Blitz

Blitz-Tech

Apple lançon sot 3 Iphone-at e rinj, zbulohen risitë dhe çmimet e tyre!

    Apple lançon sot 3 Iphone-at e rinj, zbulohen risitë dhe çmimet e tyre!

Apple pritet të lançojë ditën e sotme 3 prodhime të reja: iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Ato do të prezantohen në eventin e orës 7,

Read Full Article

Pas Instagramit, dhe Facebook do të bëjë ndryshimin thelbësor në rrjetin e tij

    Pas Instagramit, dhe Facebook do të bëjë ndryshimin thelbësor në rrjetin e tij

Disa muaj më parë, Instagram testoi risinë që dëshiron të sjellë: të fshehë numrin e pëlqimeve në foto. Ndryshimi është aplikuar në 7 vende përfshirë Kanadanë dhe Brazilin, dhe tashmë

Read Full Article

Sipas shkencëtarëve,alienët po na mbajnë në një kopsht galaktik dhe kanë një arsye inteligjente

    Sipas shkencëtarëve,alienët po na mbajnë në një kopsht galaktik dhe kanë një arsye inteligjente

Ne mund të mos kemi gjetur ende asnjë provë për jetën e alienëve, por kjo nuk do të thotë që ata nuk na kanë gjetur ne. Një grup shkencëtarësh u

Read Full Article

Kemi besuar këto mite për baterinë e telefonit, por janë tërësisht të gabuara

    Kemi besuar këto mite për baterinë e telefonit, por janë tërësisht të gabuara

Problemi më i madh që kemi pasur gjithnjë me telefonat tanë ka qenë jetëgjatësia e baterisë së tyre. Versionet e reja gjithnjë tregojnë se kanë gjetur çelësin për zgjidhjen e

Read Full Article

Apple në telashe, problemi i aplikacionit FaceTime është duke shkelur “të drejtat themelore njerëzore” të përdoruesëve

    Apple në telashe, problemi i aplikacionit FaceTime është duke shkelur “të drejtat themelore njerëzore” të përdoruesëve

Përdoruesit e iPhone janë paralajmëruar për një aktivitet jo normal që po ndodh me aplikacionin FaceTime. Siç mund ta dini, ky aplikacion përdoret për të komumikuar me një person tjetër,

Read Full Article

WhatsApp, Instagram dhe Messenger: Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1!

    WhatsApp, Instagram dhe Messenger: Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1!

Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1! Facebook planifikon të ‘integrojë’ WhatsApp, Instagram dhe Messenger në një opsion bisede të vetme. Të tre shërbimet do të vazhdojnë

Read Full Article

#10yearschallenge, strategji e Facebook për të marrë të dhënat tona?

    #10yearschallenge, strategji e Facebook për të marrë të dhënat tona?

Përgjatë kësaj jave një sfidë e re pushtoi rrjetet sociale, sidomos Instagram-in dhe Facebook-un. #10yearschallenge i kërkonte përdoruesve që të publikonin një foto të para një dekade dhe një foto

Read Full Article

Plot 7 risi vijnë së shpejti në Whatsapp dhe nuk do donim dhuratë më të bukur se kjo!

    Plot 7 risi vijnë së shpejti në Whatsapp dhe nuk do donim dhuratë më të bukur se kjo!

Këto ditë kanë qenë shumë të zëna për Whatsapp, pasi ka qenë duke testuar disa nga risitë që pritet të dalin së shpejti për publikun. Disa prej tyre janë finalizuar

Read Full Article

Bëhuni gati! Samsung Galaxy S10 pritet të dalë shumë shpejt në treg!

  Bëhuni gati! Samsung Galaxy S10 pritet të dalë shumë shpejt në treg!

Samsung Galaxy S10 pritet të dalë në treg në fillim të këtij viti dhe janë publikuar disa informacione se si

Read Full Article

Facebook lejon kompanitë të kenë akses në të dhënat tuaja, ja çfarë tregon kërkimi i fundit

  Facebook lejon kompanitë të kenë akses në të dhënat tuaja, ja çfarë tregon kërkimi i fundit

Emailet dhe dokumentet e tjera të brendshme të Facebook,lëshuar nga një komision parlamentar britanik të mërkurën tregojnë se si gjigandi

Read Full Article

Doni të dini se sa kohë harxhoni në Facebook? Ky opsion i ri do t’ju tregojë gjithçka

  Doni të dini se sa kohë harxhoni në Facebook? Ky opsion i ri do t’ju tregojë gjithçka

Në muajin gusht të këtij viti, Facebook lajmëroi se do të përfshinte një opsion të ri i cili do ju

Read Full Article

Whatsapp vjen me këtë super risi që do ju bëjë dhe ju pjesë të saj!

  Whatsapp vjen me këtë super risi që do ju bëjë dhe ju pjesë të saj!

Një aplikacion “i zgjuar” i disponueshëm për telefonat Android do t’ju lejojë të shndërroni çdo fotografi në një sticker që

Read Full Article

Surprizë! Rikthehet Nokia e vjetër me opsionin më të preferuar të të gjithëve

  Surprizë! Rikthehet Nokia e vjetër me opsionin më të preferuar të të gjithëve

Lajmi më i mirë për nostalgjikët: Nokia rikthehet me një telefon të ri për vitin 2018 dhe është shumë i

Read Full Article

WhatsApp pritet të bëjë ndryshimin e shumëpritur, nuk do ju shfaqen më bisedat e “bllokuara”

  WhatsApp pritet të bëjë ndryshimin e shumëpritur, nuk do ju shfaqen më bisedat e “bllokuara”

WhatsApp ka vendosur një risi që të gjithë e kemi pritur.  Bëhet fjalë për “Vacation Mode” që ju lejon që

Read Full Article

Samsung i lë të gjithë me gojë hapur, zbulon “Galaxy A9”, telefonin me katër kamera

  Samsung i lë të gjithë me gojë hapur, zbulon “Galaxy A9”, telefonin me katër kamera

Teknologjia vazhdimisht sjell prurje të reja që synojnë të jenë sa më të veçanta. Mesa duket, kompania Samsung duhet të

Read Full Article

Google publikon opsionin e ri, tani mund të kontrolloni veprimet e jetës së përditshme!

  Google publikon opsionin e ri, tani mund të kontrolloni veprimet e jetës së përditshme!

Siç rezulton, ato pesë minuta shtesë në dush çdo mëngjes, ose hedhja e bananave të vyshkura në fund të javës,

Read Full Article

Telefonat një pjesë e pandashme e jetës tonë. Njihuni me markat që përcjellin më shumë valët e dëmshme radioaktive

  Telefonat një pjesë e pandashme e jetës tonë. Njihuni me markat që përcjellin më shumë valët e dëmshme radioaktive

Telefonat janë një pjesë e pandashme e jetës sonë.  Shpesh herë na ndodh të na zërë gjumi me telefon në

Read Full Article

Qytetet që kanë teknologjitë më të larta

  Qytetet që kanë teknologjitë më të larta

Interneti, menyra më e thjeshtë për transport janë faktorë të rëndësishëm që e bëjnë një qytet të zhvilluar. Përhapja e

Read Full Article

Risia më e çuditshme në Instagram, tani mund të lexoni dhe libra!

  Risia më e çuditshme në Instagram, tani mund të lexoni dhe libra!

Nëse menduat se Instagrami mbaroi me risitë këtë sezon, gaboheni. Tani mund të lexoni libra në Instagram. Aq çuditshëm sa

Read Full Article

Vitet 90 dhe tani: si na e ka ndryshuar jetën teknologjia!

  Vitet 90 dhe tani: si na e ka ndryshuar jetën teknologjia!

Vitet 90 janë më shumë se dy dekada larg. Vetëm nëse hedhim sytë pas, kuptojmë se sa shumë ndryshimë kanë

Read Full Article

Pasi u kërkua aq shumë, Whatsapp sapo lançoi opsionin që do i “shpëtojë jetën” të gjithëve

  Pasi u kërkua aq shumë, Whatsapp sapo lançoi opsionin që do i “shpëtojë jetën” të gjithëve

Të gjithë jemi përdorues të Whatsapp dhe me shumë mundësi, nëse do të kontrollonit në telefonat tuaj se cili është

Read Full Article
1 2 3 16