Blitz

Blitz-Tech

Risia e teknologjisë: Instagram, Facebook dhe Messenger kthehen në një të vetëm

    Risia e teknologjisë: Instagram, Facebook dhe Messenger kthehen në një të vetëm

Facebook, Messenger dhe Instagram kanë mbledhur forcat dhe po bashkëpunojnë për të rigrupuar në një postim të vetëm, të gjitha njoftimet nga secili aplikacion. Në këtë mënyrë do të jetë

Read Full Article

Mezi po e prisnim! Së shpejti do të mund ta karikoni celularin tuaj për 5 minuta

    Mezi po e prisnim! Së shpejti do të mund ta karikoni celularin tuaj për 5 minuta

Këtë vit, risia e teknologjisë do të jetë lançimi i telefonave, bateritë e të cilëve do të mund të ngarkohen brenda 5 minutash. Mos thoni që ky lajm nuk është

Read Full Article

Kini kujdes kur luani Pokemon Go, mund të përfundoni në burg njësoj si ky djali!

    Kini kujdes kur luani Pokemon  Go, mund të përfundoni në burg njësoj si ky djali!

Të gjithë u çmendën kur  u lançua loja “Pokemon Go” . Njerëz të ndryshëm viheshin në përndjekje të personazhit kryesor. Loja u lejon përdoruesve të kapin apo të luftojnë Pokemon-at

Read Full Article

Facebook Tv po vjen! Nga rrjet social tashmë edhe televizion

    Facebook Tv po vjen! Nga rrjet social tashmë edhe televizion

Facebook është rrjeti social më i përdorur në botë dhe suksesi i këtij aplikacioni nuk ka të mbaruar. Thuhet se kompania lider në rrjetet sociale do të jetë pjesë edhe

Read Full Article

Njihuni me programin më të ri të PornHub: një SnapChat vetëm për nudo!

    Njihuni me programin më të ri të PornHub: një SnapChat vetëm për nudo!

Site më i njohur i pornografisë, PornHub, ka prezantuar së fundmi programin e tij më të ri të quajtur TrickPics, i cili është një version i ngjashëm me SnapChat-in. Ky

Read Full Article

Nëse je admin në një grup WhatsApp-i, ki kujdes! Mund të përfundosh në burg

    Nëse je admin në një grup WhatsApp-i, ki kujdes! Mund të përfundosh në burg

Administratorët e një grupi në WhatsApp mund të përfundojnë në qeli sipas një ligji të ri. Rregullat  e reja e bëjnë administratorin përgjegjës për gjithçka që shkruhet brenda një grupi,

Read Full Article

Nëpërmjet këtij aplikacioni, miqtë tuaj mund të zgjedhin të dashur për ju

    Nëpërmjet këtij aplikacioni, miqtë tuaj mund të zgjedhin të dashur për ju

Wingman është një aplikacion i ri, ku miqtë tuaj mund të kontrollojnë jetën tuaj sentimentale. Wingman lejon që miqtë të japin cilësitë tuaja më të mira. Ata flasin me persona të

Read Full Article

Google Maps kontrollon të gjitha lëvizjet tuaja dhe ky website do ta vërtetojë

    Google Maps kontrollon të gjitha lëvizjet tuaja dhe ky website do ta vërtetojë

Teknologjia ka përparuar së tepërmi, madje mjafton vetëm një kërkim në internet dhe vendndodhja juaj zbulohet menjëherë. Google ka një program, i cili zbulon se ku je ti nëpërmjet një

Read Full Article

Facebook paralajmëron: Kujdes! Dërgohen kërkesa miqësie nga persona që nuk jetojnë më

  Facebook paralajmëron: Kujdes! Dërgohen kërkesa miqësie nga persona që nuk jetojnë më

Është mjaft shqetësuese të përballesh me një llogari në rrjete sociale që i përket dikujt i cili është ndarë nga

Read Full Article

YouTube nuk paguan më për videot, mësoni rregullat e reja

  YouTube nuk paguan më për videot, mësoni rregullat e reja

Pesë vjet më parë, “YouTube” hapi programin e partneritetit për të gjithë, duke krijuar një popullaritet të jashtëzakonshëm. Kjo ishte

Read Full Article

Testi i Galaxy S8 shkon mirë, por jo siç pritej

  Testi i Galaxy S8 shkon mirë, por jo siç pritej

Këtë muaj del në treg Galaxy S8. Vetëm pak ditë para lançimit të tij në internet po qarkullon një video

Read Full Article

Lojërat me të cilat do të bini në dashuri këtë muaj

  Lojërat me të cilat do të bini në dashuri këtë muaj

Nëse jeni të apasionuar pas lojërave apo videogame-eve, ky muaj do të jetë ai që do t’ju japë atë që

Read Full Article

Whatsapp shndërrohet në bankomat

  Whatsapp shndërrohet në bankomat

Një ndër aplikacionet më të përdorura në botë, Whatsapp, do të fillojë testimet për të funksionuar si një sistem pagesash.

Read Full Article

Lamtumirë Apple dhe Samsung! Nokia prezanton aparatin që mundëson gjithçka na nevojitet

  Lamtumirë Apple dhe Samsung! Nokia prezanton aparatin që mundëson gjithçka na nevojitet

Nokia ka vendosur që të kthehet fuqishëm në treg dhe të konkurrojë rivalët Apple dhe Samsung. Kompania  ka prezantuar aparatin

Read Full Article

Lutjet tona u dëgjuan! ‘Emoji’ që kishim kërkuar u realizua

  Lutjet tona u dëgjuan! ‘Emoji’ që kishim kërkuar u realizua

Është e pamundur që në një bisedë në Whatsapp apo rrjete të tjera sociale të mos përdorim “emoticons”. Figura ka

Read Full Article

Zbulo se si ta gjesh ku është ajo 24/24

Zbulo se si ta gjesh ku është ajo 24/24

Ju ka ndodhur ndonjëherë të mos mbani mend se ku e keni parkuar makinën një natë më parë? Epo, të

Read Full Article

Prej kësaj jave Messenger nuk do të punojë më …

  Prej kësaj jave Messenger nuk do të punojë më …

Nëse përdoren versione të vjetra të aplikacioneve  kjo do të thotë se shërbimi që ju ofrohet nuk është i cilësisë

Read Full Article

Iphone i kuq, rezistent ndaj zjarrit

  Iphone i kuq, rezistent ndaj zjarrit

Prej kohësh flitet se kompanitë e telefonave kanë pasur probleme me shpërthimin e aparateve, megjithatë ka edhe disa telefona të

Read Full Article

Do të dashuroheni me Iphone-in e kuq dhe me misionin që ka ai

  Do të dashuroheni me Iphone-in e kuq dhe me misionin që ka ai

Apple sapo ka lançuar një format të veçantë të Iphone-it ekzistues, 7 dhe 7 Plus, në ngjyrë të kuqe flakë.

Read Full Article

2.700 km në orë, vjen avioni më i shpejtë në botë

  2.700 km në orë, vjen avioni më i shpejtë në botë

Nga Milano në Nju Jork në njëqind e tetëdhjetë minuta. Koha për të parë dy ndeshje futbolli. Nga Roma në

Read Full Article

Bëhuni gati! Samsung Galaxy S8 do të jetë 20 herë më i shtrenjtë se Nokia 3310

  Bëhuni gati! Samsung Galaxy S8 do të jetë 20 herë më i shtrenjtë se Nokia 3310

Prej kohësh është diskutuar për Samsung Galaxy S8 një nga aparatet e gjeneratës së fundit që pritet të lançohet shumë

Read Full Article