët! Nëse i konsumoni këto harrojini dhëmbët e bardhë dhe buzëqeshjen

    Ushqimet që po ju shkatërrojnë dhëmbët! Nëse i konsumoni këto harrojini dhëmbët e bardhë dhe buzëqeshjen

Nuk e kuptoni se si dhëmbët tuaj ndryshojnë ngjyrë. Dikur kishit një buzëqeshje rrëzëllitse kurse sot dhëmbët janë të verdhë. Sigurisht që askush nuk e dëshiron këtë gjë. Të gjithë

Read Full Article

Vuani nga aknet? Mos konsumoni më këto ushqime dhe problemi juaj do të zgjidhet!

  Vuani nga aknet? Mos konsumoni më këto ushqime dhe problemi juaj do të zgjidhet!

Ndodh që fytyra t’ju acarohet edhe kur keni lëkurë shumë të mirë. Mendoni se do të kalojë, por nuk duhet

Read Full Article

Mos kini aq besim tek pastërtia e peshqirëve, pas këtij studimi nuk e dimë me ç’do fshiheni sepse me peshqirë jo!

  Mos kini aq besim tek pastërtia e peshqirëve, pas këtij studimi nuk e dimë me ç’do fshiheni sepse me peshqirë jo!

Peshqirët pasi i keni përdorur disa herë për tu fshirë përmbajnë më shumë mikrobe se sa mendoni. Duke qenë një

Read Full Article

Vajza dhe gra, nëse vini re se po shkoni më shpesh se ç’duhet në tualet drejtohuni menjëherë tek mjeku

  Vajza dhe gra, nëse vini re se po shkoni më shpesh se ç’duhet në tualet drejtohuni menjëherë tek mjeku

Vetëm një përqind e vajzave dhe grave në botë e dinë se nëse ju shkohet më shpesh se sa duhet

Read Full Article

“Adios” avokado: Ky do të jetë produkti më i dëshiruar për 10 vitet e ardhshme, kaq dimë t’ju themi!

  “Adios” avokado: Ky do të jetë produkti më i dëshiruar për 10 vitet e ardhshme, kaq dimë t’ju themi!

Të gjithë ju që e dashuroni avokadon dhe proteinat që përmban mund të merrni frymë lirisht sepse avokado nuk do

Read Full Article

Nëse nuk i konsumoni bananet, pas këtij lajmi do të doni t’i keni në menu-në e çdo dite

  Nëse nuk i konsumoni bananet, pas këtij lajmi do të doni t’i keni në menu-në e çdo dite

Vazhdimisht bëhen studime lidhur me rolin që mund të ketë banania në organizmin e njeriut. Ka nga ata të cilët

Read Full Article

Po bini në depresion? Ja 6 mënyra si ta luftoni atë

  Po bini në depresion? Ja 6 mënyra si ta luftoni atë

Depresioni është një sëmundje që po prek grupmosha të ndryshme. Shkak i tij bëhet stresi për diçka të parealizueshme dhe probleme të ndryshme

Read Full Article

Dietologët bien në një mendje: Këto ushqime mund t’i konsumoni gjithë ditën e nuk do të shëndosheni!

  Dietologët bien në një mendje: Këto ushqime mund t’i konsumoni gjithë ditën e nuk do të shëndosheni!

Gjithmonë lexojmë vërdallë se yndyrat janë të dëmshme për shëndetin dhe gjithashtu ato depozitojnë dhjam çka shton menjëherë kilet në

Read Full Article

Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

  Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

Zhvillimi i teknologjisë ia ka bërë më të lehtë gjërat edhe fushës së mjekësisë. Së fundmi është zbuluar një aparaturë

Read Full Article

Studimi: Zbulohet përmirësimi që sjell ushqyerja e bebeve me qumësht gjiri kur ato rriten

  Studimi: Zbulohet përmirësimi që sjell ushqyerja e bebeve me qumësht gjiri kur ato rriten

Është shumë e vështirë që t’i bëni fëmijët të duan perimet sepse ka aq shumë ekspozim të ushqimeve të shpejta

Read Full Article

Strudel me dardhë dhe copëza çokollate

  Strudel me dardhë dhe copëza çokollate

E dini tashmë që strudelin e kam qejf shumë dhe përherë do të krijoja ide pa fund me të, por

Read Full Article

Nëse nuk ndiheni në formë, mos konsumoni këto ushqime sepse ju përkeqësojnë gjendjen!

  Nëse nuk ndiheni në formë, mos konsumoni këto ushqime sepse ju përkeqësojnë gjendjen!

Me ndërrimin e stinëve ndodh shpesh që edhe një sërë virozash të bëhen pjesë e jona dhe duhet pasur shumë

Read Full Article

Keni dhembje trupi? Ja simptomat që tregojnë se vuani nga kjo sëmundje misterioze

  Keni dhembje trupi? Ja simptomat që tregojnë se vuani nga kjo sëmundje misterioze

Keni dhembje në të gjithë trupin dhe nuk e kuptoni pse? Kjo nuk është një lodhje e thjeshtë, por fibromialgia,

Read Full Article

Tetë gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni me stomakun bosh

  Tetë gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni me stomakun bosh

“Ju jeni ajo ç’ka hani”  është një shprehje e njohur nga të gjithë. Ushqimi ka një ndikim shumë të madh

Read Full Article