Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Varësia nga blerjet online, një çrregullim i shëndetit mendor

    Varësia nga blerjet online, një çrregullim i shëndetit mendor

Të jesh i varur nga blerjet online, apo “në rrjet” siç do ta thonim shqip, tashmë mund të konsiderohet një çrregullim i shëndetit mendor, ose të paktën kështu janë duke

Read Full Article

Më falni, ça të keqe kanë tekstet shqip?

    Më falni, ça të keqe kanë tekstet shqip?

Okay, meqë besoj jeni lodhur këto kohë duke folur, lexuar apo argumentuar pa asnjë lloj baze logjike(debat shqiptarësh) për politikën dhe aktualitetin, ndoshta do shlodheni pak kur të lexoni këtë

Read Full Article

“Kam qëndruar 1 vit pa ngrënë”- Gazetarja shqiptare flet hapur për bullizmin dhe kalimin në anoreksi!

    “Kam qëndruar 1 vit pa ngrënë”- Gazetarja shqiptare flet hapur për bullizmin dhe kalimin në anoreksi!

E ftuar këtë të premte në “Late Night Show” nga Kastro Zizo në Ora Televizion ka qenë gazetarja, njëkohësisht këngëtarja Genta Hodo. Në bisedë e sipër, Kastro e pyet të

Read Full Article

Turistët flasin për “Alien”: Uji i kristaltë i Sarandës, si “parajsa” në krahasim me Danimarkën

    Turistët flasin për “Alien”: Uji i kristaltë i Sarandës, si “parajsa” në krahasim me Danimarkën

  “Alien”, emisioni prezantues i tokës së shqiponjave këtë javë ishte në qytetin bregdetar të Sarandës. Moderatoja e këtij emisioni, Aleksandra Lewis përcolli për të gjithë shqiptarët në RTV Ora

Read Full Article

Tetë ide si të grimoheni për festën e Halloween-it

    Tetë ide si të grimoheni për festën e Halloween-it

Festa e Halloween-it po afron e shumë prej jush do të maskohen si personazhet e dashura. Disa të mirë e disa të këqinj, atë natë do të përballemi me njerëz

Read Full Article

Është mirë të mos jesh mirë!

    Është mirë të mos jesh mirë!

Nga Kejvin Kalo Sot ishte dhe në fakt është akoma “Dita Botërore e Shëndetit Mendor”. Jo, për ju që mendoni se është vetëm dita e personave të cilët janë të

Read Full Article

Bie miti, 60% e shqiptarëve nuk flasin asnjë gjuhë të huaj

    Bie miti, 60% e shqiptarëve nuk flasin asnjë gjuhë të huaj

Ekziston miti se shqiptarët dinë të flasin shumë gjuhë të huaja, mirëpo shifrat e Eurostat e rrëzojnë këtë. Thuajse 60% e shqiptarëve nuk dinë asnjë gjuhë huaj, një nga përqindjet

Read Full Article

Instagrami heq opsionin që nuk e pëlqente askush

    Instagrami heq opsionin që nuk e pëlqente askush

Okay ndoshta disa persona e pëlqenin, sepse mund të stalk-ëronin fiksimin apo ish-in, kujt i bënin like apo komente në Instagram, megjithatë shumica e përdoruesëve nuk e klikonin dhe po

Read Full Article

Lë pas Spanjën, Shqipëria e para në botë për numrin e kafeneve!

  Lë pas Spanjën, Shqipëria e para në botë për numrin e kafeneve!

Shqiptarët renditen të parët në botë për numrin e kafeneve që kanë në raport me popullsinë, duke ia kaluar edhe

Read Full Article

Përgjigje brutale por të sinqerta për pyetjet që njerëzit i bëjnë Google-it për partnerin e tyre

  Përgjigje brutale por të sinqerta për pyetjet që njerëzit i bëjnë Google-it për partnerin e tyre

Tashmë dihet që në Google mund të gjesh gjithë përgjigjet e pyetjeve që të shkojnë ndërmend, duke nisur nga ato

Read Full Article

Shqiptarët me “zemër të dobët”, shifrat alarmante të sëmundjeve koronare

  Shqiptarët me “zemër të dobët”, shifrat alarmante të sëmundjeve koronare

Më shumë se gjysma e vdekjeve gjatë vitit të kaluar në Shqipëri kanë ardhur si rrjedhojë e problemeve me zemrën.

Read Full Article

Kush janë “qejflinjtë” e rinj të Shqipërisë? Tiransit zbresin nga froni

  Kush janë “qejflinjtë” e rinj të Shqipërisë? Tiransit zbresin nga froni

Korça e serenatave, lakrorit, kërnackave dhe shëtitjeve në mbrëmje është kthyer vitet e fundit në një tërheqje turistike për vendas

Read Full Article

Fituesit e “Emmy Awards 2019”, ja kush triumfoi në mbrëmjen e rëndësishme të televizionit

  Fituesit e “Emmy Awards 2019”, ja kush triumfoi në mbrëmjen e rëndësishme të televizionit

Mbrëmjen e djeshme bota e ekranit të vogël kishte natën e tij më të rëndëisishme, teksa u mbajt ceremonia e

Read Full Article

7 kuriozitetet që nuk i dini rreth puthjeve

  7 kuriozitetet që nuk i dini rreth puthjeve

E kush nuk i ka qejf ato? Ky akt i mrekullueshëm që njerëzit vazhdimisht e dëshirojnë ka një histori të

Read Full Article

Njihuni me 9 stilistët e rinj që morën të gjithë vëmendjen e Javës së Modës në New York!

  Njihuni me 9 stilistët e rinj që morën të gjithë vëmendjen e Javës së Modës në New York!

Bota e modës ka konkurrencë, por atë mund ta sundosh me pak stil dhe inovacion. Të paktën këtë duket se

Read Full Article

Apple lançon sot 3 Iphone-at e rinj, zbulohen risitë dhe çmimet e tyre!

  Apple lançon sot 3 Iphone-at e rinj, zbulohen risitë dhe çmimet e tyre!

Apple pritet të lançojë ditën e sotme 3 prodhime të reja: iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro

Read Full Article

4 receta të shëndetshme gatimi nga Aulona Musta!

Aulona Musta është një ndër moderatoret më të ndjekura të televizionit shqiptar, kjo dhe për faktin se angazhohet me ndjekësit

Read Full Article

Shkolla po bëhet më e shtrenjtë, çmimet e librave dhe mjeteve shënojnë rritje në 2019

  Shkolla po bëhet më e shtrenjtë, çmimet e librave dhe mjeteve shënojnë rritje në 2019

Librat dhe pajisjet shkollore janë bërë më të shtrenjta këtë vit. Teksa pjesa dërrmuese e çmimeve të shportës së mallrave

Read Full Article

Ekspertja e seksit rrëfen se tradhëtia mund të përmirësojë lidhjen tuaj

  Ekspertja e seksit rrëfen se tradhëtia mund të përmirësojë lidhjen tuaj

Tradhëtia zakonisht është ajo gjë që bën që çifti t’i japë menjëherë fund lidhjes. Por një terapiste seksi rrëfen se

Read Full Article

Studentet zbulojnë bakterin që i kthen mbetjet plastike në ujë

  Studentet zbulojnë bakterin që i kthen mbetjet plastike në ujë

Po e lexuat mirë. Ndotja e madhe e oqeaneve është një prej probleme kryesore mjedisore të planetit tonë. Sipas disa

Read Full Article

Google dhe Youtube gjobiten me 170 milionë dollarë!

  Google dhe Youtube gjobiten me 170 milionë dollarë!

Google dhe kompania aksionet e së cilës zotëron, YouTube, të akuzuara për shkelje të ligjit, duke ekspozuar fëmijët me video

Read Full Article
1 2 3 238