Blitz

Kendveshtrime

Për Robert Berishën dhe të gjithë “burrat që i thonë vetes burrë”!

    Për Robert Berishën dhe të gjithë “burrat që i thonë vetes burrë”!

Nga Ana Limani Të mos punuarit më si gazetare showbiz-i më ka distancuar nga shumë “gjullurdi” dhe drama, po përballë kësaj të radhës nuk mund të mos reagoja. Përpara se

Read Full Article

Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

    Të pathënat e Barcelonës… (nga eksperienca e një turisteje shqiptare)

Nga Rea Yzeiraj Mund ta merrni me mend se kisha muaj që e kisha planifikuar këtë udhëtim. Normalisht kisha programuar çdo gjë, deri në detajin e parafundit… se ai i

Read Full Article

Pse njerëzve të famshëm në Shqipëri “i ngel hatri” për një batutë?

    Pse njerëzve të famshëm në Shqipëri “i ngel hatri” për një batutë?

Nga Kejvin Kalo Në fakt artikulli është për njerëzit e spektaklit, ndikuar nga ngjarjet e fundit të showbiz-it në Shqipëri, por mund të vlejë për të gjithë njerëzit në Shqipëri

Read Full Article

A i duhet Eurovisionit një këngë nga Roberti dedikuar Norës?

    A i duhet Eurovisionit një këngë nga Roberti dedikuar Norës?

Fillimisht le të kënaqim pak syrin me një prej baballarëve më sexy në show biz, Robert Berisha! Pra, ka një trup super, buzët, shikimin, krahët, shpatullat, çdo pjesë e trupit

Read Full Article

Pse tekstet shqiptare kanë ngecur te lekët dhe gocat e bukura?

    Pse tekstet shqiptare kanë ngecur te lekët dhe gocat e bukura?

Nga Ana Limani Një këngë e re… Klikon ta dëgjosh dhe të tingëllon e njohur. Dhe jo më kot. Tekstet e reperëve shqiptarë kanë ngecur te kerret e mira, paret,

Read Full Article

Pse “po na plas” kaq shumë këtë vit për Festivalin e RTSH-së?

    Pse “po na plas” kaq shumë këtë vit për Festivalin e RTSH-së?

  Si rrallë herë këtë vjeshtë-verën e vitit 2019, në qendër të opinionit publik ka ardhur dhe një çeshtje e kulturës, artit dhe specifikisht këngës. Kompozitorë, këngetarë, gazetarë,portale dhe publiku

Read Full Article

Pse koncerti madhështor i Capital T e çoi artin shqiptar në një tjetër nivel?

    Pse koncerti madhështor i Capital T e çoi artin shqiptar në një tjetër nivel?

Nga Ana Limani Ndodhi. Koncerti i shumëpërfolur i Capital T u zhvillua mbrëmjen e djeshme në sheshin “Nënë Tereza”, që u mbush me shumë muzikë edhe energji të mirë. Ka

Read Full Article

Kur t’i pyesni VIP-at pse e mbajnë të fshehtë jetën private, kujtoni Norën dhe Robertin

    Kur t’i pyesni VIP-at pse e mbajnë të fshehtë jetën private, kujtoni Norën dhe Robertin

Kryefjala e mediave dhe rrjeteve sociale që prej ditës së dielë ka qenë ndarja e Nora Istrefit dhe Robert Berishës. Një çift që me dashamirësinë dhe respektin për ndjekësit vendosi

Read Full Article

Letër dashurisë sime të përjetshme: Dedikuar ty, nga biri yt…

  Letër dashurisë sime të përjetshme: Dedikuar ty, nga biri yt…

Nga: Ylber Shehu Atë ditë nuk gjeta qetësi, diçka në kraharorin tim digjej… Një ndjenjë shumë e keqe rrotullohej nga

Read Full Article

Ngjyrosja e kauzës së teatrit…-Nga Marin Mema

  Ngjyrosja e kauzës së teatrit…-Nga Marin Mema

Pse duhet të jetë kaq e lehtë të shkatërrosh, të humbësh, të politizosh një debat që nuk duhet të ketë

Read Full Article

Djathi dardan “caseus dardanicus” dhe eksporti i kërmijve të Ilirisë- Nga Marin Mema

  Djathi dardan “caseus dardanicus” dhe eksporti i kërmijve të Ilirisë- Nga Marin Mema

Rritja e kafshëve në Ilirinë e Jugut ishte një nga aspektet ekonomike më të organizuara. Ky është një fakt që

Read Full Article

Në kujtim të 370 vjetorit të Papa Klementit XI- Albani dhe më tej…- Nga Marin Mema

  Në kujtim të 370 vjetorit të Papa Klementit XI- Albani dhe më tej…- Nga Marin Mema

Mes figurave shqiptare që kanë lënë gjurmët e tyre të forta përmes shekujve është padyshim edhe Papa Klementi XI –

Read Full Article

Djemtë e jetës sime, kam një mesazh për ju!

Djemtë e jetës sime, kam një mesazh për ju!

Gjatë viteve të fundit kam njohur djem të ndryshëm; nga ata që më donin shoqe, ata që donin të krijonin

Read Full Article

Kjo është për ty, të riun shqiptar pa punë e pa shkollë…

  Kjo është për ty, të riun shqiptar pa punë e pa shkollë…

Nga Ana Limani Ditën e sotme, lexova një studim të publikuar ku theksohej gjendja alarmante në Shqipëri e të rinjve

Read Full Article

Si të jetosh në një Tiranë që ecën shumë shpejt?

  Si të jetosh në një Tiranë që ecën shumë shpejt?

Nga Ana Limani Tirana është gjithnjë plot… E mbushur me vrull dhe ndonjëherë të shkakton marrje mendsh. Nuk ndalon asnjëherë,

Read Full Article

Burra që votojnë pro abortit të grave… ku shkoi e drejta për të zgjedhur?

  Burra që votojnë pro abortit të grave… ku shkoi e drejta për të zgjedhur?

Nga Ana Limani Pak kohë më parë, në Gjeorgji u miratua ligji kundër abortit. Dhe ditën e sotme, senati në

Read Full Article

Rrëfimi i një homoseksuali shqiptar: Njerëzit e famshëm dhe politikanët bëjnë jetë të dyfishtë, kanë grua por …

  Rrëfimi i një homoseksuali shqiptar: Njerëzit e famshëm dhe politikanët bëjnë jetë të dyfishtë, kanë grua por …

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Exlusive” në Top Channel ka qenë i ftuar Arbri, një djalë me prirje homoseksuale, i

Read Full Article

Njerëzit janë më shumë të dashuruar me idenë e dashurisë, sa me personin që kanë në krah

  Njerëzit janë më shumë të dashuruar me idenë e dashurisë, sa me personin që kanë në krah

Nga Kejvin Kalo Idenë për të bërë këtë shkrim e mora nga shfaqja e një komediani shumë të talentuar skocez,

Read Full Article

Unë jam kundër martesës!

  Unë jam kundër martesës!

Nga Jonara Hoxha Sipas Oscar Wilde, gratë martohen sepse janë kureshtare, ndërsa burrat sepse janë të lodhur. Si përfundim, të

Read Full Article

Reagimi i të pasurve për zjarrin e Notre Dame na tregon shumë për botën ku jetojmë

  Reagimi i të pasurve për zjarrin e Notre Dame na tregon shumë për botën ku jetojmë

Ditën e hënë, sytë e botës u kthyen tek Parisi teksa katedralja e Notre Dame po digjej. Ishte e qartë

Read Full Article

Aviacioni luftarak shqiptar (Nga Marin Mema)

  Aviacioni luftarak shqiptar (Nga Marin Mema)

Nga Marin Mema Në vitin 1945 nisi përgatitja e pilotëve të parë shqiptar, ish partizanë të cilët u dërguan në

Read Full Article
1 2 3 20