Blitz

Historia Ime

28 vjeçari nga Tirana kërkon grua në televizion: Nuk kam pasur asnjëherë të dashur!

    28 vjeçari nga Tirana kërkon grua në televizion: Nuk kam pasur asnjëherë të dashur!

“Historia ime”, në TV Klan solli ditën e sotme, historinë e pazakontë të një 28-vjeçari nga Tirana. Ai në studio ka treguar jetën e vështirë dhe punën e lodhshme dhe

Read Full Article

(Intervistë) Kjo është Rea, blogerja e veçantë që ushqen dashurinë për librat

    (Intervistë) Kjo është Rea, blogerja e veçantë që ushqen dashurinë për librat

Të paturit një blog tashmë është kthyer në një mënyrë komunikimi të mirëfilltë me të tjerët. Edhe në Shqipëri, mes blogjeve të modës apo kulinarisë, gjejmë edhe “Një tufë rrezesh

Read Full Article

(Intervistë) Njihuni me Sirio Beratin, fotografin 19-vjeçar që arriti të bëhet pjesë e “Vogue Italia”

    (Intervistë) Njihuni me Sirio Beratin, fotografin 19-vjeçar që arriti të bëhet pjesë e “Vogue Italia”

Bukurinë e fotografisë e shohim të gjithë, ama 19-vjeçari Sirio Berati na tregon më së miri një tjetër dimension të saj. Instagrami i tij është i mbushur me punime të

Read Full Article

Historia inspiruese e Donaldit, mësuesit që ndërtoi një shkollë në mënyrë vullnetare

    Historia inspiruese e Donaldit, mësuesit që ndërtoi një shkollë në mënyrë vullnetare

Kjo është historia inspiruese e Donald Dervishit, mësuesit që së bashku me mikun e tij Borsion Spaho,në mënyrë vullnetare ndërtoi një shkollë të re në fshatin Vëndreshë. Shumë vështirësi të

Read Full Article

Intervistë/ Alice Taylor, shkrimtarja që la Anglinë për të jetuar në Shqipëri

    Intervistë/ Alice Taylor, shkrimtarja që la Anglinë për të jetuar në Shqipëri

Alice Taylor është britanikja që ka vendosur të jetojë në Shqipëri. Ajo ka gjetur veten e saj në jetesën dhe kulturën shqiptare, dhe ka vendosur të dokumentojë hapat e saj

Read Full Article

Rrëfimi i dhimbshëm i gruas shqiptare, viktimë e përdhunimit (Intervistë për Blitz.al)

    Rrëfimi i dhimbshëm i gruas shqiptare, viktimë e përdhunimit (Intervistë për Blitz.al)

Historitë e përdhunimit janë kudo rrotull nesh, por dhimbja pas tyre i bën të vështira për t’u rrëfyer. Shoqëria ku ne jetojmë duhet të fillojë të ndryshojë qasjen që ka

Read Full Article

Historia frymëzuese e Eldës, vajzës “plus size” por krenare

    Historia frymëzuese e Eldës, vajzës “plus size” por krenare

Inspirohuni duke dëgjuar historinë frymëzuese të Eldës, vajzës “plus size”, por krenare. Ajo rrëfen përvojat e saj, pse nuk është munduar të humbasë disa kile dhe a e ka penguar

Read Full Article

Historia njerëzore e Matinës dhe Klatonit, themeluesve të Fit Food

    Historia njerëzore e Matinës dhe Klatonit, themeluesve të Fit Food

Inspirohuni duke dëgjuar historinë njerëzore të Matinës dhe Klatonit, themeluesve të Fit Food. Ata rrëfejnë përvojën personale, të qenit mbi peshë dhe transformimin jo dhe aq të lehtë. Por si

Read Full Article

Intervistë/ Nazmija, 70 vjeçarja që na tregon se e bukura dhe stili nuk kanë moshë

  Intervistë/ Nazmija, 70 vjeçarja që na tregon se e bukura dhe stili nuk kanë moshë

Duket sikur tashmë njerëz që vishen bukur i kemi kudo. Por stili dhe e bukura në fakt janë më shumë

Read Full Article