Blitz

Dietologji/Fitnes

Ushtrimet që do të transformojnë trupin tuaj vetëm në 4 javë

    Ushtrimet që do të transformojnë trupin tuaj vetëm në 4 javë

Plazhi sapo ka filluar dhe sigurisht që ju duhet të keni një trup të bukur. Kështu që ju nevojiten disa ushtrime të shpejta. Ju duhen vetëm 4 javë dhe do

Read Full Article

5 ushtrime të thjeshta për një shpinë perfekte

    5 ushtrime të thjeshta për një shpinë perfekte

Kërkoni të keni shpinë perfekte? Shumë e thjeshtë, mjafton që të ndiqni disa ushtrime thelbësore dhe do të keni mjaft rezultat. Më poshtë do të shihni disa ushtrime të cilat

Read Full Article

Jeni vonë për të rënë në peshë përpara verës? Mos u shqetësoni, ju tregojmë disa sekrete!

    Jeni vonë për të rënë në peshë përpara verës? Mos u shqetësoni, ju tregojmë disa sekrete!

Vera është shumë afër dhe ju nuk ndiheni mirë me trupin tuaj? Ju duhet një zgjidhje për të hequr disa kilogramë?  Nuk është edhe aq e komplikuar sa mund ta

Read Full Article

Flasin ekspertët: Kujdes! Të bërit më shumë seç duhet aktivitet fizik do t’ju bëjë të mos ulni peshë

    Flasin ekspertët: Kujdes! Të bërit më shumë seç duhet aktivitet fizik do t’ju bëjë të mos ulni peshë

Për habinë e të gjithëve, një studim ka treguar se të ushtruarit më shumë seç duhet nuk do t’ju bëjë të ulni peshë ashtu siç mendoni. Një dietologe e njohur

Read Full Article

3 mënyra për të humbur peshë në një kohë të shkurtër

    3 mënyra për të humbur peshë në një kohë të shkurtër

Para verës, njerëzit nuk kanë kohë për stërvitje të tejzgjatur dhe për dieta drastike. Ata kërkojnë gjëra më të thjeshta që të humbin sa më pak kohë. Më poshtë do

Read Full Article

Ndiheni të lodhur dhe koka po ju bie mbi tastierë? Provoni këto ushqime!

    Ndiheni të lodhur dhe koka po ju bie mbi tastierë? Provoni këto ushqime!

Ndiheni vazhdimisht të lodhur dhe nuk dini se si të veproni rreth këtij fakti? Ndoshta jeni duke mbajtur dietë, por hidhini një sy listës së mëposhtme dhe integrojini këto ushqime

Read Full Article

Kombinimet perfekte të ushqimeve për të humbur peshë

    Kombinimet perfekte të ushqimeve për të humbur peshë

Një dietë e ekuilibruar është thelbësore për të rënë në peshë. Por duhet të keni parasysh që të kombinoni mirë ushqimet me njëra- tjetrën. Për shembull, disa ushqime nuk shkojnë

Read Full Article

9 dietat më WOW që kanë përdorur yjet e Hollywood-it për të rënë nga pesha

    9 dietat më WOW që kanë përdorur yjet e Hollywood-it për të rënë nga pesha

  Yjet e Hollywood-it nuk janë njësoj me ne, as në mënyrat se si vendosin të dobësohen duke përdorur taktika nga më të çuditshmet për të humbur peshë, që shumë

Read Full Article

Mësoni sekretet e dietave që të humbni sa më shumë peshë

  Mësoni sekretet e dietave që të humbni sa më shumë peshë

Sipas statistikave, një person përpiqet të paktën 4 herë në vit për të humbur peshë, por vetëm 1 në 100

Read Full Article

Karrigia, miku më i mirë për stërvitje

  Karrigia, miku më i mirë për stërvitje

Pak përpara plazhit ju keni nevojë të ndërtoni një trup të përsosur. Nuk keni pse të harxhoni para dhe kohë

Read Full Article

Doni të keni një fytyrë të shëndetshme dhe që shkëlqen? Këto ushqime duhet të jenë çdo ditë në pjatën tuaj

  Doni të keni një fytyrë të shëndetshme dhe që shkëlqen? Këto ushqime duhet të jenë çdo ditë në pjatën tuaj

Mund ta dini se çfarë ndodh kur nuk konsumoni ushqime të shëndetshme, gjithçka shfaqet në fytyrën tuaj. Megjithatë, nuk janë

Read Full Article

Ju mësojmë disa hile se si të ndiheni të ngopur në mënyrë që të hiqni kilet e tepërta

  Ju mësojmë disa hile se si të ndiheni të ngopur në mënyrë që të hiqni kilet e tepërta

Le të jemi të sinqertë: nuk ka një formulë konkrete se si duhet të dobësohemi. Sigurisht që alternimi i të

Read Full Article

Kjo është lista e ushqimeve që as nuk duhet të çoni nëpër mend për të konsumuar nëse bëni palestër

  Kjo është lista e ushqimeve që as nuk duhet të çoni nëpër mend për të konsumuar nëse bëni palestër

Edhe pse shumica e ekspertëve thonë se nëse hani gjithçka, por në mënyrë të moderuar do të jeni shumë në

Read Full Article

Doni të keni këmbë të hatashme? Këto janë ushtrimet ideale

  Doni të keni këmbë të hatashme? Këto janë ushtrimet ideale

Shumë vajza kanë probleme me këmbët e tyre dhe është një pjesë që hollohet me shumë vështirësi. Përveç ushqimit të

Read Full Article

Meqë ngelët duke u ankuar për dietat dhe palestrat, flini dhe dobësohuni! Nuk është ironi…

  Meqë ngelët duke u ankuar për dietat dhe palestrat, flini dhe dobësohuni! Nuk është ironi…

Nëse ideja e ushtrimeve për këmbët, krahët, belin dhe të gjitha pjesët e trupit ku keni nevojë të hiqni peshë

Read Full Article

Vajza, ne e kemi gjetur sekretin se si mund të humbisni peshë duke u argëtuar!

  Vajza, ne e kemi gjetur sekretin se si mund të humbisni peshë duke u argëtuar!

Ndonëse kilet e tepërta janë problem si për meshkujt ashtu edhe për femrat, zakonisht janë këto të fundit ato që

Read Full Article

Këto profesione ndikojnë në shtimin në peshë

  Këto profesione ndikojnë në shtimin në peshë

Një studim i ri ka zbuluar se profesionet që shkaktojnë stres ndikojnë edhe në shtimin në peshë të punonjësve. Shumë

Read Full Article

Jo gjithçka është e shëndetshme. Kujdes, këto perime mund t’ju shëndoshin!

  Jo gjithçka është e shëndetshme. Kujdes, këto perime mund t’ju shëndoshin!

Duke qenë se vazhdimisht nga dietologët thuhet se frutat dhe perimet janë shumë të mira për organizmin dhe për të

Read Full Article

Përfundimisht, të dobëson apo jo uji me limon?

  Përfundimisht, të dobëson apo jo uji me limon?

Pyetja 1 milion dollarëshe që ndan dietologët në dy kampe është: “A të ndihmon uji me limon të dobësohesh?” Ata

Read Full Article

Si të zmadhoni të pasmet në mënyrë natyrale?

  Si të zmadhoni të pasmet në mënyrë natyrale?

Mos harroni që ju jeni ajo që hani. Në qoftë se doni që të pasmet tuaja të rrumbullakosen, atëherë duhet

Read Full Article

5 zakonet e përditshme që ndikojnë te shtimi në peshë

  5 zakonet e përditshme që ndikojnë te shtimi në peshë

Ju nuk keni ngrënë ushqime të pashëndetshme dhe bëni stërvitje rregullisht, por përsëri nuk po humbisni peshë. Faktikisht duhet të

Read Full Article