Blitz

Dietologji/Fitnes

Në formë perfekte për vetëm 9 minuta

Në formë perfekte për vetëm  9 minuta

Programi i ushtrimeve kardio nuk kërkon pajisje apo peshë shtesë. Ky program përbëhet nga 9 ushtrime, të cilat marrin vetëm nga një minutë kohë. Për të bërë këtë stërvitje ju

Read Full Article

Ushqimet që sugjeron një instruktor palestre

Ushqimet që sugjeron një instruktor palestre

Peshku ton ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Përpara stërvitjes së mëngjesit duhet të konsumoni peshk ton me domate, vaj ulliri dhe pak rigon. Kjo ju siguron uljen

Read Full Article

15 zakone që ju bëjnë të digjni 100 kalori çdo ditë

    15 zakone që ju bëjnë të digjni 100 kalori çdo ditë

Ju çdo ditë humbni deri në 100 kalori dhe nuk e kuptoni këtë. Punët apo veprimet që bëni gjatë ditës ju bëjnë t’i humbni këto kalori pa e kuptuar. Ju

Read Full Article

(Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

    (Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

Teknologjia e fitnesit ka bërë një hap të madh, duke lançuar pasqyrën e parë që mat peshën në 3D. Kjo pajisje skanon të gjithë trupin duke përdorur një pasqyrë dhe

Read Full Article

Dëshironi të dobësoheni pa ushtrime fizike? Provoni këtë recetë

    Dëshironi të dobësoheni pa ushtrime fizike? Provoni këtë recetë

Ju ndjeni se keni shtuar disa kile në pjesën e barkut, por sërish nuk mund të shkoni në palestër apo të nisni vrapin? Mos u demoralizoni, sepse ka disa zgjidhje

Read Full Article

7 ushtrime që nuk duhet të bëni në palestër

    7 ushtrime që nuk duhet të bëni në palestër

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Ju mund të përdorni një peshë të rëndë për t’u ndier të fortë. Por kur zbrisni nga kjo pajisje ndjeni që

Read Full Article

15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

    15 receta të shpejta e të shijshme me lulelakër që ju ndihmojnë të humbni peshë

1. Buffalo lulelakër ◄ Back Next ► Picture 1 of 15 Hiqni dorë nga skuqja e patateve dhe krahëve të pulës. Prisni disa copa lulelakër dhe përpiquni t’i lyeni me

Read Full Article

Pse është më mirë të pini qumësht dhe jo ujë pas palestrës?

    Pse është më mirë të pini qumësht dhe jo ujë pas palestrës?

Pas përfundimit të palestrës ju mendoni për t’u rifreksuar dhe zgjidhni menjëherë të pini ujë. Por thuhet se të pini qumësht është më mirë. Qumështi është një nga pijet më

Read Full Article

Gabimet që bëhen në dieta duke i kthyer ato në stresuese

  Gabimet që bëhen në dieta duke i kthyer ato në stresuese

Receta me kalori të shëndetshme… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Amie Valpone është një dietologe e cila

Read Full Article

Si mund të mos e prishni dietën edhe kur jeni në shtëpi?

  Si mund të mos e prishni dietën edhe kur jeni në shtëpi?

Ndodh shpesh që të keni nisur një dietë dhe të jeni duke e mbajtur atë mjaft mirë deri në momentin

Read Full Article

Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

  Hiq dorë nga mishi. Shpëto miliona jetë!

Të kesh një mik që ka zgjedhur të ushqehet si vegan, mund të jetë vërtetë e vështirë. Kjo sepse të

Read Full Article

Pse kjo dietë limoni quhet dieta e mrekullive?

  Pse kjo dietë limoni quhet dieta e mrekullive?

Dieta e limonit është krijuar nga dr. Martine Andre, i cili përdor agrumet e pasura me vitaminë C, të cilat

Read Full Article

Dietat e personalizuara, tashmë një biznes fitimprurës në Shqipëri

  Dietat e personalizuara, tashmë një biznes fitimprurës në Shqipëri

Programi i dietave të personalizuara, një mundësi për të qenë në formë, është kthyer tashmë në një trend me kosto

Read Full Article

10 ushqimet e shëndetshme që na bëjnë më të uritur

  10 ushqimet e shëndetshme që na bëjnë më të uritur

1. Bukë e gjitha me drithëra ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Mendoni se buka me drithëra me

Read Full Article

(VIDEO) Ja si mund të arrini të pasmet perfekte!

(VIDEO) Ja si mund  të arrini të pasmet perfekte!

Shpesh vajzat nuk janë të kënaqura me format e tyre trupore, prandaj nisin dietat, ushtrimet dhe palestrën.  Çdo femër do të

Read Full Article

Dieta “Sirtfood”, humbet peshë me çokollatë dhe verë të kuqe

  Dieta “Sirtfood”, humbet peshë me çokollatë dhe verë të kuqe

Dieta “Sirtfood” është e vetmja që ka çokollatën dhe verën e kuqe në listën e produkteve të lejuara. Duket shumë

Read Full Article

Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të ushtrohesh ndikon në trupin dhe trurin tuaj

  Të gjithë e dinë se të bësh ushtrime të mban trupin në formë dhe bën mirë për shëndetin. Mungesa

Read Full Article

Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

  Këto zakone të thjeshta do të përmirësojnë dukshëm shëndetin tuaj!

Në botën e fitnesit dhe shëndetit, është bërë shumë me anë të teknikave të avancuara, sekreteve të vogla si dhe

Read Full Article

Gisele Bundchen dhe Tom Brady, çifti që nuk e lë asnjëherë dietën

  Gisele Bundchen dhe Tom Brady, çifti që nuk e lë asnjëherë dietën

Gisele Bundchen dhe Tom Brady hanë vërtet shëndetshëm, 100% ushqime organike, me shumicë perimesh. Asnjëherë sheqer, miell, kripë apo ndonjë

Read Full Article