Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Shpenzimet për restorante dhe hotele, ja ku renditen shqiptarët

    Shpenzimet për restorante dhe hotele, ja ku renditen shqiptarët

Për një vend si Shqipëria, ku të ardhurat janë të ulëta, sigurisht që shpenzimet për restorante dhe hotele do të kenë një peshë të ulët në totalin e shpenzimeve, të

Read Full Article

Nominimet e Oscars 2020, “Joker” kryeson me 11, lista e plotë

    Nominimet e Oscars 2020, “Joker” kryeson me 11, lista e plotë

Nominimet për ceremoninë e 92-të të cmimeve Oscar dolën mëngjesin e kësaj të hëne dhe kryesisht janë përmbushur pritshmëritë, megjithatë duket se ka vend për surpriza. Nga parashikimet, “Marriage Story”

Read Full Article

Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

    Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

Nga Rea Yzeiraj Mund ta merrni me mend se kisha muaj që e kisha planifikuar këtë udhëtim. Normalisht kisha programuar çdo gjë, deri në detajin e parafundit… se ai i

Read Full Article

Lista e fituesëve në Golden Globes 2020

    Lista e fituesëve në Golden Globes 2020

Mbrëmjen e kaluar (orët e para të mëngjesit këtu tek ne) u mbajt ceremonia e Golden Globes, çmimet e rëndësishme që nderojnë më të mirët e filmit dhe televizionit dhe

Read Full Article

Të nominuarit kryesorë në Golden Globes 2020

    Të nominuarit kryesorë në Golden Globes 2020

Te dielën e datës 6 në Beverly Hills( këtu tek ne e hënë), do të mbahet ceremonia e 77-të e “Golden Globes”, ceremonia e rëndësishme e filmit dhe e televizionit,

Read Full Article

Cilët janë pijedashësit e Shqipërisë? Ky qytet ka shpenzuar dyfish më shumë se mesatarja “për raki dhe duhan”

    Cilët janë pijedashësit e Shqipërisë? Ky qytet ka shpenzuar dyfish më shumë se mesatarja “për raki dhe duhan”

Shqiptarët shquhen për dashurinë e tyre ndaj pijes dhe këtë e tregon edhe tradita që ende mbahet e gjallë, për prodhimin e verës dhe rakisë së shtëpisë. Megjithatë sipas shifrave,

Read Full Article

Cilët janë sportistët më të paguar të dekadës?

    Cilët janë sportistët më të paguar të dekadës?

Si në çdo kategori tjetër, “Revista Forbes” ka përpiluar dhe listën e atletëve më të paguar të dekadës që po i vjen fundi, dhe duhet ta themi, bëhet fjalë për

Read Full Article

Studimi: Të flesh pak, shton më shumë kilogramë!

    Studimi: Të flesh pak, shton më shumë kilogramë!

Për disa që nuk kanë nevojë të humbin kilogramët, ideja e konsumimit të ushqimit nuk është edhe aq tunduese sesa për të tjerët. Mbipesha është një problem në masë tashmë,

Read Full Article

Kush e bëri më mirë, Kylie Jenner dhe Stormi apo Jona Spahiu dhe Raiden?

  Kush e bëri më mirë, Kylie Jenner dhe Stormi apo Jona Spahiu dhe Raiden?

Koha e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri është një periudhë e magjishme, e mbushur me drita, lutje dhe dhurata. Është

Read Full Article

Shqipëria ka numrin më të lartë në Europë, të vajzave që studiojnë shkencë!

  Shqipëria ka numrin më të lartë në Europë, të vajzave që studiojnë shkencë!

Shqipëria ka përqindjen më të lartë në Europë të grave që diplomohen në Shkencë, Teknologji, Inxhineri apo Matematikë. Përqindja e

Read Full Article

Emigracioni/ Nga Elbasani në Berat, cilët janë tre qarqet që u boshatisën gjatë 2018-ës

  Emigracioni/ Nga Elbasani në Berat, cilët janë tre qarqet që u boshatisën gjatë 2018-ës

Emigracioni është shndërruar sërish në një fenomen shqetësues për Shqipërinë, të paktën vitet e fundit, teksa po shteron forcën e

Read Full Article

Divorcet nivel rekord në Shqipëri, dyfishohen në dy dekada

  Divorcet nivel rekord në Shqipëri, dyfishohen në dy dekada

Këtë përfundim nxjerrin përllogaritjet e “Monitor” me shifrat e bëra publike nga “INSTAT”, nga viti 1990, kur numri i divorceve

Read Full Article

Fatma i surprizon te gjithë! Fatmarrela “sold out” në 48 orë!

  Fatma i surprizon te gjithë! Fatmarrela “sold out” në 48 orë!

Gra në biznes? mbi të gjitha nëna? sigurisht që munden! Kemi parë shumë raste të tilla, i fundit është ai

Read Full Article

Çfarë kemi kërkuar më shumë në Google për 2019-ën?

  Çfarë kemi kërkuar më shumë në Google për 2019-ën?

Njerëzit në të gjithë botën këtë vit kanë dashur mesa duket të dinë më shumë për “Disney Plus”, meqë të

Read Full Article

Cila është arsyeja që Golden Globes po kritikohet për nominimet?

  Cila është arsyeja që Golden Globes po kritikohet për nominimet?

Këto ditë janë shpallur dhe kanë qarkulluar kudo nominimet për çmimet e rëndësishme të ekranit të madh e të vogël,

Read Full Article

9 rrengje që motra i bën motrës

  9 rrengje që motra i bën motrës

 Kush ka motër është e sigurt që ka përjetuar situata qesharake, kurthe të vogla, që motrat i ngrenë njëra tjetrës

Read Full Article

20 filmat që duhet t’i shihni në dhjetor!

  20 filmat që duhet t’i shihni në dhjetor!

Okay, meqë dhjetori është muaji i dritave, i ngrohtësisë së shtëpisë dhe mbi të gjitha i Krishtlindjeve, jeni të shumtë

Read Full Article

9 gjërat karakteristike që bën çdo shqiptar para, gjatë dhe pas festave të fundvitit

  9 gjërat karakteristike që bën çdo shqiptar para, gjatë dhe pas festave të fundvitit

Ditët e fundit të dhjetorit konsiderohen gjithnjë si periudha më e bukur e vitit, momentet ku dhurohet më shumë se

Read Full Article

Buzët e djallit me forma të çuditshme, trendi më i ri i operacioneve plastike?

  Buzët e djallit me forma të çuditshme, trendi më i ri i operacioneve plastike?

Rreth dy vite më parë, kreativiteti i disa njërëzve ktheu në trend realizimin e vetuallave në formë Peme Kritshtlidjesh. Tashmë

Read Full Article

“Falco” nga Bes Kallaku, review-ja e filmit (spoiler free)

  “Falco” nga Bes Kallaku, review-ja e filmit (spoiler free)

Meqë artistët shqiptarë kanë vendosur që më në fund të kthejnë filmin shqip, pra të investojnë në prodhimin e projekteve

Read Full Article

“American Music Awards”: Fituesit, performancat dhe gjithçka që ndodhi gjatë ndarjes së çmimeve

  “American Music Awards”: Fituesit, performancat dhe gjithçka që ndodhi gjatë ndarjes së çmimeve

Mbrëmjen e djeshme në Los Angeles u mbajt ceremonia e 47-të e American Music Awards, ose siç i njohim ndryshe

Read Full Article
1 2 3 240