Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Varfëria, më shumë se 14% e shqiptarëve jetojnë nën kufirin minimal të jetesës

    Varfëria, më shumë se 14% e shqiptarëve jetojnë nën kufirin minimal të jetesës

A po ndjekin fëmijët shkollën? A kanë familjet qasje në ambientet e kujdesit shëndetësor? A po marrin komunitetet ujë të pastër, rregullisht dhe energji elektrike? A ushqehet rregullisht familja? Këto

Read Full Article

Pse ishi vazhdon t’ju shohë storyt në Instagram? Ekspertët e kanë një përgjigje

    Pse ishi vazhdon t’ju shohë storyt në Instagram? Ekspertët e kanë një përgjigje

U ndatë, po mundoheni të vazhdoni përpara në jetë, por ish i dashuri/ish e dashura vazhdon t’ju shohë postimet dhe storyt në rrjetet sociale. Dhe të gjithëve na kalon në

Read Full Article

Pse i dua dasmat “e lodhshme” shqiptare?

    Pse i dua dasmat “e lodhshme” shqiptare?

E di që sa të shihni titullin e mandej kur ta lexoni, do mendoni se ky artikull është si një përgjigje ndaj një gazetareje që para pak ditësh kishte shkruar

Read Full Article

Arsyeja e vërtetë pse shoqërueset e nuses vishen njësoj do ju shkrijë së qeshuri

    Arsyeja e vërtetë pse shoqërueset e nuses vishen njësoj do ju shkrijë së qeshuri

Edhe nëse ti i përket asaj kategorie njerëzish që nuk dinë asgjë mbi martesën dhe traditat e dasmave, me siguri e keni vënë re që shoqërueset e nuseve veshin të

Read Full Article

Një letër për gruan time, të cilën s’e desha kurrë: “Pranova që të bënim prindërit të lumtur”

    Një letër për gruan time, të cilën s’e desha kurrë: “Pranova që të bënim prindërit të lumtur”

Nuk jam plotësisht i sigurt se nga t’ja nis – këtë tetor, ne bëjmë 5 vjet të martuar. As nuk e mbaj mend as pse pranova. Ne asnjëherë nuk propozuam

Read Full Article

Këto këshilla do ju vijnë në ndihmë nëse doni të keni flokë të shëndetshëm

    Këto këshilla do ju vijnë në ndihmë nëse doni të keni flokë të shëndetshëm

Flokët e bukur e të shëndetshëm janë një komponent i rëndësishëm i imazhit të një vajze. Kujdesi ndaj flokëve kërkon kohë dhe përkushtim. Që të keni flokë të shëndetshme duhet

Read Full Article

Të bërit punë shtëpie kaq minuta ul rrezikun e një vdekjeje të parakohshme!

    Të bërit punë shtëpie kaq minuta ul rrezikun e një vdekjeje të parakohshme!

Një studim i ri tregon që të bërit aktivitet të lehtë fizik si për shembull gatimi apo thjesht larja e enëve mund të ulë ndjeshëm rrezikun për një vdekje të

Read Full Article

Gjermania “zbraz” QSUT, super-ofertë infermierëve shqiptarë

    Gjermania “zbraz” QSUT, super-ofertë infermierëve shqiptarë

Vala e emigracionit të personelit shëndetësor, që prej vitesh ka prekur Shqipërinë, rrezikon të përforcohet edhe më tej, për shkak se spitalet gjermane kanë rritur stimujt dhe kanë shtuar mënyrat

Read Full Article

Një letër për mikun tim për seks: “Menduam se shmangëm ndjenjat, por unë të doja”

  Një letër për mikun tim për seks: “Menduam se shmangëm ndjenjat, por unë të doja”

Të takova sërish pas 10 vitesh, 3 martesash dhe 4 fëmijësh, dhe duket sikur asgjë nuk ka ndryshuar. Por sigurisht

Read Full Article

Çfarë duhet të bëni për të rënë në peshë? Pini ujë!

  Çfarë duhet të bëni për të rënë në peshë? Pini ujë!

Studiues të ndryshëm thonë se femrat konsumojnë rreth 2.7 litra ujë në ditë, ndërkohë që meshkujt konsumojnë rreth 3.7 litra,

Read Full Article

Personazhet shqiptarë që kanë më shumë se 1 milionë ndjekës në Instagram

  Personazhet shqiptarë që kanë më shumë se 1 milionë ndjekës në Instagram

Të ndiqeshe në masë nga njerëzit në Instagram ka qenë gjithmonë trend, por vitet e fundit është bërë një “luftë”

Read Full Article

Nëse partneri ju thotë këto gjëra gjatë një zënke, janë një shenjë që dëshiron të ndahet

  Nëse partneri ju thotë këto gjëra gjatë një zënke, janë një shenjë që dëshiron të ndahet

Diskutimet dhe zënkat janë të pranishme në ccdo marrëdhënie. Por ndonjëherë janë disa detaje që bëjnë diferencën. Kini kujdes, nëse

Read Full Article

Për ata që pyesin vazhdimisht për detajet e dasmës, kjo nuse ka një mesazh të fortë

  Për ata që pyesin vazhdimisht për detajet e dasmës, kjo nuse ka një mesazh të fortë

Pavarësisht se shumica e nuseve të reja janë shumë të emocionuara t’i tregojnë të gjitha detajet e dasmës, ndonjëherë nuk

Read Full Article

Njerëzit janë të përkohshëm, por nuk ka pse t’ju lëndojë ky fakt

  Njerëzit janë të përkohshëm, por nuk ka pse t’ju lëndojë ky fakt

“Filmat romantikë kanë gjithnjë një mënyrë qesharake për të treguar si funksionon dashuria. Jam rritur me dy motra më te

Read Full Article

Një letër për babain tim hipokrit: “Tani më dërgon foto të familjes tënde të re”

  Një letër për babain tim hipokrit: “Tani më dërgon foto të familjes tënde të re”

Ti dhe mamaja ime u divorcuat kur motra ime ishte 2 vjeç dhe unë isha një bebe. Ti fitoje goxha

Read Full Article

Dy alpinistët shqiptar ngjitën majat më të larta në 7 kontinente, 17 vjeçarja thyen rekordin botëror

  Dy alpinistët shqiptar ngjitën majat më të larta në 7 kontinente, 17 vjeçarja thyen rekordin botëror

Dy shqiptarët nga Peja, 17-vjeçarja Mrika Nikçi, dhe babai i saj, Arianit Nikçi, vijojnë aventurën e ngjitjes së majave më

Read Full Article

Çfarë i ndodh fytyrës suaj kur flini vetëm 4 orë? Këto foto tregojnë rezultatin shokues

  Çfarë i ndodh fytyrës suaj kur flini vetëm 4 orë? Këto foto tregojnë rezultatin shokues

Çdo herë dëgjoni të njëjtën gjë: sekreti për lëkurë të pastër është gjumi i mirë. Por sa e vërtetë është

Read Full Article

Jetë pas vdekjes: Vetëdija e një personi vazhdon të funksionojë edhe pasi zemra ka ndaluar së rrahuri

  Jetë pas vdekjes: Vetëdija e një personi vazhdon të funksionojë edhe pasi zemra ka ndaluar së rrahuri

Ekspertët mjekësorë kanë patur një debat të hapur përsa i përket asaj që u ndodh njerëzve pas vdekjes. Ka dëshmi

Read Full Article

Nëse doni t’i thoni dikujt që “s’ju plas”, mjafton një nga këto katër këngë!

  Nëse doni t’i thoni dikujt që “s’ju plas”, mjafton një nga këto katër këngë!

Le ta pranojmë të gjithë që ndonjëherë duam t’ja ulërasim dikujt në fytyrë faktin që nuk na intereson fare. Nuk

Read Full Article

“Happy Eid Mubarak”-vajzat e njohura shqiptare që nuk zgjodhën mënyrën “e duhur” për të uruar festën e sotme

  “Happy Eid Mubarak”-vajzat e njohura shqiptare që nuk zgjodhën mënyrën “e duhur” për të uruar festën e sotme

Padyshim që ditët e shënuara të fesë myslimane festohen në masë të madhe dhe nga shqiptarët, duke qenë se një

Read Full Article

“Apple” pëson rënie, renditet e katërta në tregun e smartphone-ve

  “Apple” pëson rënie, renditet e katërta në tregun e smartphone-ve

“Apple” ka humbur më shumë terren në tregun e smartfonëve duke i dhënë vendin e tretë një prodhuesi kinez më

Read Full Article