Blitz

Blitz-ing

Mos bëj më porosi online pa parë këto foto!

Mos bëj më porosi online pa parë këto foto!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 18 Ndodh shpesherë të zhgënjehemi nga porositë online. Jo gjithmonë marrim atë që porositim. Shumë faqe të ndryshme shitjesh mashtrojnë duke mos

Read Full Article

Çfarë e shtyu këtë burrë të vrasë foshnjën e tij?

    Çfarë e shtyu këtë burrë të vrasë foshnjën e tij?

Moussa Sissoko ishte vetëm 22 vjeç kur vrau djalin e tij 3 muajsh, në vitin 2001. Sipas asaj që raporton “Washington Post”, një gjyq i zhvilluar këtë javë në rrethin

Read Full Article

Zgjidhet misteri! Ja pse kopsat e këmishës te meshkujt janë në anën e djathtë dhe te femrat në anën e majtë

    Zgjidhet misteri! Ja pse kopsat e këmishës te meshkujt janë në anën e djathtë dhe te femrat në anën e majtë

Një mister i vjetër në dizajnin e veshjeve janë kopsat e këmishës te femrat dhe meshkujt në anë të ndryshme. Kopsat e meshkujve janë në të djathtë, kurse të femrave

Read Full Article

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

Ja cili është trendi i fundit i selfie-ve në Instagram

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Trendet e selfie-ve në Instagram kanë evoluar shumë, duke lënë pas “duck face”, “fish gape” etj. Trendi i momentit është dora

Read Full Article

Turisti arab me super makina në Londër

Turisti arab me super makina në Londër

  Mercedes G63 ◄ Back Next ► Picture 1 of 8   Për shumë njerëz, një udhëtim jashtë vendit mund të nënkuptojë të marrësh një makinë të vogël me qira

Read Full Article

16 momente ku meshkujt kanë befasuar me idenë e propozimin për martesë

16 momente ku meshkujt kanë befasuar me idenë e propozimin për martesë

1 ◄ Back Next ► Picture 1 of 16 Propozimi është momenti më i bukur, të cilin çdo çift e kujton me nostalgji nëpërmjet një mënyre të veçantë, sidomos femrat.

Read Full Article

17 çiftet e famshme me diferencë të madhe moshe

    17 çiftet e famshme me diferencë të madhe moshe

1. Angelina Jolie dhe Brad Pitt / Diferenca: 12 vite ◄ Back Next ► Picture 1 of 17 Të gjithë e dimë se çiftet e famshme duken gjithmonë bukur. Janë

Read Full Article

Shikoni disa prej kërkesave të çmendura që kompanitë u bëjnë stjuardesëve

    Shikoni disa prej kërkesave të çmendura që kompanitë u bëjnë stjuardesëve

Për të qenë stjuardesë ka disa standarde. Nuk është vetëm mënyra si i ke lyer buzët apo si të rri këmisha. Stjuardesët u nënshtrohen disa rregullave “të çmendura”. Më poshtë

Read Full Article

Rrëfehet autorja e Harry Potter: për të arritur gjithçka duhet të ndiheni rehat edhe me refuzimin!

  Rrëfehet autorja e Harry Potter:  për të arritur gjithçka duhet të ndiheni rehat edhe me refuzimin!

Është një poster në palestrën ku shkoj çdo ditë ku thuhet: “Ti humb 100% të rasteve që nuk provon”. Askujt

Read Full Article

E keni menduar ndonjëherë pse nuset vishen me të bardha?

E keni menduar ndonjëherë pse nuset vishen me të bardha?

Mbretëreshë Viktoria ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Çdo nuse, e cila ëndërron të ecë  përgjatë një rruge

Read Full Article

Shkon në parukeri për të larë flokët dhe përfundon në spital. Kujdes, kjo mund t’ju ndodhte edhe juve!

  Shkon në parukeri për të larë flokët dhe përfundon në spital. Kujdes, kjo mund t’ju ndodhte edhe juve!

Kur Elizabeth Smith vizitoi një sallon bukurie nuk i shkonte në mendje se do të përfundonte në spital dhe se

Read Full Article

6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

  6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

Edhe pse në fillim të lidhjes mund të jeni të bindur që personi që keni zgjedhur të keni në krahë

Read Full Article

11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

  11 mënyra se si të bëni gërsheta në flokë të shkurtër

Një rregull  i pashkruar thotë se gërshetat nuk janë për ato vajza që kanë flokë të shkurtër. Por nuk është

Read Full Article

Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

  Bukuria e femrës në vende të ndryshme të botës

Moskë, Rusi ◄ Back Next ► Picture 1 of 25 Fotografja rumune Mihaela Noroc ka udhëtuar rreth botës vetëm me

Read Full Article

20 meshkujt më të bukur në botë

  20 meshkujt më të bukur në botë

Ashton Kutcher ◄ Back Next ► Picture 1 of 20 Kur flasim për meshkujt e bukur nuk e kemi fjalën

Read Full Article

John Travolta do vetëm masazhatorë meshkuj dhe me muskuj

  John Travolta do vetëm masazhatorë meshkuj dhe me muskuj

Pavarësisht akuzave të shumta ndër vite, John Travolta insiston në punësimin e masazhatorëve meshkuj dhe mundësisht me muskuj. “Ai ka

Read Full Article

Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

  Palestinezja e vlerësuar si mësuesja më e mirë në botë

Gruaja që është përzgjedhur si mësuesja më e mirë në botë është nga Palestina dhe është rritur në një kamp

Read Full Article

Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

  Këngët e Rihanna-s, ninulla për fëmijë

Këngët e Rihanna-s si ninulla për fëmijë. Është gati e pabesueshme se sa mirë këngët e Rihanna-s  mund të përkthehen

Read Full Article

Ndiheni gjeni? Ja 5 shenjat që jua vërtetojnë

  Ndiheni gjeni? Ja 5 shenjat që jua vërtetojnë

1. Jeni shumë kuriozë Gjenitë janë kuriozë pothuajse për gjithçka. Ata duan të kuptojnë njerëzit e tjerë, gjithçka që i

Read Full Article

(VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

  (VIDEO) Shtatzënë, por striptistja nuk ndalon së kërcyeri rreth tubit

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Kur je shtatzënë nuk mund ta imagjinosh që të kërcesh rreth

Read Full Article

(FOTO) Kjo shpikje është gjeniale! Nuk ka më stres të shkoni në tualet kur jeni me fustan nusërie, mjafton të përdorni…

(FOTO) Kjo shpikje është gjeniale! Nuk ka më stres të shkoni në tualet kur jeni me fustan nusërie, mjafton të përdorni…

Ato që kanë provuar të bëhen nuse, kanë provuar dhe torturën e vërtetë për të shkuar në tualet, sidomos pasi

Read Full Article