Blitz

Destinacione

 Breaking News

14 vendet ku mund të udhëtoni vetëm e të sigurt

14 vendet ku mund të udhëtoni vetëm e të sigurt

1. Zelanda e Re ◄ Back Next ► Picture 1 of 14 Çdokush që ka parë “Lord Of The Rings” e di se ishulli është “i pasur” me thesare të

Read Full Article

Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

    Një shqiptare, përfaqësuese e Ballkanit në turizëm

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Një shqiptare  përfaqëson Ballkanin në konferencën me temë “Adventure Next Balkans” e cila po mbahet në Ohër përgjatë këtyre ditëve (10-12

Read Full Article

Sa duhet të kurseni për të blerë një shtëpi në qytetet më të famshme të botës?

Sa duhet të kurseni për të blerë një shtëpi në qytetet më të famshme të botës?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Meqenëse ekziston një kuriozitet i madh për ata që kanë fatin të banojnë në disa prej qyteteve më të mëdha e

Read Full Article

Destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave

Destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave

1. Shën Barts – për diell në ditët e ftohta të dimrit ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Rihanna dhe Hugh Jackam janë frekuentuesit më të shpeshtë të

Read Full Article

Njihuni me aeroportin më të sigurt në botë

    Njihuni me aeroportin më të sigurt në botë

Aeroporti më i sigurt në botë është “Ben Gurion International Airport” në Tel Aviv, Izrael. Në këtë vend asgjë nuk i lihet rastësisë: përqendrimi i forcave policore është gjithmonë i

Read Full Article

10 aeroportet më të bukur në botë

10 aeroportet më të bukur në botë

1. Aeroporti i Maltës ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Aeroporti i Maltës për herë të parë është në krye të klasifikimeve. Ai rrethohet nga deti dhe është

Read Full Article

Doni të vizitoni këto vende turistike? Mos u mashtroni nga fotot!

Doni të vizitoni këto vende turistike? Mos u mashtroni nga fotot!

Fotot e mahnitshme të agjencive turistike na premtojnë parajsën e vërtetë. Sidoqoftë, jo shumë persona arrijnë të kuptojnë se realiteti është shumë, shumë, shumë më ndryshe! Ne ju ftojmë të

Read Full Article

“The Independent”: Shqipëria, jo rrezik sigurie për turistët

    “The Independent”: Shqipëria, jo rrezik sigurie për turistët

Gazeta prestigjioze “The Independent” ka përpiluar një hartë me vendet e rrezikshme për turistët që zgjedhin të udhëtojnë në Europë. Pjesë e kësaj harte është edhe Shqipëria, e cila renditet

Read Full Article

10 destinacionet më të lira në Europë për 2016-n

  10 destinacionet më të lira në Europë për 2016-n

10. Kefalonia, Greqi ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Vlera e 10 gjërave kryesore: 11.872 lekë. Kefalonia është

Read Full Article