Blitz

Eros

 Breaking News

Nëse doni që të shkoni sërish në shtrat me atë, mos ia thoni kurrë këto gjëra të dashurës tuaj pas seksit!

    Nëse doni që të shkoni sërish në shtrat me atë, mos ia thoni kurrë këto gjëra të dashurës tuaj pas seksit!

Ende debatohet nëse të folurit gjatë seksit e bën atë më të mirë apo të shpërqendron duke përfunduar në një eksperiencë aspak të këndshme. Por nëse konceptohet që janë femrat

Read Full Article

Kujtoni se jeni më i miri në shtrat? Ja shenjat që e vërtetojnë këtë

    Kujtoni se jeni më i miri në shtrat? Ja shenjat që e vërtetojnë këtë

Edhe pse shumë pak e pranojnë, qëllimi i të gjithëve është të jemi partnerë sa më të mirë në shtrat dhe t’i japim partnerit tjetër kënaqësinë maksimale. Disa mendojnë dhe

Read Full Article

5 pozicione që janë më të kënaqshme kur shoqërohen me vibratorë

    5 pozicione që janë më të kënaqshme kur shoqërohen me vibratorë

Zakonisht vibratorët përdoren në mungesë të një partneri, por kush tha që nuk mund të përdoren edhe gjatë aktit seksual me partnerin? Madje, ata që e kanë provuar këtë thonë

Read Full Article

Si të jeni “miq për seks”?

    Si të jeni “miq për seks”?

Të gjithë e kemi parë filmin hit të vitit 2011, “Friends with benefits” dhe e kemi menduar të paktën një herë të jemi si personazhet kryesore, Justin Timberlake dhe Mila

Read Full Article

Këto janë pozicionet më të mira të seksit për të dy partnerët për çdo dhomë të shtëpisë tuaj!

    Këto janë pozicionet më të mira të seksit për të dy partnerët për çdo dhomë të shtëpisë tuaj!

Ndonjëherë mendojmë se seksi bëhet i mërzitshëm, sidomos kur partnerët qëndrojnë për një kohë të gjatë me njëri tjetrin dhe monotonia, fatkeqsisht, nuk prek vetëm komunikimin por edhe “shtratin”. Ekspertët

Read Full Article

Ju ka humbur dëshira për të kryer marrëdhënie seksuale? Ja arsyet…

    Ju ka humbur dëshira për të kryer marrëdhënie seksuale? Ja arsyet…

Dëshira seksuale e një femre është më e komplikuar seç mendohet rëndom. Ka shumë faktorë emocionalë dhe psikologjikë që ndikojnë në dëshirën seksuale të një femre dhe që mund të

Read Full Article

Studiuesja bën thirrje: “Përdoreni vaginën, përndryshe do të vuani!”

    Studiuesja bën thirrje: “Përdoreni vaginën, përndryshe do të vuani!”

  Shpesh herë kemi dëgjuar vajza të çfarëdo moshe të shprehen se nuk kanë një jetë seksuale sepse u mungon partneri. Epo, kjo sipas studiuesve nuk duhet aspak të ndikojë

Read Full Article

“S/Texting”, 4 fazat që të çojnë në një marrëdhënie

    “S/Texting”, 4 fazat që të çojnë në një marrëdhënie

Nëse ka një gjë për të cilën duhet falënderuar teknologjia më së shumti ajo është mundësia që na ofrohet për t’u njohur me njëri-tjetrin. Ne mund të fillojmë me bisedat

Read Full Article

Dalloni nëse jeni duke bërë seks të zakonshëm apo seks me dashuri…

  Dalloni nëse jeni duke bërë seks të zakonshëm apo seks me dashuri…

Keni dëgjuar ndonjëherë pasi keni bërë seks me të dashurin tuaj se ju vërtet e dashuroni mashkullin me të cilin

Read Full Article

Çfarë duhet të dini rreth qimeve pubike?

  Çfarë duhet të dini rreth qimeve pubike?

Pavarësisht nëse i hiqni, prisni apo i lini të rriten normalisht, ka shumë keqkuptime dhe ide të gabuara rreth qimeve

Read Full Article

Gjërat që duhet t’i bësh një mashkulli të zhveshur

  Gjërat që duhet t’i bësh një mashkulli të zhveshur

E keni gjetur veten krejt papritur përpara një mashkulli tërësisht të zhveshur? Mirë, merrni frymë thellë dhe kthjellohuni! Është gjë

Read Full Article

Na thoni muajin e lindjes, t’ju themi si është jeta juaj seksuale

  Na thoni muajin e lindjes, t’ju themi si është jeta juaj seksuale

Nëse kemi menduar gjithmonë pse djemtë e lindur në dimër janë më të çuditshëm se fëmijët e lindur në verë,

Read Full Article

E dini në cilat raste meshkujt nuk preferojnë të përdorin prezervativ?

  E dini në cilat raste meshkujt nuk preferojnë të përdorin prezervativ?

Sigurisht që të gjithë i dimë përfitimet që një çift ka kur përdorin mbrojtës të tipit prezervativ: kontrollon shtatzënitë e

Read Full Article

Pozicionet më të mira për të mbetur shtatzënë!

  Pozicionet më të mira për të mbetur shtatzënë!

Dikujt mund t’i duket mjaft e thjeshtë mbetja shtatzënë, por ajo që nuk dinë është se shpesh mund të jetë

Read Full Article

Pakënaqësi gjatë orgazmës? Ja këshillat që duhet t’i praktikoni

  Pakënaqësi gjatë orgazmës? Ja këshillat që duhet t’i praktikoni

Ekspertë të shquar në fushën e psikologjisë dhe marrëdhënieve seksuale, si Virginia Sadock e Lauren Streicher, kanë treguar për të

Read Full Article

Seksi oral: “Djemtë rrëfejnë ndjesitë e tyre!”

  Seksi oral: “Djemtë rrëfejnë ndjesitë e tyre!”

1) “Më duket njësoj si seksi normal. Ndjesia është e njëjtë, përveç faktit që në këtë rast femra ka kontrollin

Read Full Article

Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja 5 arsyet!

  Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja 5 arsyet!

Keni probleme me dëshirën seksuale? Ka disa arsye pse ju nuk jeni në gjendje t’i jepni partnerit tuaj atë që

Read Full Article

Të bëni më shpesh seks nuk ju bën të lumtur

  Të bëni më shpesh seks nuk ju bën të lumtur

Në një tjetër studim, një ekip shkencëtarësh kanë thënë se duke kryer më shpesh marrëdhënie seksuale do të jeni më

Read Full Article

Ja cilat “leksione ” të filmave porno ju duhen për seks më të mirë

  Ja cilat “leksione ” të filmave porno ju duhen për seks më të mirë

Si fillim, duhet të mësoni të kërkoni atë që doni në një mjedis të sigurt, jo gjykues. Në qoftë se

Read Full Article

Keni dyshime për jetën tuaj seksuale, ja shenjat që tregojnë se keni një jetë perfekte!

  Keni dyshime për jetën tuaj seksuale, ja shenjat që tregojnë se  keni një jetë perfekte!

Në një çift marrëdhënia seksuale është shumë e rëndësishme. Shpeshherë shumë çifte kanë dilemat e tyre nëse jeta seksuale shkon

Read Full Article

9 momente sikleti (normale) gjatë seksit!

  9 momente sikleti (normale) gjatë seksit!

1) Të vijnë menstruacionet gjatë seksit Kjo mund t’ju kapër të papërgatitur, sigurisht… “Pak a shumë femrat e dinë me

Read Full Article
1 2 3 11