Blitz

Rajon

Janinë, arrestohen 4 shqiptarë të rrezikshëm, akuzohen për një seri vjedhjesh

    Janinë, arrestohen 4 shqiptarë të rrezikshëm, akuzohen për një seri vjedhjesh

4 shqiptarë janë vënë në pranga nga policia greke e Janinës pasi akuzohen si autorë të grabitjes me armë të një pike karburanti në Janinë. Ngjarja ka ndodhur 4 ditë

Read Full Article

(VIDEO) Gjilan, i moshuari vdes në mes të rrugës, askush nuk e ndihmon

    (VIDEO) Gjilan, i moshuari vdes në mes të rrugës, askush nuk e ndihmon

Një rast i paprecedent është shënuar në Gjilan të Kosovës, ku një i moshuar ka humbur jetën e askush nuk ka denjuar t’i japë ndihmën e parë. Videoja e shpërndarë

Read Full Article

Njihuni me kryeministren e re lesbike të Serbisë

    Njihuni me kryeministren e re lesbike të Serbisë

Ish-kreu i qeverisë serbe Aleksandar Vuçiç ka vendosur në krye të qeverisë serbe ish-ministren e Administratës Publike, Ana Brnabiç. Ajo është gruaja e parë dhe e deklaruar si lesbike në

Read Full Article

Albin Kurti i bën thirrje LDK-së për të krijuar qeverinë

    Albin Kurti i bën thirrje LDK-së për të krijuar qeverinë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për postin e kryeministrit, Albin Kurti, u bëri thirrje partive politike të koalicionit ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës, Aleancës Kosova e Re dhe Alternativës, që t’i

Read Full Article

Kosovë, surprizon “Vetëvendosja”. Partitë e mëdha, rënie të mëdha në vota

    Kosovë, surprizon “Vetëvendosja”. Partitë e mëdha, rënie të mëdha në vota

Koalicioni PDK-AAK-NISMA ka arritur të fitojë më së shumti vota në zgjedhjet e së dielës, por njëkohësisht ka shënuar humbje të madhe, në raport me votat që kishin fituar veç

Read Full Article

Kosovë, numërohen 90% e votave, ja kush e qeveris vendin sipas këtyre rezultateve

    Kosovë, numërohen 90% e votave, ja kush e qeveris vendin sipas këtyre rezultateve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar rezultatet preliminare në 2,241 vendvotime ose 80,20% për qind të votave të përgjithshme, sipas “Telegrafi”. Rezultatet janë këto: Koalicioni PDK-AAK-NISMA prin me 34,66%. Lëvizja

Read Full Article

Kandidatët për kryeministër të Kosovës hedhin votën, shkëlqimin ua japin bashkëshortet e tyre

    Kandidatët për kryeministër të Kosovës hedhin votën, shkëlqimin ua japin bashkëshortet e tyre

Siç e keni marrë vesh është duke u mbajtur procesi i votimeve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë dhe deri  tani, të tre kandidatët për kryeministër të vendit e

Read Full Article

Kosovë – Sot, dita e vendimeve të mëdha! Nis procesi zgjedhor

    Kosovë – Sot, dita e vendimeve të mëdha! Nis procesi zgjedhor

Siç edhe mund ta keni lexuar apo dëgjuar në media, sot mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Janë hapur tanimë 889 qendra votimi, ku qytetarët do të kenë mundësi

Read Full Article

Skandali, Bashkësia Islame njofton hapjen e mortit për kriminelin e ISIS

  Skandali, Bashkësia Islame njofton hapjen e mortit për kriminelin e ISIS

Vdekja e terroristit kosovar Lavdrim Muhaxheri është bërë si fillim me dije nga vëllai i tij e më pas është

Read Full Article

Vritet Lavdrim Muhaxheri, kreu i shqiptarëve të ISIS

  Vritet Lavdrim Muhaxheri, kreu i shqiptarëve të ISIS

Është vrarë Lavdrim Muhaxheri dhe lajmin për vdekjen e tij e ka thënë i vëllai, Bajrami, përmes një statusi në

Read Full Article

Braktis këngën për politikën, kush është artistja e njohur shqiptare

  Braktis këngën për politikën, kush është artistja e njohur shqiptare

Është bërë e udhës tashmë që personalitete të fushave të ndryshme të braktisin zanatet e tyre për t’iu përkushtuar politikës,

Read Full Article

Aktori i njohur revoltohet me politikën: “Oooo, ju njoh me patriotizmin tuaj të m..it!”

  Aktori i njohur revoltohet me politikën: “Oooo, ju njoh me patriotizmin tuaj të m..it!”

Aktori Çun Lajçi ka reaguar ndaj shkrimeve për pjesëmarrjen e tij në një tubim të Ramush Haradinajt gjatë fushatës zgjedhore.

Read Full Article

Thaçi “thyen” rregullat! Flet shqip në televizionin serb: “Vuçiç e di se Kosova është e pavarur”

  Thaçi “thyen” rregullat! Flet shqip në televizionin serb: “Vuçiç e di se Kosova është e pavarur”

I ftuar në televizionin serb “N1 Info”m presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur sigurisht për marrëdhëniet midis Kosovës dhe

Read Full Article

(Intervista) Prokurori i Përgjithshëm i Kosovës: “Masa të forta për terroristët e dyshuar”

  (Intervista) Prokurori i Përgjithshëm i Kosovës: “Masa të forta për terroristët e dyshuar”

Nga Anduena Llabani   Një pjesë e konsiderueshme e shtetasve shqiptarë dhe kosovarë që u janë bashkuar grupeve terroriste kanë

Read Full Article

Nr.101 në listë për deputet, ish-konkurrenti i “The Voice” bëhet lajm

  Nr.101 në listë për deputet, ish-konkurrenti i “The Voice” bëhet lajm

Ish-konkurrenti i “The Voice of Albania”, Shpend Hysaj, është bërë lajm nga mediat pasi ka qenë i 101-ti në listën

Read Full Article

E rrahën barbarisht jashtë banesës, gazetarja rrëfehet: “Më kanë çuar foto të personave me kokë të prerë”

  E rrahën barbarisht jashtë banesës, gazetarja rrëfehet: “Më kanë çuar foto të personave me kokë të prerë”

Vetëm pak ditë pas ngjarjes së rëndë të dhunimit barbar të gazetares Arbana Xharra jashtë banesës së saj në Prishtinë,

Read Full Article

Maqedoni, dorëzohet Ivanov, i jep Zaevit mandatin për krijimin e qeverisë

  Maqedoni, dorëzohet Ivanov, i jep Zaevit mandatin për krijimin e qeverisë

U deshën disa javë me radhë, protesta dhe madje përleshje në Parlamentin e Maqedonisë nga huliganët ekstremistë, që presidenti maqedonas

Read Full Article

Çun Lajçi zhgënjehet nga Haradinaj: “Komandant i Dukagjinit, s’ta kam pas borxh dëshpërimin”

  Çun Lajçi zhgënjehet nga Haradinaj: “Komandant i Dukagjinit, s’ta kam pas borxh dëshpërimin”

Aktori i mirënjohur shqiptar i Kosovës, Çun Lajçi, ka reaguar i revoltuar në profilin e tij në Facebook ndaj marrëveshjes

Read Full Article

Një tjetër gazetar i njohur i futet politikës

  Një tjetër gazetar i njohur i futet politikës

Analisti politik dhe publicisti i njohur kosovar Halil Matoshi  ka vendosur që të rikthehet në politikë dhe të angazhohet me

Read Full Article

Dhunohet barbarisht gazetarja kosovare Arbana Xharra

  Dhunohet barbarisht gazetarja kosovare Arbana Xharra

Gazetarja nga Kosova Arbana Xharra është dhunuar barbarisht mbrëmjen e djeshme në Prishtinë pak pasi ishte kthyer nga një vizitë

Read Full Article

Greqi, arrestohet shqiptari, kishte përdhunuar për 2 vite vajzën e tij 13-vjeçare

  Greqi, arrestohet shqiptari, kishte përdhunuar për 2 vite vajzën e tij 13-vjeçare

Një shqiptar është arrestuar nga autoritetet greke në ishullin e Mytilinit, pasi akuzohet për kryerje marrëdhëniesh seksuale me vajzën e

Read Full Article