Blitz

Fakte/Kuriozitete

 Breaking News

Kompania britanike i ofron punonjësve të saj një ditë pushimi vetëm për tu masturbuar

    Kompania britanike i ofron punonjësve të saj një ditë pushimi vetëm për tu masturbuar

Ndërkohë që shumë kompani ngurojnë ti lejojnë të punësuarit e tyre të marrin ditë pushimi ekstra, një firmë britanike po i jep mundësinë stafit që një ditë në javë të

Read Full Article

Publikohet raporti: 29 milion mesazhe dërgohen në WhatsApp çdo minutë

    Publikohet raporti: 29 milion mesazhe dërgohen në WhatsApp çdo minutë

Çdo 60 sekonda në botë dërgohet 29 milion mesazhe në WhatsApp dhe 156 milion emaile, 243 mijë foto postohen në Facebook dhe 65 mijë foto në Instagram, 350 mijë twit

Read Full Article

E thotë studimi: Fëmijët që flenë me prindërit janë më të shëndetshëm dhe më të lumtur

    E thotë studimi: Fëmijët që flenë me prindërit janë më të shëndetshëm dhe më të lumtur

Një studim i kryer nga dy universitete prestigjioze ka konfirmuar se fëmijët që flenë me prindërit kanë një gjendje psikologjike dhe shëndetësore shumë më të mirë se ata që flenë

Read Full Article

35 vjeçari nga Japonia martohet me këngëtaren e famshme virtuale

    35 vjeçari nga Japonia martohet me këngëtaren e famshme virtuale

Para 10 vjetësh, Akhiko Kondo, përjetoi një traumë në vendin e tij të punës. Ai ngacmohej gjatë gjithë kohës nga koleget e tij femra dhe kjo bëri që ai të

Read Full Article

Shiti spermën kur ishte i ri, zbulon se tashmë ka 24 fëmijë

    Shiti spermën kur ishte i ri, zbulon se tashmë ka 24 fëmijë

Kjo është historia e veçantë e Peter Ellenstein, i cili ishte vetëm 20 vjeç kur shiti spermën e tij për 57 dollarë. Tani ai ka zbuluar se ka 24 fëmijë

Read Full Article

Kush rritet duke kërcyer, është më i lumtur, më pak i stresuar dhe më shumë inteligjent

    Kush rritet duke kërcyer, është më i lumtur, më pak i stresuar dhe më shumë inteligjent

E kush nuk e adhuron kërcimin? Një pyetje që nuk mund ti japësh përgjigje. Kërcimi të ndihmon të shkarkosh të gjithë energjitë negative dhe të rrit adrenalinën por vecc kësaj

Read Full Article

Askush nuk do mund ta përdorë Whatsappin tuaj në të ardhmen, fillon instalimi i Touch dhe Face ID

    Askush nuk do mund ta përdorë Whatsappin tuaj në të ardhmen, fillon instalimi i Touch dhe Face ID

Nëse deri tani keni përdorur programe të ndryshme në telefonin tuaj që të ruani privatësinë e mesazheve në Whatsapp, nuk do të jetë më nevoja. Ekipi i aplikacionit në pronësi

Read Full Article

Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi të bëhen të varura nga cannabis-i se sa meshkujt

    Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi të bëhen të varura nga cannabis-i se sa meshkujt

Cannabis-i ose siç ne e quajmë ndryshe “hashashi”, kohët e fundit është duke e përdorur gjithmonë e më shumë në disa vende të botës, ligjërisht e kemi fjalën. Por edhe

Read Full Article

Mamatë mbi 35 vjeç duhet të presin të paktën 1 vit midis shtatzanive në mënyrë që të shmangin çdo rrezik

  Mamatë mbi 35 vjeç duhet të presin të paktën 1 vit midis shtatzanive në mënyrë që të shmangin çdo rrezik

Femrave ju kujtohet vazhdimisht pas moshës 30 vjeç se ora e tyre biologjike është duke ikur. Për këtë arsye disa

Read Full Article

(Video)Rikthehet Titanik II, do të realizojë udhëtimin e parë në vitin 2022

  (Video)Rikthehet Titanik II, do të realizojë udhëtimin e parë në vitin 2022

Kanë kaluar 106 vjet që kur anija origjinale e Titanik u mbyt në ujërat e oqeanit Atlantik por gjithsesi madhështia

Read Full Article

Studim – Zëri i mamasë mund të zgjojë një fëmijë në gjumë të thellë më shpejt se alarmi i zjarrit

  Studim – Zëri i mamasë mund të zgjojë një fëmijë në gjumë të thellë më shpejt se alarmi i zjarrit

Tingulli i zërit të një mamaje ka më shumë propabilitet të zgjojë një fëmijë në gjumë të thellë, se sa

Read Full Article

Studimi i fundit: Një dush i ngrohtë çdo ditë na ndihmon të luftojmë depresionin

  Studimi i fundit: Një dush i ngrohtë çdo ditë na ndihmon të luftojmë depresionin

Një vaskë e mbushur me flluska, disa qirinj dhe muzikë të mirë në sfond, mënyra e duhur për t’u relaksuar.

Read Full Article

Studimi i fundit: Në Mars ka mjaftueshëm oksigjen që të mbështesë jetën

  Studimi i fundit: Në Mars ka mjaftueshëm oksigjen që të mbështesë jetën

Shkencëtarët njoftojnë së fundmi se në ujërat tokësore të planetit të kuq mund të ketë oksigjen të mjaftueshëm për të

Read Full Article

Sinjale të fuqishme kapen në hapsirë, vijnë në formën e “valëve të radios” dhe janë më afër tokës se kurrë më parë

  Sinjale të fuqishme kapen në hapsirë, vijnë në formën e “valëve të radios” dhe janë më afër tokës se kurrë më parë

Shkencëtarët janë vënë në kërkim për burimin e një sinjali të shpejtë radioje të ardhur nga hapësira dhe që ndodhet

Read Full Article

Macja i shpëton jetën pronares së saj, zbulon që vuante nga kanceri i gjirit

  Macja i shpëton jetën pronares së saj, zbulon që vuante nga kanceri i gjirit

Angela Timming thotë që ja detyron jetën maces së saj, pasi kjo e fundit zbuloi që diçka nuk shkonte me

Read Full Article

Njihuni me pjestarët më të vegjël të familjes mbretërore, këto janë fëmijët që kanë bërë stërgjyshe mbretëreshën Elizabeth

  Njihuni me pjestarët më të vegjël të familjes mbretërore, këto janë fëmijët që kanë bërë stërgjyshe mbretëreshën Elizabeth

Për Mbretërinë e Bashkuar(dhe për 15 mbretëri të tjera)  Elizabeta II është mbretëreshë, ndërsa për fëmijët mbretërorë ajo është thjesht

Read Full Article

“Zoti nuk ekziston”- libri i fundit i Stephen Hawking na jep përgjigjet e pyetjeve më të mëdha të njerëzimit

  “Zoti nuk ekziston”- libri i fundit i Stephen Hawking na jep përgjigjet e pyetjeve më të mëdha të njerëzimit

Një nga fizikantët më të famshëm të të gjitha kohërave jo vetëm për punën por edhe për historinë e jetës

Read Full Article

INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

  INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

Statistika të reja janë publikuar nga INSTAT, këtë herë përsa i përket numrit të martesave në vitin 2017. Të dhënat

Read Full Article

E çuditshme në Santorini! Një ligj që ndalon turistët obezë të hipin mbi gomerë…

  E çuditshme në Santorini! Një ligj që ndalon turistët obezë të hipin mbi gomerë…

Ishulli turistik i Santorinit është i njohur për terrenin e tij kodrinor dhe realitivisht të vështirë për të ecur, prandaj

Read Full Article

Studimi më i ri tregon se meshkujt e shkurtër janë më të dhunshëm dhe më… se meshkujt e gjatë

  Studimi më i ri tregon se meshkujt e shkurtër janë më të dhunshëm dhe më… se meshkujt e gjatë

Studimi më i fundit mori në shqyrtim 600 meshkuj nga mosha 18 deri në 50 vjeç dhe studioi sjelljen e

Read Full Article

Sendet shtëpiake që nuk duhet t’i blini kurrë të përdorura dhe ato tek të cilat mund të kurseni

  Sendet shtëpiake që nuk duhet t’i blini kurrë të përdorura dhe ato tek të cilat mund të kurseni

Dekorimi i shtëpisë mund t’ju kushtojë shumë, prandaj jo rrallë njerëzit drejtohen tek sendet e përdorura. Mund të gjejnë mënyra

Read Full Article