Blitz

Blitz-Tech

Ideja e “çmendur” e “Apple” : Iphone-i juaj do të jetë një pasaportë!

    Ideja e “çmendur” e “Apple” : Iphone-i juaj do të jetë një pasaportë!

“Apple” vazhdon të sjellë ide të reja me përparimin e teknologjisë  por këtë herë nuk bëhet fjalë për një Iphone me parametra të reja apo ndonjë shpikje tjetër teknoogjike. Ideja

Read Full Article

Jeni gati për “Facebook Dating”? Risia e Mark Zuckenberg u vjen në ndihmë “të turpshmëve” për të gjetur partner…

    Jeni gati për “Facebook Dating”? Risia e Mark Zuckenberg u vjen në ndihmë “të turpshmëve” për të gjetur partner…

Në epokën e errët analoge të viteve më parë, njerëzit e ndrojtur e kanë pasur gjithmonë të vështirë kur ka ardhur puna për të ftuar dikë të seksit të kundërt

Read Full Article

Samsung VS iPhone: Ekspertët i japin fund rivalitetit, ja cili është më i mirë!

    Samsung VS iPhone: Ekspertët i japin fund rivalitetit, ja cili është më i mirë!

Diskutimi mbi “Iphone vs Android” është ndër ata që kanë zgjatur shumë dhe ende kanë mbetur pa një përgjigje konkrete. Cdokush zgjedh sipas mundësisë dhe preferencës së tij, por sipas

Read Full Article

“Apple” – Kompania më të ardhurat më të larta në botë! Çfarë do të thotë kjo për aksionerët?

    “Apple” – Kompania më të ardhurat më të larta në botë! Çfarë do të thotë kjo për aksionerët?

Një lajm shumë i mirë për të gjithë adhuruesit e “Apple”. Kjo kompani sapo ka arritur suksesin që askush nuk e kishte pasur më parë: ditën e djeshme, fitimet e

Read Full Article

Prezantohet “Note 9”, ja ndryshimet e reja që Samsung sjell!

    Prezantohet “Note 9”, ja ndryshimet e reja që Samsung sjell!

Kompania e famshme Samsung sjell prezantimin e modelit të telefonave celularë “Note 9”, më 9 gusht (sot). Modeli i ri do të ketë ngjashmëri me atë paraardhës. Kompania ka vërtetuar

Read Full Article

WhatsApp bën ndryshime! Tani mund të flisni në video me disa miq në të njëjtën kohë…

    WhatsApp bën ndryshime! Tani mund të flisni në video me disa miq në të njëjtën kohë…

WhatsApp-i është kthyer në një aplikacion mjaft të rëndësishëm komunikimi mes njerëzve. Veç mesazheve, prej disa kohësh njerëzit mund të flasin edhe në videocall, gjë e cila e bën mjaft

Read Full Article

Ju tani mund të zbuloni gënjeshtrat lehtësisht, mjafton të ndiqni këto hapa!

    Ju tani mund të zbuloni gënjeshtrat lehtësisht, mjafton të ndiqni këto hapa!

Ndonjëherë të zbulosh nëse dikush është duke të të gënjyer mund të jetë e vështirë, sidomos në rastet kur ata janë mësuar me gënjeshtrat. Megjithatë, ka disa momente kur gënjeshtarët

Read Full Article

Ja aplikacioni që do ta bëjë më të thjeshtë blerjen online

    Ja aplikacioni që do ta bëjë më të thjeshtë blerjen online

Një ndër gjërat më të vështira lidhur me blerjet online, është zgjedhja e masës së duhur në përshtatshmëri me trupin tuaj. Mund t’iu ndodhë që ju të porosini një masë

Read Full Article

Kini kujdes kur bëni “forward” në Whatsapp sepse tashmë mund të dilni lehtazi zbuluar

  Kini kujdes kur bëni “forward” në Whatsapp sepse tashmë mund të dilni lehtazi zbuluar

Për të trajtuar përhapjen e keqinformimit, ekspertët e WhatsApp lançuan një veçori të re ku do të etiketojnë mesazhe të

Read Full Article

Shkenctarët në panik: Një “zhdukje apokaliptike” mund të shfarosë pjesën më të madhe të jetës në Tokë!

  Shkenctarët në panik: Një “zhdukje apokaliptike” mund të shfarosë pjesën më të madhe të jetës në Tokë!

Shkencëtarët kanë prodhuar një analizë të zymtë të mjedisit që mund të tregojë se një shkak natyror është gati të

Read Full Article

Bëhuni gati! NASA ka një super lajm lidhur me jetën e alienëve në planetin Mars

  Bëhuni gati! NASA ka një super lajm lidhur me jetën e alienëve në planetin Mars

Gjatë gjithë kohës NASA është përpjekur të investigojë në planetin Mars lidhur me dilemën nëse ka atje jëtë apo jo.

Read Full Article

Tragjedi në shpërthimin e vullkanit: Lava 700 gradë celcius u merr jetën 25 personave!

  Tragjedi në shpërthimin e vullkanit: Lava 700 gradë celcius u merr jetën 25 personave!

Një nga vullkanët më të mëdhenj të Amerikës Qendrore ka shpërthyer duke lënë të vdekur të paktën 25 persona. Vullkani

Read Full Article

Këto janë 9 gjëra që nuk na i mësojnë në shkollë por duhet t’i dimë patjetër për planetin tonë!

  Këto janë 9 gjëra që nuk na i mësojnë në shkollë por duhet t’i dimë patjetër për planetin tonë!

Kur bëhet fjalë për planetin tonë, ne e konsiderojmë çdo gjë në lidhje me të që të jetë e njohur

Read Full Article

Studiuesit kanë vendosur të bëjnë revolucion: “Toka është e sheshtë, Australia nuk ekziston!”

  Studiuesit kanë vendosur të bëjnë revolucion: “Toka është e sheshtë, Australia nuk ekziston!”

Të gjithë ju që keni menduar se keni udhëtuar drejt Australisë dhe keni prekur një tjetër kontinent, mund t’ju ndodhë

Read Full Article

Tani Facebook do të krijojë një tjetër aplikacion që do të fiksoheni të gjithë por mund të gjeni dhe dashurinë e jetës!

  Tani Facebook do të krijojë një tjetër aplikacion që do të fiksoheni të gjithë por mund të gjeni dhe dashurinë e jetës!

Faza tjetër në përpjekjen e “dëshpëruar” (siç e quajnë disa) të Facebook për të marrë përsipër çdo aspekt të jetës

Read Full Article

Na falenderoni në fund: Ja si t’i lexoni mesazhet e Whatsapp-it pa e lejuar dërguesin ta kuptojë se i keni lexuar

  Na falenderoni në fund: Ja si t’i lexoni mesazhet e Whatsapp-it pa e lejuar dërguesin ta kuptojë se i keni lexuar

1.5 miliardë njerëz e përdorin Whatsapp-in aktualisht kur ne po shkruajmë këtë artikull, që do të thotë: zyrtarisht ky aplikacion

Read Full Article

Adhurues të “Samsung”, ju tregomë parametrat dhe pamjen e “Samsung S9” përpara se të dalë në treg 

  Adhurues të “Samsung”, ju tregomë parametrat dhe pamjen e “Samsung S9” përpara se të dalë në treg 

Duket se fotot se si Samsung S9 do të duket, janë duke qarkulluar në internet pa mbërritur ende data zyrtare

Read Full Article

Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram sepse tashmë përdoruesit do të njoftohen!

  Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram sepse tashmë përdoruesit do të njoftohen!

S’kishte gjë më të sikletshme në Snapchat se sa fakti se nëse bëje “screenshot” diçka, menjëherë i shkonte njoftimi përdoruesit

Read Full Article

Më në fund dikush mendoi për ne! Youtube lançon risinë që do na bëjë të rrimë 24 orë duke dëgjuar muzikë!

  Më në fund dikush mendoi për ne! Youtube lançon risinë që do na bëjë të rrimë 24 orë duke dëgjuar muzikë!

Youtube është një nga aplikacionet më të shkarkuar dhe të përdorshëm në botë, aktiv në më shumë se 130 shtete

Read Full Article

NASA paralajmëron ndryshime të Tokës! Planeti jonë largohet nga dielli, mos ndoshta s’do të kemi më dritë?

  NASA paralajmëron ndryshime të Tokës! Planeti jonë largohet nga dielli, mos ndoshta s’do të kemi më dritë?

Dielli po e humb dalëngadalë influencën e tij  mbi planetin Tokë, pasi kjo e fundit është larguar në një distancë

Read Full Article

4 aplikacionet që duhet të fshini TANI nga iPhone-i juaj

  4 aplikacionet që duhet të fshini TANI nga iPhone-i juaj

Memoria juaj e telefonit tuaj është e tejmbushur dhe ju duhet të krijoni hapësirë? Ka katër gjëra që mund të

Read Full Article