Blitz

Shendeti

 Breaking News

Aprovohet nga FDA modeli i ri i insulinës për diabetikët

    Aprovohet nga FDA modeli i ri i insulinës për diabetikët

FDA (Food and Drug Administration) në SHBA ka miratuar sot një insulinë të re për trajtimin e diabetit. Ky produkt ka si bazë një pluhur që njerëzit marrin për të

Read Full Article

Tetë mënyra që do t’ju zgjojnë nga gjumi pa pasur nevojë për kafe

    Tetë mënyra që do t’ju zgjojnë nga gjumi pa pasur nevojë për kafe

Gjithmonë jeni në kërkim të mënyrave sesi mund të zgjoheni në mëngjes dhe si mund të flini në darkë. Mendimi i parë pasi ka rënë alarmi është të merrni një

Read Full Article

Kujtoni se po hani ushqime bio? Gaboheni! Janë të gjitha të modifikuara gjenetikisht!

    Kujtoni se po hani ushqime bio? Gaboheni! Janë të gjitha të modifikuara gjenetikisht!

1. Selektimi (jo)natural ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Mendoni për karrotat, misrin apo bostanin, të gjitha këto ushqime që ju mund ti konsumoni me shumë dëshirë sepse

Read Full Article

Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

    Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

Të kesh një mik që ka zgjedhur të ushqehet si vegan, mund të jetë vërtetë e vështirë. Kjo sepse të dalat tuaja nëpër restorante mund të kthehen në konflikt të

Read Full Article

Mënyra më efikase për dhëmbë të bardhë

    Mënyra më efikase për dhëmbë të bardhë

Dentisti kozmetik, Dr. Kevin, “dora magjike” që fshihet pas çdo buzëqeshjeje të famshme në Hollivud, ndan disa prej këshillave të tij. Dhëmbë të bardhë  vetëm për 1 orë Lani gojën

Read Full Article

Ushqime të shëndetshme që në fakt ju bëjnë dëm

    Ushqime të shëndetshme që në fakt ju bëjnë dëm

Shumë ushqime, të cilat i konsideronim të shëndetshme dhe dietike, po vërtetojnë të kundërtën. Shpesh këto produkte janë shkak të mbipeshës. Më poshtë do të gjeni 8 prej këtyre ushqimeve

Read Full Article

Shikoni ku ka arritur shkenca! Ja çfarë është prodhuar në një laborator në Japoni

    Shikoni ku ka arritur shkenca! Ja çfarë është prodhuar në një laborator në Japoni

Shkenca sot vrapon shpejt, aq sa ndonjëherë nuk arrijmë t’i absorbojmë arritjet e saj. Shkencëtarët japonezë kanë krijuar testin e lëkurës artificiale me gjithë vështirësitë që ky eksperiment përmbante e që u

Read Full Article

Ju pëlqen shumë kripa? Mund të mos jetë faji juaj…

    Ju pëlqen shumë kripa? Mund të mos jetë faji juaj…

Ju, ashtu si një pjese të madhe njerëzish pëlqejnë ushqimet e kripura dhe nuk keni faj pasi shumica e këtyre ushqimeve janë të shijshme. Pyetja është:  I konsumoni sepse janë të

Read Full Article

10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

  10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

Brokoli ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Brokoli përmban nivele të larta të vitaminës B5 dhe C. Brokoli

Read Full Article

10 ushqime që luftojnë diabetin

  10 ushqime që luftojnë diabetin

Diabeti është një sëmundje shumë e përhapur. Për ta mbajtur nën kontroll këtë sëmundje duhet të mbani një regjim ushqimor

Read Full Article

10 ushqimet e shëndetshme që na bëjnë më të uritur

  10 ushqimet e shëndetshme që na bëjnë më të uritur

1. Bukë e gjitha me drithëra ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Mendoni se buka me drithëra me

Read Full Article

Djali autik flet për herë të parë: “Do flas, po tani do flas”

  Djali autik flet për herë të parë: “Do flas, po tani do flas”

  Në kuadër të muajit të autizmit, në puntatën e parë të prillit, moderatori Arian Çani i “Zonë e lirë”

Read Full Article

“Sheqeri vret”, një fushatë e bujshme kundër ëmbëlsirave

“Sheqeri vret”, një fushatë e bujshme kundër ëmbëlsirave

  1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Në mënyrë që të lajmërojë dhe të informojë për rreziqet

Read Full Article

(Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

  (Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

Në periudhën në të cilën jetojmë, teknologjia ka bërë hapa të mëdhenj përpara, duke i hyrë në ndihmë kështu shumë

Read Full Article

Nga cilat kalori duhet të përfitoni?

Nga cilat kalori duhet të përfitoni?

200 kalori bejkon dhe 200 kalori avokado ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Avokadot konsiderohen si versioni më

Read Full Article

Kujdes, këto 10 ushqime që i konsumojmë përditë shkaktojnë kancer!

  Kujdes, këto 10 ushqime që i konsumojmë përditë shkaktojnë kancer!

Invalid Displayed Gallery Ushqimi është i rëndësishëm për shëndetin dhe na siguron energjinë e nevojshme për të vazhduar aktivitetin e

Read Full Article

Ushqimi i fëmijëve – shmangni sa më shumë sheqerin!

  Ushqimi i fëmijëve – shmangni sa më shumë sheqerin!

Sheqeri në ushqimin e fëmijëve, ja pse është koha të shmangni “smoothie”-t dhe ato që i quajmë drithërat e mëngjesit.

Read Full Article

Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

  Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

Në botën e fitnesit dhe shëndetit, është bërë shumë me anë të teknikave të avancuara, sekreteve të vogla si dhe

Read Full Article

6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

  6 produkte që duhet të përdorni për higjienën tuaj

Përdorni vaj kokosi për flokët tuaj ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Vaji i kokosit ndihmon në hidratimin

Read Full Article

Gisele Bundchen dhe Tom Brady, çifti që nuk e lë asnjëherë dietën

  Gisele Bundchen dhe Tom Brady, çifti që nuk e lë asnjëherë dietën

Gisele Bundchen dhe Tom Brady hanë vërtet shëndetshëm, 100% ushqime organike, me shumicë perimesh. Asnjëherë sheqer, miell, kripë apo ndonjë

Read Full Article

Të konsumosh kafe, gjë e mirë apo jo?

  Të konsumosh kafe, gjë e mirë apo jo?

Studimet thonë se dy filxhanë me kafe në ditë bëjnë mirë për organizmin pasi kafeina ndihmon në luftën e sëmundjeve

Read Full Article