Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

E treta e vërteta për Fifin?

    E treta e vërteta për Fifin?

Ditën  e djeshme, në kuadër të prezantimit të projekteve të Këngës Magjike, siç është traditë tashmë tek  “E Diela Shqiptare”, në skenë u ngjit Fifi. Pjesëmarrja e paralajmëruar prej një

Read Full Article

Varësia nga blerjet online, një çrregullim i shëndetit mendor

    Varësia nga blerjet online, një çrregullim i shëndetit mendor

Të jesh i varur nga blerjet online, apo “në rrjet” siç do ta thonim shqip, tashmë mund të konsiderohet një çrregullim i shëndetit mendor, ose të paktën kështu janë duke

Read Full Article

Më falni, ça të keqe kanë tekstet shqip?

    Më falni, ça të keqe kanë tekstet shqip?

Okay, meqë besoj jeni lodhur këto kohë duke folur, lexuar apo argumentuar pa asnjë lloj baze logjike(debat shqiptarësh) për politikën dhe aktualitetin, ndoshta do shlodheni pak kur të lexoni këtë

Read Full Article

Tetë ide si të grimoheni për festën e Halloween-it

    Tetë ide si të grimoheni për festën e Halloween-it

Festa e Halloween-it po afron e shumë prej jush do të maskohen si personazhet e dashura. Disa të mirë e disa të këqinj, atë natë do të përballemi me njerëz

Read Full Article

Është mirë të mos jesh mirë!

    Është mirë të mos jesh mirë!

Nga Kejvin Kalo Sot ishte dhe në fakt është akoma “Dita Botërore e Shëndetit Mendor”. Jo, për ju që mendoni se është vetëm dita e personave të cilët janë të

Read Full Article

Instagrami heq opsionin që nuk e pëlqente askush

    Instagrami heq opsionin që nuk e pëlqente askush

Okay ndoshta disa persona e pëlqenin, sepse mund të stalk-ëronin fiksimin apo ish-in, kujt i bënin like apo komente në Instagram, megjithatë shumica e përdoruesëve nuk e klikonin dhe po

Read Full Article

Përgjigje brutale por të sinqerta për pyetjet që njerëzit i bëjnë Google-it për partnerin e tyre

    Përgjigje brutale por të sinqerta për pyetjet që njerëzit i bëjnë Google-it për partnerin e tyre

Tashmë dihet që në Google mund të gjesh gjithë përgjigjet e pyetjeve që të shkojnë ndërmend, duke nisur nga ato më elementaret dhe të thjeshtat deri tek të komplikuarat apo

Read Full Article

Shqiptarët me “zemër të dobët”, shifrat alarmante të sëmundjeve koronare

    Shqiptarët me “zemër të dobët”, shifrat alarmante të sëmundjeve koronare

Më shumë se gjysma e vdekjeve gjatë vitit të kaluar në Shqipëri kanë ardhur si rrjedhojë e problemeve me zemrën. Sipas INSTAT, në vitin 2018, vdekjet nga grupi i sëmundjeve

Read Full Article

Kush janë “qejflinjtë” e rinj të Shqipërisë? Tiransit zbresin nga froni

  Kush janë “qejflinjtë” e rinj të Shqipërisë? Tiransit zbresin nga froni

Korça e serenatave, lakrorit, kërnackave dhe shëtitjeve në mbrëmje është kthyer vitet e fundit në një tërheqje turistike për vendas

Read Full Article

Fituesit e “Emmy Awards 2019”, ja kush triumfoi në mbrëmjen e rëndësishme të televizionit

  Fituesit e “Emmy Awards 2019”, ja kush triumfoi në mbrëmjen e rëndësishme të televizionit

Mbrëmjen e djeshme bota e ekranit të vogël kishte natën e tij më të rëndëisishme, teksa u mbajt ceremonia e

Read Full Article

7 kuriozitetet që nuk i dini rreth puthjeve

  7 kuriozitetet që nuk i dini rreth puthjeve

E kush nuk i ka qejf ato? Ky akt i mrekullueshëm që njerëzit vazhdimisht e dëshirojnë ka një histori të

Read Full Article

Shkolla po bëhet më e shtrenjtë, çmimet e librave dhe mjeteve shënojnë rritje në 2019

  Shkolla po bëhet më e shtrenjtë, çmimet e librave dhe mjeteve shënojnë rritje në 2019

Librat dhe pajisjet shkollore janë bërë më të shtrenjta këtë vit. Teksa pjesa dërrmuese e çmimeve të shportës së mallrave

Read Full Article

Ekspertja e seksit rrëfen se tradhëtia mund të përmirësojë lidhjen tuaj

  Ekspertja e seksit rrëfen se tradhëtia mund të përmirësojë lidhjen tuaj

Tradhëtia zakonisht është ajo gjë që bën që çifti t’i japë menjëherë fund lidhjes. Por një terapiste seksi rrëfen se

Read Full Article

Studentet zbulojnë bakterin që i kthen mbetjet plastike në ujë

  Studentet zbulojnë bakterin që i kthen mbetjet plastike në ujë

Po e lexuat mirë. Ndotja e madhe e oqeaneve është një prej probleme kryesore mjedisore të planetit tonë. Sipas disa

Read Full Article

Google dhe Youtube gjobiten me 170 milionë dollarë!

  Google dhe Youtube gjobiten me 170 milionë dollarë!

Google dhe kompania aksionet e së cilës zotëron, YouTube, të akuzuara për shkelje të ligjit, duke ekspozuar fëmijët me video

Read Full Article

Trendi global përfshin edhe Shqipërinë, kemi më shumë akses në celular se në tualet

  Trendi global përfshin edhe Shqipërinë, kemi më shumë akses në celular se në tualet

Aksesi në higjienë, sidomos disponomi i një tualeti me ujë brenda banesës është një nga 30 objektivat e qëndrueshëm të

Read Full Article

Vullkani më i rrezikshëm në botë që mund të shkatërrojë njerëzimin

  Vullkani më i rrezikshëm në botë që mund të shkatërrojë njerëzimin

Cfarë e kërcënon jetën në planetin tonë? Me siguri, kriza aktuale e klimës është përgjigjja e saktë. Jo të gjitha

Read Full Article

Adoleshenti verbohet nga konsumi i përditshëm i patatinave

  Adoleshenti verbohet nga konsumi i përditshëm i patatinave

Ekspertët janë duke ngritur shqetësimin për mënyrën e të ngrënit tek fëmijët dhe adoleshentët, pasi një 17-vjeçar humbi shikim pas

Read Full Article

Hapet në Indi “kafeneja e mbeturinave”, ofron ushqim falas në këmbim të plastikës së ricikluar

  Hapet në Indi “kafeneja e mbeturinave”, ofron ushqim falas në këmbim të plastikës së ricikluar

India sapo ka lançuar “kafenenë e mbeturinave”. Po, po siç e lexuat! E ndërtuar në një ish strehë autobusësh dhe

Read Full Article

Kujdes! Kjo është mënyra se si po vidhen llogaritë në Instagram ditët e fundit!

  Kujdes! Kjo është mënyra se si po vidhen llogaritë në Instagram ditët e fundit!

Një fushatë e re mashtrimi po ndodh në Instagram dhe duhet të bëni kujdes që të mos vidhet llogaria juaj.

Read Full Article

Nga përshtypja e parë te kush duhet të paguajë, ja çfarë duhet të dini për takimet romantike

  Nga përshtypja e parë te kush duhet të paguajë, ja çfarë duhet të dini për takimet romantike

Takimet e para mund të jenë sfiduese.Ku të shkoni, çfarë të bëni, çfarë të thoni (çfarë të mos thoni) dhe

Read Full Article
1 2 3 112