Blitz

Fakte/Kuriozitete

 Breaking News

Si të dalloni alergjitë nga sëmundjet gripale

    Si të dalloni alergjitë nga sëmundjet gripale

Në stinën e pranverës jemi më të prirur ndaj sëmundjeve apo dhe reagimeve të tipit kollitje, teshtima, saqë ndonjëherë gjejmë gjithnjë ngushëllimin e vetëm duke thënë se kemi alergji, edhe

Read Full Article

Zgjidhet misteri! Ja pse kopsat e këmishës te meshkujt janë në anën e djathtë dhe te femrat në anën e majtë

    Zgjidhet misteri! Ja pse kopsat e këmishës te meshkujt janë në anën e djathtë dhe te femrat në anën e majtë

Një mister i vjetër në dizajnin e veshjeve janë kopsat e këmishës te femrat dhe meshkujt në anë të ndryshme. Kopsat e meshkujve janë në të djathtë, kurse të femrave

Read Full Article

16 momente ku meshkujt kanë befasuar me idenë e propozimin për martesë

16 momente ku meshkujt kanë befasuar me idenë e propozimin për martesë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 16 Propozimi është momenti më i bukur, të cilin çdo çift e kujton me nostalgji nëpërmjet një mënyre të veçantë, sidomos femrat.

Read Full Article

FBI “thyen” Apple-n!

    FBI “thyen” Apple-n!

Sipas asaj që raporton Departamenti i Drejtësisë në SHBA, FBI ka arritur të zhbllokojë telefonin iPhone të atentatorit të San Bernardinos 3 muaj më parë. Kujtojmë se më 2 dhjetor

Read Full Article

9 misteret që fshihen pas statujave më të famshme!

    9 misteret që fshihen pas statujave më të famshme!

1. Moisiu nga Michelangelo Buonarotti ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Michelangelo bëri këtë skulpturë të Moisiut me një tipar shumë të veçantë: brirët. Historianë të artit kanë

Read Full Article

Beethoven apo Mozart? Ja cili është më i miri…

    Beethoven apo Mozart? Ja cili është më i miri…

Në një sondazh të zhvilluar nga radio “Classic FM”, Beethoven zë plot 19 vende në tabelën me 300 punime të listuara, ndërkohë që Mozarti vetëm 16. Por,ajo që i ka

Read Full Article

Kujdes! Celulari juaj mund të shkaktojë kancer!

    Kujdes! Celulari juaj mund të shkaktojë kancer!

Sipas një studimi të kryer nga instituti shkencor “Weizmann” në Izrael, disa lloje telefonash celularë mund të na vënë përballë niveleve të larta të rrezatimit elektromagnetik. I publikuar në “Biochemical

Read Full Article

“Dragon School” – shkolla misterioze që nxjerr elitën e aktorëve

    “Dragon School” – shkolla misterioze që nxjerr elitën e aktorëve

Kur e përmend, duket sikur je duke folur për ndonjë shkollë sekrete si ajo e magjisë në Hogwarts, ku u rrit Harry Potter, ama nuk është kështu! “Dragon School” në

Read Full Article

(Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

  (Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

Në periudhën në të cilën jetojmë, teknologjia ka bërë hapa të mëdhenj përpara, duke i hyrë në ndihmë kështu shumë

Read Full Article

E keni menduar ndonjëherë pse nuset vishen me të bardha?

E keni menduar ndonjëherë pse nuset vishen me të bardha?

Mbretëreshë Viktoria ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Çdo nuse, e cila ëndërron të ecë  përgjatë një rruge

Read Full Article

Qëndrimi ulur ju çon drejt vdekjes

  Qëndrimi ulur ju çon drejt vdekjes

Qëndrimi ulur bën mirë apo keq? Sipas një studimi të fundit, ndoshta duhet të çoheni nga shtrati dhe t’ i thoni botës

Read Full Article

Ja cilat janë 5 drogat me të cilat njerëzit abuzojnë më shumë

  Ja cilat janë 5 drogat me të cilat njerëzit abuzojnë më shumë

  Varësia nga droga është një problem në rritje në të gjithë globin, por çfarë është më problematike në rangun

Read Full Article

Mësoni një fjalë të re dhe ju duket se e shihni kudo? Ja si e shpjegon shkenca!

  Mësoni një fjalë të re dhe ju duket se e shihni kudo? Ja si e shpjegon shkenca!

A keni mësuar ndonjë fjalë të re kohët e fundit, atë për të cilën betoheni se nuk e kishit dëgjuar

Read Full Article

5 truke që t’i bësh të tjerët të mendojnë se ke lekë

  5 truke që t’i bësh të tjerët të mendojnë se ke lekë

Duku si një tip një milion dollarësh çdo ditë! Ndërkohë që kuleta jote numëron një shifër të limituar, është ende

Read Full Article

E mbani mend djalin që po vdiste nga uria? Shikoni si duket sot!

  E mbani mend djalin që po vdiste nga uria? Shikoni si duket sot!

Ndërkohë që punonte për të ndihmuar fëmijët në Nigeri, një punonjëse sociale, Anja Ringgren Loven nga Danimarka, takoi një djalë

Read Full Article

Kubë: Ja pse performanca e “Rolling Stones” u ndalua për shumë vite!

  Kubë: Ja pse performanca e “Rolling Stones” u ndalua për shumë vite!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Këtë të premte, “Rolling Stones” u bë grupi i parë i

Read Full Article

Striptistë homoseksualë në festën e 10-vjeçarëve

  Striptistë homoseksualë në festën e 10-vjeçarëve

Laquesha Green është arrestuar nga policia e Detroitit pasi shokoi tërë opinionin publik duke dërguar striptistë homoseksualë në një festë

Read Full Article

Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

  Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

Gruaja që është përzgjedhur si mësuesja më e mirë në botë është nga Palestina dhe është rritur në një kamp

Read Full Article

Software-i që shkruan novela, mahnitëse!

  Software-i që shkruan novela, mahnitëse!

Ndoshta është koha që novelistët t’i klasifikoni në profesionin më të rrezikuar, në kërcënim nga software super të zgjuar, pasi

Read Full Article

Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të gjithë e dinë se të bësh ushtrime të mban trupin në formë dhe bën mirë për shëndetin. Mungesa

Read Full Article

“Vogëlushja e SIA-s” me rrogë të kënaqshme, por familja i mbetet brenda skandalit financiar

  “Vogëlushja e SIA-s” me rrogë të kënaqshme, por familja i mbetet brenda skandalit financiar

Kësaj here Maddie Ziegler po vallëzon drejt llogarisë në bankë. Sipas një kontrate aktrimi, ajo ka fituar mijëra dollarë për

Read Full Article