Blitz

Blitz-Tech

Studimi: Mediat sociale na bëjnë të ndihemi më të vetmuar

    Studimi: Mediat sociale na bëjnë të ndihemi më të vetmuar

Njerëzit përgjithësisht në ditët e sotme janë shumë të lidhur me rrjetet sociale dhe kalojnë kohë në to më shumë seç duhet ndonjëherë. Një studim i fundit tregon se përdorimi

Read Full Article

Facebook prezanton teknologjinë që do të parandalojë vetëvrasjet

    Facebook prezanton teknologjinë që do të parandalojë vetëvrasjet

Këtë javë Facebook-u njoftoi se është duke punuar mbi teknologjinë “Al- driven”, e cila identifikon përdoruesit të cilët janë në rrezik vetëvrasjeje dhe do t’u ofrojë atyre ndihmë e mbështetje.

Read Full Article

Do ta ëndërronit një intervistë të tillë pune

    Do ta ëndërronit një intervistë të tillë pune

Zakonisht, nga një punëdhënës i mundshëm është e vështirë të presësh qoftë edhe një biletë treni për të shkuar në intervistën e punës. Por për sektorin teknologjik në Zelandën e

Read Full Article

26 vjeç, pasuri 5.5 bilionë $. Themeluesi i Snapchat-it, thesar pasurie

    26 vjeç, pasuri 5.5 bilionë $. Themeluesi i Snapchat-it, thesar pasurie

Themeluesi i Snapchat-it është duke ecur në rrugën e Mark Zuckerberg, themeluesit të Facebook-ut. Evan Spiegel do të ndjekë hapat e kompanisë mëmë, muajin e ardhshëm, kur profili i kompanisë

Read Full Article

Rikthehet fuqishëm në treg Nokia 3310 me një çmim shumë të mirë

    Rikthehet fuqishëm në treg Nokia 3310 me një çmim shumë të mirë

Nokia ka rikthyer në treg telefonin e famshëm Nokia 3310 një aparat i cili ka rikthyer edhe njëherë në vëmendje kompaninë e njohur.  Fillimisht versioni i parë është publikuar në vitin

Read Full Article

IPhone 7 shpërthen në flakë

    IPhone 7 shpërthen në flakë

IPhone 7 ka shfaqur problemet e para pasi aparati ka shpërthyer në flakë njësoj siç ka ndodhur më parë dhe me Galaxy Note 7. Brianna Olivas nga Arizona ka postuar

Read Full Article

Ky “update” i ri i Instagram-it do ta ndryshojë tërësisht rrjetin social!

    Ky “update” i ri i Instagram-it do ta ndryshojë tërësisht rrjetin social!

Një nga rrjetet sociale më të përdorura ndonjëherë, Instagram, sa vjen dhe përmirësohet. Së fundmi, rrjeti social ka shtuar një tjetër veçori: 10 foto apo video në një postim! E

Read Full Article

Historike/ NASA zbulon një sistem të ri diellor dhe aty ka JETË!

    Historike/ NASA zbulon një sistem të ri diellor dhe aty ka JETË!

Në një konferencë të mbajtur “live” në rrjet, shkencëtarët e Agjencisë Hapësinore Amerikane kanë treguar se plot 39 vite dritë larg sistemit tonë diellor gjendet një tjetër sistem diellor ku

Read Full Article

Opsioni më i ri i Whatsapp shumë i ngjashëm me Snapchat-in

  Opsioni më i ri i Whatsapp shumë i ngjashëm me Snapchat-in

Whatsapp sapo ka zbuluar se shumë shpejt do të lançojë opsionin e tij më të ri të ngjashëm me atë

Read Full Article

Samsung Galaxy S8 do të përdorë baterinë e Sony-t

  Samsung Galaxy S8 do të përdorë baterinë e Sony-t

Gjigantët e teknologjisë janë duke kërkuar për një bateri më të mirë, në mënyrë që mos shkaktohen të njëjtat probleme

Read Full Article

Rikthehet legjendari Nokia 3310

  Rikthehet legjendari Nokia 3310

Tashmë është lajmëruar se do të kthehet në treg një prej telefonave celularë më të shitur të të gjitha kohërave.

Read Full Article

Këto aplikacione ju ndihmojnë të keni një jetë më të lumtur në çift

  Këto aplikacione ju ndihmojnë të keni një jetë më të lumtur në çift

Jemi duke jetuar në kohën e teknologjisë dhe përderisa të gjithë jemi në dijeni të të mirave që të sjell

Read Full Article

Harrojini celularët e tjerë! Kjo risi e Iphone 8 do t’ju pëlqejë të gjithëve

  Harrojini celularët e tjerë! Kjo risi e Iphone 8 do t’ju pëlqejë të gjithëve

Një raport i publikuar nga KGI parashikon se të gjitha modelet që kompania e celularëve Apple do të prezantojë në

Read Full Article

Bëni gati paratë! Ja sa do të kushtojë Iphone 8

  Bëni gati paratë! Ja sa do të kushtojë Iphone 8

Të apasionuarit pas aparateve celularë dhe teknologjisë së fundit janë në pritje të lançimit të produktit më të ri të

Read Full Article

Një grup aktivistësh po përpiqet të largojë Mark Zuckerberg nga drejtimi i Facebook-ut

  Një grup aktivistësh po përpiqet të largojë Mark Zuckerberg nga drejtimi i Facebook-ut

Një grup investitorësh është duke u përpjekur të largojë Mark Zuckerberg nga posti i tij si kryetar bordi  i Facebook-ut. Ai

Read Full Article

Google, Microsoft, Netflix… kolosët e teknologjisë kundër Donald Trump

  Google, Microsoft, Netflix… kolosët e teknologjisë kundër Donald Trump

Janë plot 97 shoqëritë e sektorit të teknologjisë të cilat kanë dalë kundër “Ban Travel” të Donald Trump. Nga Apple

Read Full Article

Nuk keni valë në telefon dhe doni të bëni një telefonatë urgjente? Aktivizoni “Wi-Fi calling”

  Nuk keni valë në telefon dhe doni të bëni një telefonatë urgjente? Aktivizoni “Wi-Fi calling”

Ndodheni në një shtëpi ku antena e mbulimit të valëve është shumë larg? Apo në një ambient ku aparati juaj

Read Full Article

“Pokemon Go”, tashmë një biznes miliarda dollarësh

  “Pokemon Go”, tashmë një biznes miliarda dollarësh

Të gjithë u çmendën kur  u lançua loja “Pokemon Go” . Njerëz të ndryshëm viheshin në përndjekje të personazhit kryesor.

Read Full Article

Vendimi surprizë i BE-së, u jepet fund tarifave “roaming” në Europë

  Vendimi surprizë i BE-së, u jepet fund tarifave “roaming” në Europë

Bashkimi Europian ka ndërmarrë një hap të madh drejt krijimit të një rrjeti dixhital sot me shpalljen e një marrëveshjeje

Read Full Article

Kini kujdes nëse e bëni sërish këtë në Whatsapp, mund të dilni zbuluar!

  Kini kujdes nëse e bëni sërish këtë në Whatsapp, mund të dilni zbuluar!

Jan Koum, CEO i Whatsapp-it, njoftoi se shumë shpejt do të njoftoheni sa herë që dikush i bën “screenshot” bisedës

Read Full Article

Ministria e Mbrojtjes zgjedh Iphone 7 për komunikimet sekrete

  Ministria e Mbrojtjes zgjedh Iphone 7 për komunikimet sekrete

Ministria e Mbrojtjes së SHBA-ve ka vendosur të përdorë aparatin iPhone 7 për ruajtjen e të dhënave delikate dhe komunikime të

Read Full Article