Blitz

Blitz-ing

Çfarë kemi kërkuar më shumë në Google për 2019-ën?

    Çfarë kemi kërkuar më shumë në Google për 2019-ën?

Njerëzit në të gjithë botën këtë vit kanë dashur mesa duket të dinë më shumë për “Disney Plus”, meqë të gjithë filmat e fëmijërisë tonë janë ribërë, “Zonën 51”, sepse

Read Full Article

Cila është arsyeja që Golden Globes po kritikohet për nominimet?

    Cila është arsyeja që Golden Globes po kritikohet për nominimet?

Këto ditë janë shpallur dhe kanë qarkulluar kudo nominimet për çmimet e rëndësishme të ekranit të madh e të vogël, “Golden Globes”. Por nëse në pamje të parë nominimet për

Read Full Article

9 rrengje që motra i bën motrës

    9 rrengje që motra i bën motrës

 Kush ka motër është e sigurt që ka përjetuar situata qesharake, kurthe të vogla, që motrat i ngrenë njëra tjetrës vetëm për t’u argëtuar. E keni parasysh kur ju jeni

Read Full Article

20 filmat që duhet t’i shihni në dhjetor!

    20 filmat që duhet t’i shihni në dhjetor!

Okay, meqë dhjetori është muaji i dritave, i ngrohtësisë së shtëpisë dhe mbi të gjitha i Krishtlindjeve, jeni të shumtë ju që e kaloni duke parë filma. Dhe çfarë filmash

Read Full Article

9 gjërat karakteristike që bën çdo shqiptar para, gjatë dhe pas festave të fundvitit

    9 gjërat karakteristike që bën çdo shqiptar para, gjatë dhe pas festave të fundvitit

Ditët e fundit të dhjetorit konsiderohen gjithnjë si periudha më e bukur e vitit, momentet ku dhurohet më shumë se kurrë dashuri, kur bëhen dhurata, kur bashkohesh me njerëzit që

Read Full Article

Buzët e djallit me forma të çuditshme, trendi më i ri i operacioneve plastike?

    Buzët e djallit me forma të çuditshme, trendi më i ri i operacioneve plastike?

Rreth dy vite më parë, kreativiteti i disa njërëzve ktheu në trend realizimin e vetuallave në formë Peme Kritshtlidjesh. Tashmë një trend i ri është përhapur në Rusi, shkruan Vouge

Read Full Article

“Falco” nga Bes Kallaku, review-ja e filmit (spoiler free)

    “Falco” nga Bes Kallaku, review-ja e filmit (spoiler free)

Meqë artistët shqiptarë kanë vendosur që më në fund të kthejnë filmin shqip, pra të investojnë në prodhimin e projekteve kinematografike shqiptare, atëherë e mira do ishte që këtyre filmave

Read Full Article

“American Music Awards”: Fituesit, performancat dhe gjithçka që ndodhi gjatë ndarjes së çmimeve

    “American Music Awards”: Fituesit, performancat dhe gjithçka që ndodhi gjatë ndarjes së çmimeve

Mbrëmjen e djeshme në Los Angeles u mbajt ceremonia e 47-të e American Music Awards, ose siç i njohim ndryshe AMAs. Ndarje çmimesh për artistët më të mirë të 2019-ës,

Read Full Article

Çfarë ndodh me trupin nëse nuk konsumojmë shumë ujë gjatë ditës?

  Çfarë ndodh me trupin nëse nuk konsumojmë shumë ujë gjatë ditës?

Uji padyshim është më i domosdoshëm për trupin se çdo gjë tjetër që mund të konsumoni. Falë tij bëhet i

Read Full Article

Nominimet për çmimet Grammy, artistët e famshëm që u lanë jashtë dhe të rinjtë që surprizuan

  Nominimet për çmimet Grammy, artistët e famshëm që u lanë jashtë dhe të rinjtë që surprizuan

Lista e nominimeve për çmimet Grammy është gjithnjë e mbushur me surpriza dhe sigurisht kështu ishte dhe këtë vit. Askush

Read Full Article

E treta e vërteta për Fifin?

  E treta e vërteta për Fifin?

Ditën  e djeshme, në kuadër të prezantimit të projekteve të Këngës Magjike, siç është traditë tashmë tek  “E Diela Shqiptare”,

Read Full Article

Varësia nga blerjet online, një çrregullim i shëndetit mendor

  Varësia nga blerjet online, një çrregullim i shëndetit mendor

Të jesh i varur nga blerjet online, apo “në rrjet” siç do ta thonim shqip, tashmë mund të konsiderohet një

Read Full Article

Më falni, ça të keqe kanë tekstet shqip?

  Më falni, ça të keqe kanë tekstet shqip?

Okay, meqë besoj jeni lodhur këto kohë duke folur, lexuar apo argumentuar pa asnjë lloj baze logjike(debat shqiptarësh) për politikën

Read Full Article

Tetë ide si të grimoheni për festën e Halloween-it

  Tetë ide si të grimoheni për festën e Halloween-it

Festa e Halloween-it po afron e shumë prej jush do të maskohen si personazhet e dashura. Disa të mirë e

Read Full Article

Është mirë të mos jesh mirë!

  Është mirë të mos jesh mirë!

Nga Kejvin Kalo Sot ishte dhe në fakt është akoma “Dita Botërore e Shëndetit Mendor”. Jo, për ju që mendoni

Read Full Article

Instagrami heq opsionin që nuk e pëlqente askush

  Instagrami heq opsionin që nuk e pëlqente askush

Okay ndoshta disa persona e pëlqenin, sepse mund të stalk-ëronin fiksimin apo ish-in, kujt i bënin like apo komente në

Read Full Article

Përgjigje brutale por të sinqerta për pyetjet që njerëzit i bëjnë Google-it për partnerin e tyre

  Përgjigje brutale por të sinqerta për pyetjet që njerëzit i bëjnë Google-it për partnerin e tyre

Tashmë dihet që në Google mund të gjesh gjithë përgjigjet e pyetjeve që të shkojnë ndërmend, duke nisur nga ato

Read Full Article

Shqiptarët me “zemër të dobët”, shifrat alarmante të sëmundjeve koronare

  Shqiptarët me “zemër të dobët”, shifrat alarmante të sëmundjeve koronare

Më shumë se gjysma e vdekjeve gjatë vitit të kaluar në Shqipëri kanë ardhur si rrjedhojë e problemeve me zemrën.

Read Full Article

Kush janë “qejflinjtë” e rinj të Shqipërisë? Tiransit zbresin nga froni

  Kush janë “qejflinjtë” e rinj të Shqipërisë? Tiransit zbresin nga froni

Korça e serenatave, lakrorit, kërnackave dhe shëtitjeve në mbrëmje është kthyer vitet e fundit në një tërheqje turistike për vendas

Read Full Article

Fituesit e “Emmy Awards 2019”, ja kush triumfoi në mbrëmjen e rëndësishme të televizionit

  Fituesit e “Emmy Awards 2019”, ja kush triumfoi në mbrëmjen e rëndësishme të televizionit

Mbrëmjen e djeshme bota e ekranit të vogël kishte natën e tij më të rëndëisishme, teksa u mbajt ceremonia e

Read Full Article

7 kuriozitetet që nuk i dini rreth puthjeve

  7 kuriozitetet që nuk i dini rreth puthjeve

E kush nuk i ka qejf ato? Ky akt i mrekullueshëm që njerëzit vazhdimisht e dëshirojnë ka një histori të

Read Full Article