Blitz

Shendeti

 Breaking News

Kujdes! “Ngrënia sa për dy” gjatë shtatzënisë mund të dëmtojë fëmijën tuaj

    Kujdes! “Ngrënia sa për dy” gjatë shtatzënisë mund të dëmtojë fëmijën tuaj

Ekziston një mendësi popullore e cila thotë se mamatë që janë në pritjen e ëmbël duhet të “hanë për dy”, që femija i tyre të jetë i shëndetshëm. Një numër

Read Full Article

Nëse keni probleme me gjumin, ndryshoni këto veprime në jetën tuaj të përditshme!

    Nëse keni probleme me gjumin, ndryshoni këto veprime në jetën tuaj të përditshme!

Nëse keni probleme me gjumin, është koha të bëni disa ndryshime në rutinën tuaj gjatë ditës. Këto janë me të vërtetë disa hapa që do ju ndikojnë në gjumin tuaj.

Read Full Article

Të qënit në një lidhje të bën të shtosh në peshë, kështu tregojnë studimet e fundit!

    Të qënit në një lidhje të bën të shtosh në peshë, kështu tregojnë studimet e fundit!

Nëse jeni single, nuk është më një lajm i keq. Pasi studimet më të fundit, konfirmojnë se të qënit në një lidhje të bën të shtosh në peshë. Studimi është

Read Full Article

Të vendosësh fëmijët të flenë herët do të thotë shëndet mendor i mirë për nënat!

    Të vendosësh fëmijët të flenë herët do të thotë shëndet mendor i mirë për nënat!

Një studim i ri ka treguar se kur fëmijët shtrihen të flenë më herët, ata janë më të shëndetshëm por gjithashtu, ndikon pozitivisht në shëndetin mendor të mamave. Me herët

Read Full Article

Keni probleme me fytyrën? Ja 7 maska që duhet t’i provoni menjëherë

    Keni probleme me fytyrën? Ja 7 maska që duhet t’i provoni menjëherë

Kujdesi ndaj fytyrës është tepër i rëndësishëm për secilin  prej nesh. Përveç rutinës së përditshme, janë disa maska të caktuara për probleme të ndryshme të lëkurës. Për të pakësuar inflamacionin

Read Full Article

Nëse bëni këto 7 gjëra orëve të vona, me siguri vuani nga ankthi…

    Nëse bëni këto 7 gjëra orëve të vona, me siguri vuani nga ankthi…

Ankthi është një problem që fshihet pas rutinës së përditshme dhe e kemi të vështirë ta dallojmë. Por nëse keni disa prej këtyre shenjave në darkë, do të ishte mirë

Read Full Article

Studim – Nëse harroni të hani mëngjesin “në kohë”, mos u shqetësoni! Mund t’ju ndihmojë të bini në peshë…

    Studim – Nëse harroni të hani mëngjesin “në kohë”, mos u shqetësoni! Mund t’ju ndihmojë të bini në peshë…

Gjithmonë na është thënë të mos harrojmë së ngrëni mëngjesin si vaktin më të rëndësishëm, edhe pse jo të gjithë e marrin seriozisht, por studimi i fundit tregon se konsumimi

Read Full Article

8 arsye pse duhet të bëni vezët pjesë të regjimit tuaj të përditshëm ushqimor!

    8 arsye pse duhet të bëni vezët pjesë të regjimit tuaj të përditshëm ushqimor!

Konsumimi i vezëve ka kaluar nëpër debate të shumta vitet e fundit. Si fillim, sugjerohej të konsumohej shpesh, por më pas filluan shqetësimet nga niveli i kolesterolit. Ka shumë mënyra

Read Full Article

Këshilla për humbjen e peshës, ja çfarë thonë vajzat që kanë humbur më shumë se 50 kg!

  Këshilla për humbjen e peshës, ja çfarë thonë vajzat që kanë humbur më shumë se 50 kg!

Të gjithë e kemi të vështirë të gjejmë mënyrën e duhur për të humbur peshë, por ja cilat janë sekretet

Read Full Article

Këto janë shenjat e depresionit që përballemi çdo ditë, por që nuk u japim rëndësinë e duhur

  Këto janë shenjat e depresionit që përballemi çdo ditë, por që nuk u japim rëndësinë e duhur

Depresioni është një nocion  i komplikuar i cili  ka simptoma  të shumëllojshme. Personat që kalojnë në depresion i cili shkakton

Read Full Article

Arsyet përse duhet të konsumojmë ujë me limon dhe me spec të kuq në mëngjes

  Arsyet përse duhet të konsumojmë ujë me limon dhe me spec të kuq në mëngjes

Ishte një periudhe kur konsumimi i ujit me spec te kuq konsiderohej si pija më e mirë për të humbur

Read Full Article

E dini si dhe sa herë duhen larë çarçafët e gjumit? Mikrobiologët tregojnë ç’duhet bërë për të mos fjetur me bakteret…

  E dini si dhe sa herë duhen larë çarçafët e gjumit? Mikrobiologët tregojnë ç’duhet bërë për të mos fjetur me bakteret…

Ndoshta nuk e mendojmë aq gjatë larjen e çarçafëve me të cilët flemë, ama mikrobiologët thonë se larja e tyre

Read Full Article

Studim – Zbulohet dieta ideale e karbohidrateve. Ja sa duhet të konsumoni që të jetoni më gjatë

  Studim – Zbulohet dieta ideale e karbohidrateve. Ja sa duhet të konsumoni që të jetoni më gjatë

Mesa duket, dietat që reduktojnë dhe eliminojnë sasinë e karbohidrateve nuk qenkan zgjidhja më e shëndetshme. Një studim i publikuar

Read Full Article

Kujdes! Përdorimi i gabuar i numrit të recipetave mund t’ju shkaktojë këto probleme…

  Kujdes! Përdorimi i gabuar i numrit të recipetave mund t’ju shkaktojë këto probleme…

Të gjitha femrat kujtojnë se gjithë jetën kanë të njëjtën përmasë gjoksi. Madje dhe ajo nuk matet profesionalisht, por merret

Read Full Article

Studiuesit arrijnë në përfundimin shokues: Drita e celularit mund t’ju lërë të verbër!

  Studiuesit arrijnë në përfundimin shokues: Drita e celularit mund t’ju lërë të verbër!

Shkencëtarët kanë gjetur dëshmi tronditëse që mund të provojnë  se drita e ekranit nga telefonat inteligjentë, laptopët dhe pajisjet e

Read Full Article

Doni të dini dietën “magjike” të VIP-ave? Gjithçka rrotullohet rreth dy numrave: 8 dhe 16…

  Doni të dini dietën “magjike” të VIP-ave? Gjithçka rrotullohet rreth dy numrave: 8 dhe 16…

Duket misterioze kur të gjithë flasin për të, përfshirë këtu njerëz të njohur të artit e të sportit dhe është

Read Full Article

Pini shumë Coca Cola? Ja çfarë ju ndodh nëse e beni për 1 muaj rresht

  Pini shumë Coca Cola? Ja çfarë ju ndodh nëse e beni për 1 muaj rresht

Coca Cola është një nga pijet më të famshme e më të konsumuara në botë. Por jo të gjitha produktet

Read Full Article

A e dini se çfarë i shkakton trurit jetesa afër zonave që kanë trafik të dendur

  A e dini se çfarë i shkakton trurit jetesa afër zonave që kanë trafik të dendur

Nëse kaloni shumë kohë duke jetuar pranë zonave ku ka trafik të dendur, kjo mund të sjellë dëme të mëdha

Read Full Article

Kini kujdes! Ngjyra e urinës kërkon t’ju thotë diçka dhe është momenti ta kuptoni tani 

  Kini kujdes! Ngjyra e urinës kërkon t’ju thotë diçka dhe është momenti ta kuptoni tani 

Një nga gjërat më delikate të jetës është shëndeti! Kujdesi ndaj vetes nuk është asnjëherë i tepërt. Ushqehuni mirë, mos

Read Full Article

Mos e neglizhoni, shkenca ju tregon ushqimin që ndihmon në pjellorinë e meshkujve

  Mos e neglizhoni, shkenca ju tregon ushqimin që ndihmon në pjellorinë e meshkujve

Gëzohuni, ju që e keni qejf  gjalpin e bajames apo keni qejf që herë pas herë t’i konsumoni disa kokrra.

Read Full Article

Kanceri i gjirit mund të shërohet pa kemioterapi në fazën fillestare në 70% të rasteve

  Kanceri i gjirit mund të shërohet pa kemioterapi në fazën fillestare në 70% të rasteve

Të shërosh kancerin e gjirit pa kImioterapi është e mundur në 70 %  të rasteve për gratë e prekura nga

Read Full Article