Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

“E bëra dhe nuk pendohem” një grua e martuar rrëfen tradhëtinë

    “E bëra dhe nuk pendohem” një grua e martuar rrëfen tradhëtinë

“Ashley Madison” është një faqe në internet e krijuar specifikisht për të gjithë të martuarit që duan të kenë njohje të reja dhe të tradhtojnë partnerët aktualë. Në momentin e

Read Full Article

Për 40 vite motrat bën foto çdo vit në të njëjtin vend për të parë në fund si i ndryshoi jeta

    Për 40 vite motrat bën foto çdo vit në të njëjtin vend për të parë në fund si i ndryshoi jeta

Në 1975, Nicholas Nixon filloi një seri fotografish vjetore të katër motrave që kanë shtrirë 43 vjet të jetës së tyre – deri më sot. Seriali i Nixon është më

Read Full Article

“Fshini WhatApp-in nga telefoni”- Aplikacioni sërish probleme me privatësinë!

    “Fshini WhatApp-in nga telefoni”- Aplikacioni sërish probleme me privatësinë!

Ekspertët e sigurisë së rrjeteve sociale kanë ngritur alarm për përdoruesit e WhatsApp. Ata shprehen të shqetësuar për sigurinë e tyre dhe i paralajmërojnë që ta fshijnë menjëherë aplikacionin nga

Read Full Article

12 këngët e viteve ’90 që nuk vdesin kurrë

    12 këngët e viteve ’90 që nuk vdesin kurrë

Asgjë nuk mund ta zëvendësojë muzikën e këngëtarëve si Eminem, Daft Punk, Christina Aguilera dhe shumë të tjerë. Sa herë që i dëgjojmë hitet e viteve ’90 na pushton një

Read Full Article

28-vjetori i zbarkimit në Bari të anijes “Vlora”, me 20 mijë shqiptarë

    28-vjetori i zbarkimit në Bari të anijes “Vlora”, me 20 mijë shqiptarë

Si sot para 28 vitesh nisi ajo që për mijëra persona ishte një ëndërr. Shqiptarët lanë vendin e tyre dhe u nisën drejt brigjeve italiane. E ardhmja ishte krejtësisht e

Read Full Article

Sërish probleme, Instagrami vjedh të dhënat e mijëra përdoruesve

    Sërish probleme, Instagrami vjedh të dhënat e mijëra përdoruesve

Një partner i besueshëm i marketingut të Facebook dhe Instagram Hyp3r  ka vjedhur në mënyrë të fshehtë të dhënat e mijëra përdoruesve. Ata kanë siguruar të dhënat personale, vendodhjen dhe

Read Full Article

Asistenti i Apple, “Siri” dëgjon bisedat e përdoruesve

    Asistenti i Apple, “Siri” dëgjon bisedat e përdoruesve

Aasistenti i “Apple”, “Siri”, dëgjon bisedat, sipas “The Guardian” që ka marrë informacione nga një punonjës i një kompanie që punon për kompaninë teknologjike. Sipas këtij burimi, shumë dialogje mes

Read Full Article

Nasa zbulon 3 planete të rinj, njëri prej tyre i banueshëm

    Nasa zbulon 3 planete të rinj, njëri prej tyre i banueshëm

Tre planetë të rinj, njëri prej të cilëve potencialisht i banueshëm, është zbuluar nga ‘gjuetari i planeteve’ të Nasa, Sateliti Tess (Transiting Exoplanet Survey Satellite) vetëm 31 vite dritë nga

Read Full Article

Një letër për ish të dashurin tim:”Më the që nuk ishe gati, 6 muaj më vonë po martohesh me dikë tjetër”

  Një letër për ish të dashurin tim:”Më the që nuk ishe gati, 6 muaj më vonë po martohesh me dikë tjetër”

Kur dëgjuan për martesën tënde, familja dhe miqtë e mi të dashur më pyetën nëse doja ta sabotonim ditën tënde

Read Full Article

Një letër për mamanë time që nuk e pranon që unë nuk dua të kem fëmijë

  Një letër për mamanë time që nuk e pranon që unë nuk dua të kem fëmijë

Bashkëshorti im dhe unë nuk duam fëmijë.Dhe kjo është shumë në rregull. Mund të ndryshojë, por momentalisht jemi të lumtur

Read Full Article

Për herë të parë në histori, më shume se 100 mijë specie konsiderohen në rrezik zhdukjeje

  Për herë të parë në histori, më shume se 100 mijë specie konsiderohen në rrezik zhdukjeje

Për herë të parë, më shumë se 100 mijë specie janë në listën e kuqe të IUCN (Unioni Ndërkombëtar për

Read Full Article

Këngët hip-hop të publikuara gjatë fundjavës, cila ishte më e bukura?

  Këngët hip-hop të publikuara gjatë fundjavës, cila ishte më e bukura?

Fundjava që lamë pas ishte shumë e mirë për muzikën hip-hop në Shqipëri, sepse disa nga rap-artistët më të njohur,

Read Full Article

Marvel publikon datat e 10 filmave dhe serialeve të reja, ja gjithçka që duhet të dini

  Marvel publikon datat e 10 filmave dhe serialeve të reja, ja gjithçka që duhet të dini

Për herë të parë në kaq vite, më në fund kemi një ide se çfarë Studiot Marvel kanë planifikuar për

Read Full Article

Shifra tronditëse/ 12% e fëmijëve shqiptarë ngacmohen seksualisht

  Shifra tronditëse/ 12% e fëmijëve shqiptarë ngacmohen seksualisht

Ngjarja shokuese e Durrësit, ku një 8 vjeçare u tentua të abuzohej seksualisht nga disa të rinj brenda ambienteve të

Read Full Article

Një letër për vajzën të cilën dashuroja, por e refuzova:”Meriton një shpjegim që s’e more kurrë”

  Një letër për vajzën të cilën dashuroja, por e refuzova:”Meriton një shpjegim që s’e more kurrë”

Rashë menjëherë në dashuri me ty në universitet. Ishe e bukur, plot energji dhe e sjellshme me mua. Edhe nëse

Read Full Article

Kujdes nga “Gripi i syrit”, është ngjitës! Shenjat kryesore dhe si mund të kurohet virusi epidemik

  Kujdes nga “Gripi i syrit”, është ngjitës! Shenjat kryesore dhe si mund të kurohet virusi epidemik

Ndshta nuk e keni dëgjuar më parë por në vendin tonë po përhapet me shpejtësi një sëmundje që njihet si

Read Full Article

Një letër për mamanë time që heshti kur gjyshi më përdhunoi:”Isha vetëm 5 vjeç”

  Një letër për mamanë time që heshti kur gjyshi më përdhunoi:”Isha vetëm 5 vjeç”

5 vitet tona të para bashkë ishin të mrekullueshme. Isha vajza jote e dytë, ti më doje dhe unë të

Read Full Article

Për mamanë time që ka një dashnor prej 15 vitesh: “A e di dëmin që ke shkaktuar?”

  Për mamanë time që ka një dashnor prej 15 vitesh: “A e di dëmin që ke shkaktuar?”

M’u desh një kohë e gjatë thjesht që të përpiqesha ta shkruaja këtë dhe është një përpjekje për të përmbledhur

Read Full Article

Instagram vjen me një ndryshim të ri që nuk do t’i pëlqejë të gjithëve!

  Instagram vjen me një ndryshim të ri që nuk do t’i pëlqejë të gjithëve!

Instagram bëhet gati për ndryshime të tjera. Pas opsionit të ri, që nuk do t’i lejojë përdoruesit të postojnë komente

Read Full Article

Ky burrë nuk i ka prerë apo larë flokët prej 40 vitesh dhe e quan “bekim nga Zoti”

  Ky burrë nuk i ka prerë apo larë flokët prej 40 vitesh dhe e quan “bekim nga Zoti”

Një burrë nga India nuk i ka prerë apo larë flokët e tij prej 40 vitesh dhe tashmë ato kanë

Read Full Article

Sipas studimeve, fëmijët e trashëgojnë inteligjencën nga mamaja apo babai?

  Sipas studimeve, fëmijët e trashëgojnë inteligjencën nga mamaja apo babai?

Që një fëmijë është apo jo inteligjent, kush e përcakton? Sipas studimeve, është gjenetika e mamasë që përcakton inteligjencën e

Read Full Article