Blitz

Rajon

Mustafa-xhihadistëve kosovarë: Kthehuni në atdhe dhe pendohuni!

    Mustafa-xhihadistëve kosovarë: Kthehuni në atdhe dhe pendohuni!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur keqardhjen për viktimat e Brukselit. “Ne shprehim interesimin tonë që të jemi pjesë e aleancës globale kundër terrorizmit. Si pasojë e terrorizmit po

Read Full Article

Krime kundër njerëzimit, 40 vjet burg për Radovan Karaxhiç

    Krime kundër njerëzimit, 40 vjet burg për Radovan Karaxhiç

Ish-presidenti serb i Bosnjës dhe komandant i ushtrisë serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua nga Haga me 40 vjet burg. Seanca u zhvillua me dyer të hapura në Gjykatën

Read Full Article

Largohen OJQ-të, situatë e rëndë në Idomeni

    Largohen OJQ-të, situatë e rëndë në Idomeni

Në Idomeni vazhdon të përkeqësohet situata në radhët e emigrantëve. Sipas mediave greke, çdo gjë është përkeqësuar veçanërisht pas largimit nga kampi të organizatave joqeveritare duke kufizuar kështu edhe një

Read Full Article

Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

    Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbërritur në Washington me ftesë të zv/presidentit Joe Biden. Përmes një postimi në “Facebook”, ajo shprehet: “Sot në Washington u prita në Shtëpinë e

Read Full Article

Erdogan: Turqia kapi një prej sulmuesve të Brukselit, por Belgjika e liroi

    Erdogan: Turqia kapi një prej sulmuesve të Brukselit, por Belgjika e liroi

Në një deklaratë të bërë ditën e sotme, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka bërë me dije se një ndër organizatorët e sulmeve terroriste në Bruksel ishte ekstraduar nga

Read Full Article

(VIDEO) Rrëfimi tronditës i shqiptarit të dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës

    (VIDEO) Rrëfimi tronditës i shqiptarit të dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës

Një shqiptar nga Kosova ka rrëfyer për radion “Europa e Lirë” se është dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës. Qytetari “S” ka rrëfyer tmerret që ka provuar gjatë qëndrimit në

Read Full Article

Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

    Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

Skuadra greke mund të përjashtohet nga kompeticioni europian pasi ministri grek i Sportit lajmëroi se ai i qëndron vendimit për të mos zhvilluar kampionatin brenda vendit si pasojë e dhunës

Read Full Article

Alarm për bombë në aeroportin e Fiumiçinos, rezulton fals

    Alarm për bombë në aeroportin e Fiumiçinos, rezulton fals

Një alarm për bombë në aeroportin e Fiumiçinos në Romë ka vënë në lëvizje policinë vendase. Mediat italiane raportojnë se menjëherë pas alarmit u rritën masat e sigurisë, por pas hetimeve

Read Full Article

Idomeni, tronditëse fotoja e djalit për tragjedinë e Brukselit

  Idomeni, tronditëse fotoja e djalit për tragjedinë e Brukselit

Jo të gjithë janë njësoj, jo të gjithë mendojnë njësoj . Në të vërtetë ndonjëherë duhen më pak se ekzagjërime

Read Full Article

Kryeministri Mustafa kërcënon gazetarin: “Ki me ma pagu shtrenjtë këtë!”

  Kryeministri Mustafa kërcënon gazetarin: “Ki me ma pagu shtrenjtë këtë!”

Një artikull në gazetë nga gazetari Vehbi Kajtazi mbi vëllain e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, është bërë shkak për

Read Full Article

Kosovë, Jahjaga dekoron princin Charles me urdhrin “Ibrahim Rrugova”

  Kosovë, Jahjaga dekoron princin Charles me urdhrin “Ibrahim Rrugova”

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur princin e Wells-it dhe dukeshën e Cornwall, të cilët janë duke qëndruar në

Read Full Article

Italianët, grabitje në kurriz të shqiptarëve

  Italianët, grabitje në kurriz të shqiptarëve

Çudia ka ndodhur, edhe pse ndoshta nuk do ta besoni. Dy italianë janë shtirur si shqiptarë dhe kanë kryer grabitje

Read Full Article

Opozita e Kosovës nuk merr pjesë në Kuvend, vazhdojnë të paguhen deputetët

  Opozita e Kosovës nuk merr pjesë në Kuvend, vazhdojnë të paguhen deputetët

Gjendja politike nuk shfaqet e qetë në Kosovë, ku opozitarët kanë vendosur të bojkotojnë punët e parlamentit. Sipas rregullores, ata

Read Full Article

Refugjatët sirianë tentojnë të kalojnë ilegalisht kufirin maqedonas

  Refugjatët sirianë tentojnë të kalojnë ilegalisht kufirin maqedonas

Maqedonia ka bërë me dije paraprakisht se ka mbyllur kufirin për refugjatët sirianë dhe nuk mund t’i lejojë ata as

Read Full Article