Blitz

Rajon

Aksident tragjik në Mal të Zi, humb jetën 29-vjeçari nga Tirana, plagoset rëndë miku i tij dhe 5 persona të tjerë

    Aksident tragjik në Mal të Zi, humb jetën 29-vjeçari nga Tirana, plagoset rëndë miku i tij dhe 5 persona të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Mal të Zi ku një shtetas shqiptar nga Tirana ka humbur jetën e ndërsa 6 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Aksidenti

Read Full Article

Greqi, kapet 1.8 tonë drogë me origjinë nga Shqipëria

    Greqi, kapet 1.8 tonë drogë me origjinë nga Shqipëria

Një sasi shumë e madhe droge me origjinë nga Shqipëria është sekuestruar në Greqi, në perëndim të ishullit Kythira. Sipas antidrogës greke, lënda narkotike ishte ndarë në 84 pako dhe

Read Full Article

Maqedoni, prifti i Kishës Ortodokse bën thirrje për rezistencë kundër gjuhës shqipe

    Maqedoni, prifti i Kishës Ortodokse bën thirrje për rezistencë kundër gjuhës shqipe

Një nga priftërinjtë maqedonas të Kishës Ortodokse ka dhënë një deklaratë të fortë në mbrojtje të gjuhës maqedonase kundër asaj shqipe. Ivica Todorov thotë se duhet të luftohet nga qytetarët

Read Full Article

Vajza shqiptare i çon një letër me kërkesa ish-presidentit amerikan George Bush

    Vajza shqiptare i çon një letër me kërkesa ish-presidentit amerikan George Bush

Ditë më parë, Pavarësie Sopa, një vajzë nga Kosova, e para pas shpalljes së Pavarësisë, i ka dërguar një letër mirënjohjeje presidentit amerikan George W. Bush për rolin e tij

Read Full Article

Sezoni i dasmave, 9 të plagosur nga të shtënat me armë në Kosovë

    Sezoni i dasmave, 9 të plagosur nga të shtënat me armë në Kosovë

Qytetarët e Kosovës si duket s’e kanë kuptuar ende moton e fushatës “Festo me zemër, jo me armë”. Kjo fushatë ka disa vjet që është lançuar nga Policia e Kosovës

Read Full Article

​Masakroi me sëpatë grekun, arrestohet shqiptari pas 14 vitesh

    ​Masakroi me sëpatë grekun, arrestohet shqiptari pas 14 vitesh

Ka shijuar lirinë për 14 vjet me radhë, por është arrestuar tashmë për t’u përballur me ligjin. Kjo është historia e një shqiptari, të cilit i janë vënë prangat pas

Read Full Article

Kosovë, kërcënohen me jetë Thaçi, Ahmeti dhe Tërnava

    Kosovë, kërcënohen me jetë Thaçi, Ahmeti dhe Tërnava

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i Bashkësisë Islame, Naim Tërnava janë kërcënuar publikisht me anë të grafiteve nga njerëz të panjohur, raporton

Read Full Article

Panik në Bodrum të Turqisë, të shtëna me armë zjarri brenda një resorti, një viktimë e disa të plagosur

    Panik në Bodrum të Turqisë, të shtëna me armë zjarri brenda një resorti, një viktimë e disa të plagosur

Bodrumi, një nga qendrat më të rëndësishme turistike të Turqisë, është kthyer sot në lajm, pasi në një nga resortet e zonës është qëlluar me armë zjarri. Mediat turke raportojnë

Read Full Article

Aksident tragjik në Prishtinë, 4 persona humbasin jetën, 1 tjetër në gjendje të rëndë

  Aksident tragjik në Prishtinë, 4 persona humbasin jetën, 1 tjetër në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Mediat kosovare

Read Full Article

(VIDEO) Rrëzohet avioni në Larisa të Greqisë, 2 persona humbasin jetën

  (VIDEO) Rrëzohet avioni në Larisa të Greqisë, 2 persona humbasin jetën

Një avion i vogël është rrëzuar mbrëmjen e djeshme në Larisa të Greqisë e si pasojë kanë vdekur 2 persona

Read Full Article

I vranë 4 djemtë dhe bashkëshortin, e moshuara nga Peja: “Derisa Zoti të më marrë shpirtin, do të kërkoj drejtësi”

  I vranë 4 djemtë dhe bashkëshortin, e moshuara nga Peja: “Derisa Zoti të më marrë shpirtin, do të kërkoj drejtësi”

“Kur të vjen e keqja hapi derën”. Kjo shprehje popullore ka vend në familjen  Berisha nga Kosuriqi i Pejës. Për tri

Read Full Article

Shuhet fisi në Pejë, ekzekutohen 2 vëllezër, 11 vjet më parë u kishin vrarë 2 vëllezër të tjerë

  Shuhet fisi në Pejë, ekzekutohen 2 vëllezër, 11 vjet më parë u kishin vrarë 2 vëllezër të tjerë

Dy persona janë ekzekutuar me armë zjarri në Pejë të Kosovës në orët e para të mëngjesit të ditës së

Read Full Article

Pas Greqisë e Turqisë, tërmeti shkund Italinë

  Pas Greqisë e Turqisë, tërmeti shkund Italinë

Dje në orët e para të mëngjesit, një tërmet i fuqishëm 6.7 ballë ka goditur ishujt e Greqisë dhe Turqisë,

Read Full Article

Greqi, një shqiptar mes të plagosurve nga tërmeti

  Greqi, një shqiptar mes të plagosurve nga tërmeti

Tërmeti i fuqishëm që u ndje mbrëmë vonë në Turqi dhe Greqi shkaktoi 2 të vdekur dhe mbi 100 të

Read Full Article

Vajza e Ibrahim Rugovës deklaron votën e saj: “Votoj Haradinajn për kryeministër”

  Vajza e Ibrahim Rugovës deklaron votën e saj: “Votoj Haradinajn për kryeministër”

Teuta Rugova, vajza e ish-presidentit historik të Republikës së Kosovës Ibrahim Rugova, do të votojë për kryeministër kreun e AAK-së,

Read Full Article

Tërmet i fuqishëm në Turqi e Greqi, 2 viktima e mbi 100 të plagosur

  Tërmet i fuqishëm në Turqi e Greqi, 2 viktima e mbi 100 të plagosur

Një tërmet i fuqishëm ka goditur orët e para të mëngjesit të sotëm qytetin e Bodrumit në Turqi duke u

Read Full Article

​Momente tmerri në një dasmë në Kosovë, dasmori qëllon me kallashnikov, plagosen 3 persona

  ​Momente tmerri në një dasmë në Kosovë, dasmori qëllon me kallashnikov, plagosen 3 persona

Tre persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë në një dasmë në Kosovë.  41-vjeçarja me inicialet G.R

Read Full Article

Ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar i Kosovës, Qani Mehmedi

  Ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar i Kosovës, Qani Mehmedi

Sot në orët e para të mëngjesit, pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë publicisti dhe redaktori i njohur

Read Full Article

Vetëm 16 vjeçe, por adoleshentja shqiptare bëhet kryetare e një njësie të rëndësishme administrative

  Vetëm 16 vjeçe, por adoleshentja shqiptare bëhet kryetare e një njësie të rëndësishme administrative

Një 16-vjeçare shqiptare nga Kosova është bërë kryetare e Komunës së Gjilanit për 24 orë së bashku me një staf

Read Full Article

Mbytet në det psikologia shqiptare, u fut në ujë për të shpëtuar 2 fëmijët e saj

  Mbytet në det psikologia shqiptare, u fut në ujë për të shpëtuar 2 fëmijët e saj

Një 36-vjeçare shqiptare ka humbur jetën ditën e djeshme pasi është mbytur në ujërat e Adriatikut në qytetin e Ulqinit.

Read Full Article

Dorëhiqet kryetarja e “hekurt” e komunës së Gjakovës, Kusari-Lila jep arsyet e këtij vendimi

  Dorëhiqet kryetarja e “hekurt” e komunës së Gjakovës, Kusari-Lila jep arsyet e këtij vendimi

Është dalluar si një nga gratë e hekurta të politikës shqiptare dhe e ka vërtetuar më së miri këtë që

Read Full Article