Blitz

Destinacione

 Breaking News

Befasuese! Kur ndodheni në këtë hotel flini në dy shtete njëkohësisht

Befasuese! Kur ndodheni në këtë hotel flini në dy shtete njëkohësisht

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Nëse dëshironi të vizitoni sa më shumë vende të botës në një kohë mjaft të shkurtër, rezervimi i një nate në

Read Full Article

(Foto) Jeni të apasionuar pas kampingut? Ky do të jetë destinacioni juaj i ëndrrave

(Foto) Jeni të apasionuar pas kampingut? Ky do të jetë destinacioni juaj i ëndrrave

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Mirëserdhët në “kampingun ekstrem”! Kështu quhet tanimë zona në malin Laojun, në provincën Henan të Kinës që i është dedikuar të

Read Full Article

Këto janë 19 suitat më të mira të hoteleve në të gjithë botën

Këto janë 19 suitat më të mira të hoteleve në të gjithë botën

1. Francë ◄ Back Next ► Picture 1 of 19 Siç të dihet, hotelet më luksoze në botë janë ato që kanë edhe suitat më të mira. Megjithatë, sipas një

Read Full Article

(Foto) Vendet që meritojnë më shumë turistë, sipas “National Geographic”

(Foto) Vendet që meritojnë më shumë turistë, sipas “National Geographic”

1. Armenia ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Edhe pse Armenia ka qenë një vend me konflikte që pas rënies së Bashkimit Sovjetik, tanimë ky vend është i

Read Full Article

Këto janë 11 destinacionet më të lira për pushime familjare në Europë

Këto janë 11 destinacionet më të lira për pushime familjare në Europë

1. Korfuz, Greqi – 193 euro ◄ Back Next ► Picture 1 of 11 Sipas një studimi që ka bërë “Post Office Travel Money” është vënë re se disa destinacione

Read Full Article

“Pokemon Go” – ja cilët janë 5 hotelet më “miqësorë” të Pokemon-ëve

“Pokemon Go” – ja cilët janë 5 hotelet më “miqësorë” të Pokemon-ëve

Hotel Savoy në Londër ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Hoteli ndodhet 2 hapa larg PokeStop-it të Trafalgar Square dhe PokeStop-ëve të Big Ben. Më në fund është

Read Full Article

Italianët të mrekulluar nga jugu i Shqipërisë: Plazhet, si ato në Karaibe

    Italianët të mrekulluar nga jugu i Shqipërisë: Plazhet, si ato në Karaibe

Bukuria natyrore që të fal bregdeti shqiptar është bërë shpesh objekt diskutimesh, lidhur me idenë se si duhet shfrytëzuar një pasuri e tillë, në mënyrë që numri i turistëve që

Read Full Article

Ja cilat janë 5 destinacionet shqiptare më të sugjeruara për pushime

    Ja cilat janë 5 destinacionet shqiptare më të sugjeruara për pushime

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 14 Pushimet verore janë tema më e diskutuar gjatë këtyre ditëve të nxehta. Ndërkohë që ka nga ata që tashmë janë duke

Read Full Article

(Foto) Këto janë qytetet më të sigurta në botë!

(Foto) Këto janë qytetet më të sigurta në botë!

1. Tokio ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Tokio është qyteti më i sigurt në botë, sipas studimit.

Read Full Article

“Beach bar”-et që do të donit të vizitonit të paktën një herë në jetë!

“Beach bar”-et që do të donit të vizitonit të paktën një herë në jetë!

1. Pelican Bar, Xhamajka ◄ Back Next ► Picture 1 of 15 Në fillim ky vend u konceptua si një

Read Full Article

Vendet më të bukura në Europë, që duhet t’i vizitoni patjetër

Vendet më të bukura në Europë, që duhet t’i vizitoni patjetër

1. Firence, Itali ◄ Back Next ► Picture 1 of 15  Europa ka shumë shtete të bukura, nga historia, kultura

Read Full Article

10 vende në Norvegji që duket sikur kanë dalë nga përrallat

  10 vende në Norvegji që duket sikur kanë dalë nga përrallat

Honningsvåg ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Norvegjia dallon për natyrën e saj të mrekullueshme, nivelin e lartë

Read Full Article

Këshilla për të bërë një udhëtim të sigurt

  Këshilla për të bërë një udhëtim të sigurt

Udhëtimet janë një përvojë e bukur, por kur bëhen plane për të udhëtuar ekziston gjithmonë edhe frika apo meraku për

Read Full Article

Brexit: Rriten kërkesat për të vizituar Britaninë, kushton më pak

  Brexit: Rriten kërkesat për të vizituar Britaninë, kushton më pak

Që nga momenti që referendumi britanik vendosi daljen e vendit nga Bashkimi Europian, kërkesat për të kaluar pushimet në Mbretërinë

Read Full Article

Cilat janë shtetet më të lumtura dhe ato më pak të lumtura në të gjithë botën?

  Cilat janë shtetet më të lumtura dhe ato më pak të lumtura në të gjithë botën?

Shtetet më të lumtura në botë: 1. Danimarka ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Danimarka është vendi më

Read Full Article

15 plazhet më të bukura në botë për një “arratisje romantike”

15 plazhet më të bukura në botë për një “arratisje romantike”

1. Polignano a Mare – Itali ◄ Back Next ► Picture 1 of 15 Jo vetëm plazhi është shumë romantik

Read Full Article

Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

  Këto vende po vizitohen gjithnjë e më pak nga turistët? Arsyeja është kjo…

Turqia, Greqia dhe Egjipti janë ndër shtetet që po e ndiejnë më së shumti koston e krizës së emigrantëve në

Read Full Article

20 vende të mrekullueshme që nuk na lejohet t’i vizitojmë

20 vende të mrekullueshme që nuk na lejohet t’i vizitojmë

1. Leptis Magna, Libi ◄ Back Next ► Picture 1 of 20 Një nga vendet më të bukura të Perandorisë

Read Full Article

Qytetet më të sigurta në botë

Qytetet më të sigurta në botë

10. Nju Jork ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Nju Jork është një ndër vendet me sigurinë dixhitale

Read Full Article

Vendet ku mund të shijoni gatimet më të mira tradicionale në botë

Vendet ku mund të shijoni gatimet më të mira tradicionale në botë

Hanoi, Vietnam ◄ Back Next ► Picture 1 of 10 Kjo është mjaftueshëm për Barack Obamën. Presidenti i SHBA-së është

Read Full Article

Një grua që ka udhëtuar me biçikletë gjithë botën tregon 13 destinacionet që duhet të vizitoni patjetër

Një grua që ka udhëtuar me biçikletë gjithë botën tregon 13 destinacionet që duhet të vizitoni patjetër

1. Tokio ◄ Back Next ► Picture 1 of 13 “Ndieja sikur kisha udhëtuar në të ardhmen ose në një

Read Full Article