Blitz

Kuzhina

Apple Pie

    Apple Pie

Përbërsit: 2 Peta brisèe 1 kg. Mollë 1 filxhanë kafe Rrush të thatë 2-3 lugë Gjalpë lëngu i 1 Limon 1 gotë të vogël Liker Nje dorë Biskota Nje dorë

Read Full Article

Pulë e tiganisur me patate dhe limon

    Pulë e tiganisur me patate dhe limon

Nga ato receta të  çastit që sajohen me çtë kesh për momentin dhe që dalin më të mira se ato që je ke menduar ti  përgatisesh me ditë të tëra. Përbërësit 200

Read Full Article

Sultjash i pjekur në 3 versione

    Sultjash i pjekur në 3 versione

 Sot po sjell 3 versionet e sultjashit të pjekur. Baza ngelet po e njëjtë (lexo recetën e plot këtu) por në hapa të tjera të tij janë shtuar shije të ndryshme. Fillojmë

Read Full Article

Fashion Food inspiruar nga Maurizio Pecoraro – Kungull dimëror me paprika

    Fashion Food inspiruar nga Maurizio Pecoraro – Kungull dimëror me paprika

Inspiruar nga  Maurizio Pecoraro po sjell për ju këtë kungull dimëror me paprika. Një kontorno ideale për çdo lloj mishi ose një vaktë vegjetarian. Nëse e përzieni me pas me rukola dhe sheg bëhet

Read Full Article

Makarona spageti me hudhra, spec djegës dhe vaj ulliri

    Makarona spageti me hudhra, spec djegës dhe vaj ulliri

Përgatitja: thelpinj hudhër 1 spec djegës 3 lugë vaj ulliri 140 g makarona spageti borzilok ose majdanoz sipas dëshirës. Përgatitja: Hudhrën e qëruar dhe të shtypur me dorë vendoseni të

Read Full Article

Smoothie jeshil

    Smoothie jeshil

Përbërsit: 1 mollë jeshile 2 kivi 1 dardhë 1 dorë spinaq 300 ml. qumësht 2 lugë mjaltë një dorë me mana kineze pakëz kanell Përgatitja: Qëroni dardhën, mollën, kivin dhe pritini në copa të

Read Full Article

Makarona me lakra brukseli dhe kërpudha

    Makarona me lakra brukseli dhe kërpudha

   Pastroni lakrat e brukselit nga ndonjë gjethe e sipërme dhe ndaini në mes. Vendosini të ziejnë për 15 minuta në ujë me kripë. Ndërkohë grini imët hudhrat dhe vendosin të kaurdisen me vajin e

Read Full Article

6 mënyrat si të mbushni tryezën plot duke shpenzuar më pak

    6 mënyrat si të mbushni tryezën plot duke shpenzuar më pak

Një nga problemet me të cilën hasen familjet tona është buxheti për ushqimin. Duke qenë se tashmë puna dhe angazhimet profesionale janë intensive, kujdesi për atë ç’ka hamë është vogël.

Read Full Article

Perime të ziera në avull

  Perime të ziera në avull

Përbërësit: karrota kungulleshka brokoli lulelakër selino  çdo llojë tjetër perimeje që dëshironi kripë  e trashë Përgatitja: Lani dhe pritini perimet në copa

Read Full Article

Si të përgatisni biskota me sherbet

  Si të përgatisni biskota me sherbet

Përbërësit: 1 kg biskota të thata 400 g sheqer 500 ml ujë pak gjalpë pak vanilje Përgatitja: Rreshtojini biskotat në një tavë dhe sipër

Read Full Article

Smoothie me banane dhe qumësht soje

  Smoothie me banane dhe qumësht soje

Smoothie-t janë ide e mirë për të nisur mëngjesin. Receta e sotme është fare e thjeshtë, ju duhen vetëm këto përbërës

Read Full Article

Fileto pule me kërpudha kremoze

  Fileto pule me kërpudha kremoze

Një recetë tejet e shijshme që përgatitet shumë shpejtë, mund ta shoqëroni me oriz basmati ose integral për të pasur

Read Full Article

Sultjash me fruta të thara

  Sultjash me fruta të thara

Lindi si një ëmbëlsirë duke përfshire ato pak gjëra që më ndodheshin në shtëpi. Receta bazë është e njëjtë si

Read Full Article

Recetë në 2 minuta! Kek me mollë

  Recetë në 2 minuta! Kek me mollë

Përbërsit: 3 Vezë 1 gotë Gjalpë 1 pako Pluhur pjekës për ëmbëlsira 3 gota Miell 1 gotë Miell bajamesh 1

Read Full Article

Ballokume

  Ballokume

Përbërësit:  1 kg. miell misri i 400 – 500 gr. sheqer 8 vezë 500 gr. gjalpë në temperaturë ambjenti 2

Read Full Article

Brusketa me salmon të tymosur dhe rukola

  Brusketa me salmon të tymosur dhe rukola

Përbërsit: 4 Feta buke 250 gram Salmon i tymosur Pak Vaj ulliri Një dorë Rukola Disa kokrra Piper rozë 1

Read Full Article

Pizza me miell integral në kushte shtëpie

  Pizza me miell integral në kushte shtëpie

Pizza por jo pizza dosido por një zonjë pizza me miell integral dhe me gjithë shijet yammy yammy që keni

Read Full Article

#tëdielave: Libri i kuzhinës që do jua mbajë të bashkuar familjen çdo ditë të javës!

  #tëdielave: Libri i kuzhinës që do jua mbajë të bashkuar familjen çdo ditë të javës!

“Çdo shtëpi ka aromën e së dielës…aromën që ju kujfton fëmijërinë, familjen, ngrohtësinë. Aromën që ta njeh shpirti!” – këto

Read Full Article

Pizza me miell integral

  Pizza me miell integral

PËR BRUMIN: 250 gram Miell integral 1 lugë Vaj ulliri 1 lugë e vogël Kripë Pakëz Sheqer 120 ml. Ujë

Read Full Article

Brusketa me salmon të tymosur dhe rukola

  Brusketa me salmon të tymosur dhe rukola

Imagjinoni i veten tuaj një të shtunë mbrëma me një gotë Rosè duke shjiuar këto brusketa…. super kalorike por tejet

Read Full Article

Levrek me patate të veshura me pançetë

  Levrek me patate të veshura me pançetë

  Perbersit per 2 persona 1 levrek rreth 400 gr. 3-4 patate 200 gr.pançete ose bakon i prerë në feta

Read Full Article