Blitz | Kliko dhe Informohu

Rajon

Shqiptari nga Peja, fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016

    Shqiptari nga Peja, fitues i garës botërore për logon e shtypit të lirë 2016

Një i ri nga Peja është është shpallur fitues i garës botërore për “shtypin e lirë”. Lajmi për shpalljen e tij fitues është bërë nga zëdhënësi i Departamentit Amerikan të

Read Full Article

Shkup, mësuesja detyron nxënësit të vizatojnë logon e BDI-së

    Shkup, mësuesja detyron nxënësit të vizatojnë logon e BDI-së

Gjatë një ore mësimi të zhvilluar në shkollën fillore “Imri Elezi” në Shkup, me temën “Simbolet e Bashkësisë Lokale”, mësuesja i ka detyruar nxënësit e klasës së katërt të vizatojnë

Read Full Article

Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

    Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

Në një konferencë të mbajtur mbrëmjen e djeshme, Aleksandar Vuçiç ka shpallur fitoren dhe ka prezantuar rezultatet e zgjedhjeve sipas llogaritjeve të tij. Referuar këtyre llogaritjeve, “Serbia Fiton”, ku bën pjesë

Read Full Article

Kosovë, qëllohet me automatik shtëpia e kandidatit për deputet në parlamentin serb

    Kosovë, qëllohet me automatik shtëpia e kandidatit për deputet në parlamentin serb

Kandidati për deputet në Parlamentin e Serbisë, Slaviša Ristić, ka bërë të ditur për mediat se disa persona të panjohur gjatë mbrëmjes së djeshme, kanë qëlluar me armë automatike në

Read Full Article

Detyronte dy femra t’i dërgonin foto nudo, pranga shantazhuesit në Kosovë

    Detyronte dy femra t’i dërgonin foto nudo, pranga shantazhuesit në Kosovë

Një shtetas ka rënë në prangat e Policisë së Kosovës, pasi akuzohet se detyronte dy femra t’i dërgonin foto nudo dhe më pas u bënte shantazh me to. Policia e

Read Full Article

Zgjedhjet në Serbi, ja kush është shqiptarja që kandidon

    Zgjedhjet në Serbi, ja kush është shqiptarja që kandidon

Në zgjedhjet parlamentare dhe lokale serbe, ku marrin pjesë 21 subjekte politike, Ardita Sinani është e vetmja grua bartëse e listës në Serbi. Ajo shprehet femra në Luginën e Preshevës

Read Full Article

Rusët nderuan flamurin e Kosovës në kampionatin e xhudos, “çmenden” serbët. Ja si kanë reaguar

    Rusët nderuan flamurin e Kosovës në kampionatin e xhudos, “çmenden” serbët. Ja si kanë reaguar

Suksesi i Majlinda Kelmendit në Kampionatin Europian të Xhudos që u mbajt në Rusi, ku ajo fitoi Medaljen e Artë duke përfaqësuar Kosovën, është komentuar nga mediat serbe. Por më

Read Full Article

Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

    Rusia lëshon pe, njeh simbolet shtetërore të Kosovës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Rusia ka vendosur të lëshojë pe dhe të lejojë pjesëmarrësit nga Kosova që të përfaqësojnë vendin e tyre në Kampionatin Europian

Read Full Article

Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

  Rusia s’i lejon përdorimin e flamurit dhe himnit, Kosova mund të bojkotojë Europianin e xhudos

Shteti i Kosovës mund të bojkotojë Kampionatin Europian të Xhudos, për shkak se Rusia, vendi organizator i këtij eventi, nuk

Read Full Article

Arrestohet sërish Visar Ymeri. Vetëvendosje: Përndjekje politike

  Arrestohet sërish Visar Ymeri. Vetëvendosje: Përndjekje politike

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, është vënë sërish në prangat e Policisë së Kosovës. Ka qenë partia e tij,

Read Full Article

Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

  Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolić, ka vijuar me deklaratat e tij lidhur me njohjen  e pavarësisë së Kosovës. “Serbia dëshiron

Read Full Article

Kufomat e gjetura në bunker, identifikohet i shumëkërkuari i policisë

  Kufomat e gjetura në bunker, identifikohet i shumëkërkuari i policisë

Një ditë pas gjetjes së dy kufomave në një bunker në mes të pyllit në Fushë Mejdan, detaje të reja

Read Full Article

AAK dhe NISMA bashkojnë forcat, ja draft-marrëveshja e koalicionit parazgjedhor

  AAK dhe NISMA bashkojnë forcat, ja draft-marrëveshja e koalicionit parazgjedhor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës së bashku me Nisma për Kosovën, kanë vendosur të bashkojnë forcat për krijimin e një

Read Full Article

Djegia e flamurit, MPJ e Kosovës i dorëzon Notë Proteste Malit të Zi

  Djegia e flamurit, MPJ e Kosovës i dorëzon Notë Proteste Malit të Zi

Mbrëmjen e kaluar, disa persona të paidentifikuar kanë djegur flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në qendër të Podgoricës. Lidhur me

Read Full Article

Që prej 17 prillit kufiri Maqedoni-Kosovë do të kalohet vetëm me letërnjoftime

  Që prej 17 prillit kufiri Maqedoni-Kosovë do të kalohet vetëm me letërnjoftime

Duke filluar nga e diela e ardhshme, qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës do të mund të lëvizin nëpër territoret respektive

Read Full Article

Protestuesit i vënë flakën zyrës së Ivanovit, 3 në pranga

  Protestuesit i vënë flakën zyrës së Ivanovit, 3 në pranga

Vendimi i Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, për të amnistuar politikanët e përfshirë në krimin zgjedhor ka shkaktuar protesta masive.

Read Full Article

Kosovë, arrestohet lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri

  Kosovë, arrestohet lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri

Policia e Kosovës ka vënë në pranga liderin e lëvizjes Vetëvendosja, Visar Ymeri, gjatë orëve të para të mëngjesit të

Read Full Article

Vizita e Sheshel në Kosovë, MPJ: Nëse vjen, do të arrestohet

  Vizita e Sheshel në Kosovë, MPJ: Nëse vjen, do të arrestohet

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili u shpall i pafajshëm nga Gjykata e Hagës, ka paralajmëruar se

Read Full Article

Daçiç: Kosova jashtë UNESCO-s, fitore e madhe e Serbisë

  Daçiç: Kosova jashtë UNESCO-s, fitore e madhe e Serbisë

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Manastirin e Graçanicës, zv/kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se Serbia ka siguruar

Read Full Article

E përshëndeti gabimisht, adoleshenti shqiptar qëllon me thikë italianin

  E përshëndeti gabimisht, adoleshenti shqiptar qëllon me thikë italianin

Një 16-vjeçar shqiptar në Itali, ka qëlluar me thikë një të ri italian. Gjithçka nisi me një përshëndetje të gabuar

Read Full Article

Aksident në autostradën Prishtinë – Fushë Kosovë, 10 të plagosur

  Aksident në autostradën Prishtinë – Fushë Kosovë, 10 të plagosur

Një aksident masiv është shënuar në autostradën Prishtinë – Fushë Kosovë, ku kanë mbetur të plagosur 10 persona, si pasojë

Read Full Article