Blitz

Fakte/Kuriozitete

 Breaking News

Covid-19/ Ushtrimet në shtëpi mund të ndihmojnë sistemin tuaj imunitar

    Covid-19/ Ushtrimet në shtëpi mund të ndihmojnë sistemin tuaj imunitar

Ushtrimet kanë shumë përfitime të dëshmuara shëndetësore, nga ulja e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare deri në përmirësimin e gjendjes shpirtërore, madje edhe një sistem imunitar më të fortë. Ekzistojnë shumë

Read Full Article

Marrin me qira Lamborghini për dasmën e tyre dhe i vënë flakën

    Marrin me qira Lamborghini për dasmën e tyre dhe i vënë flakën

Një Lamborghini i marrë me qera për një çift martesor shpërtheu pasu përplas me një makinë Golf VW të parkuar. Ngjarja ka ndodhur në Bradford të Anglisë natën e kaluar..

Read Full Article

Buzët e djallit me forma të çuditshme, trendi më i ri i operacioneve plastike?

    Buzët e djallit me forma të çuditshme, trendi më i ri i operacioneve plastike?

Rreth dy vite më parë, kreativiteti i disa njërëzve ktheu në trend realizimin e vetuallave në formë Peme Kritshtlidjesh. Tashmë një trend i ri është përhapur në Rusi, shkruan Vouge

Read Full Article

Skandal! Lopët e ngordhura bëhen sallam për shqiptarët

    Skandal! Lopët e ngordhura bëhen sallam për shqiptarët

Një denoncim i radhës ka mbërritur në redaksinë e JOQ.al. Bëhet fjalë për cilësinë e ushqimit që ne si popull konsumojmë çdo ditë. Këtë herë kemi të bëjmë me lopët

Read Full Article

Bie miti, 60% e shqiptarëve nuk flasin asnjë gjuhë të huaj

    Bie miti, 60% e shqiptarëve nuk flasin asnjë gjuhë të huaj

Ekziston miti se shqiptarët dinë të flasin shumë gjuhë të huaja, mirëpo shifrat e Eurostat e rrëzojnë këtë. Thuajse 60% e shqiptarëve nuk dinë asnjë gjuhë huaj, një nga përqindjet

Read Full Article

Lë pas Spanjën, Shqipëria e para në botë për numrin e kafeneve!

    Lë pas Spanjën, Shqipëria e para në botë për numrin e kafeneve!

Shqiptarët renditen të parët në botë për numrin e kafeneve që kanë në raport me popullsinë, duke ia kaluar edhe Spanjës. Tashmë, prej vitesh bar-kafetë, mbajnë vendin kryesor si një

Read Full Article

Aksidentet rrugore, INSTAT: 115 viktima në 7-mujorin e parë të 2019-s

    Aksidentet rrugore, INSTAT: 115 viktima në 7-mujorin e parë të 2019-s

Shqipëria rezulton ndër vendet me rrezikshmëri të lartë përsa i përket viktimave të shkatuara nga aksidentet rrugore. Sipas të dhënave të INSTAT Shqipëria renditet ndër vendet me numër të lartë

Read Full Article

Asistenti i Apple, “Siri” dëgjon bisedat e përdoruesve

    Asistenti i Apple, “Siri” dëgjon bisedat e përdoruesve

Aasistenti i “Apple”, “Siri”, dëgjon bisedat, sipas “The Guardian” që ka marrë informacione nga një punonjës i një kompanie që punon për kompaninë teknologjike. Sipas këtij burimi, shumë dialogje mes

Read Full Article

Risia unikale: Ju prezantojmë me Rezidencën “Fahma”, vendi ku të gjitha studentet do të ndihen si në shtëpi!

  Risia unikale: Ju prezantojmë me Rezidencën “Fahma”, vendi ku të gjitha studentet do të ndihen si në shtëpi!

Nuk është aq e thjeshtë të gjesh një vend ku mund të ndihesh si në shtëpi! Për të gjitha ju vajza që

Read Full Article

Kujdes! Nuk duhet t’i karikoni kurrë celularët tuaj në këto vende

  Kujdes! Nuk duhet t’i karikoni kurrë celularët tuaj në këto vende

Smartphonet janë kthyer padyshim në një mjet të domosdoshëm i përditshmërisë tonë, por ndodh shpesh që pikërisht atëherë kur na

Read Full Article

Studim: Të gjitha grupet e gjakut mund të konvertohen në dhurues universal

  Studim: Të gjitha grupet e gjakut mund të konvertohen në dhurues universal

Në korrik të vitit të kaluar, Kryqi i Kuq Amerikan deklaroi një mungesë urgjente të gjakut, ku u shpreh se

Read Full Article

Stacioni Ndërkombëtar i Hapsirës hapet nga NASA për turistët

  Stacioni Ndërkombëtar i Hapsirës hapet nga NASA për turistët

Nasa do të lejojë vizita në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës duke nisur nga viti 2020. Agjencia amerikane hapësinore, ka thënë

Read Full Article

2 vajza përfundojnë në spital, pasi tentuan ti jepnin fund periodave përpara kohe me fshesë korenti

  2 vajza përfundojnë në spital, pasi tentuan ti jepnin fund periodave përpara kohe me fshesë korenti

Një inermiere në Seattle pretendon se dy vajza të reja kanë përfunduar në spital këtë javë, pasi tentuan që ti

Read Full Article

E krijuar në laborator, kërpudha antimushkonjë mund të luftojë malarian

  E krijuar në laborator, kërpudha antimushkonjë mund të luftojë malarian

Kërpudha e quajtur “Metarhizium pingshaense”, e krijuar në laborator dhe e modifikuar gjenetikisht, mund të vrasë deri në 99% të

Read Full Article

“Global Emotions 2019”: Shqiptarët përjetojnë më shumë emocione pozitive se sa negative

  “Global Emotions 2019”: Shqiptarët përjetojnë më shumë emocione pozitive se sa negative

Sipas studimit më të fundit të Gallup, ndonëse jetojnë në një ndër shtetet më pak të zhvilluara të Europës, shqiptarët

Read Full Article

Publikohet imazhi që tregon si duken muskujt e gjirit dhe gjendrat e qumështit brenda trupit të një femre, njerëzit u tmerruan dhe mrekulluan në të njejtën kohë

  Publikohet imazhi që tregon si duken muskujt e gjirit dhe gjendrat e qumështit brenda trupit të një femre, njerëzit u tmerruan  dhe mrekulluan në të njejtën kohë

Kjo fotografi që tregon se si duket sistemi i muskujve të gjirit të femrës i ka lënë përdoruesit e mediave

Read Full Article

Të konsumosh ëmbëlsira me kanabis është më e dëmshme se sa ta tymosësh atë

  Të konsumosh ëmbëlsira me kanabis është më e dëmshme se sa ta tymosësh atë

Të konsumosh ëmbëlsira me kanabis është më e dëmshme se sa ta tymosësh atë. Sipas ekspertëve në të vërtetë çrregullimet

Read Full Article

Shifra shqetësuese: Shqiptarët kalojnë kaq vite në “dembelizëm”

  Shifra shqetësuese: Shqiptarët kalojnë kaq vite në “dembelizëm”

Banka Botërore në Raportin e rregullt Ekonomik për rajonin e Ballkanit Perëndimor ka prezantuar disa tregues, që ndër të tjera

Read Full Article

E thotë studimi: Muzika e këtij artisti të njohur ju mbron nga pickimi i mushkonjave

  E thotë studimi: Muzika e këtij artisti të njohur ju mbron nga pickimi i mushkonjave

Dielli po ndriçon në lëkurën tuaj, një fllad i lehtë po ju përkëdhel lehtë flokët dhe dikush sapo ju ka

Read Full Article

Gjyshja 55-vjeçare sjell në jetë mbesën e saj

  Gjyshja 55-vjeçare sjell në jetë mbesën e saj

Një gjyshe ka sjellë në jetë mbesën, në vend të vajzës së saj e cila nuk ka mundësi te mbesë

Read Full Article

Ka mbi 1 milion ndjekës në Instagram, blogerja e njohur vegane nën akuzë, kapet “mat” duke ngrënë peshk…

  Ka mbi 1 milion ndjekës në Instagram, blogerja e njohur vegane nën akuzë, kapet “mat” duke ngrënë peshk…

Yovana Mendoza Ayres, 29 vjeç, deri dje ishte një nga “influencer”-at më të fuqishme të dietës vegane, e cila vetëm

Read Full Article
1 2 3 37