Blitz | Kliko dhe Informohu

Rajon

Arrestohen shqiptarët pasi tentuan të përdhunonin 53-vjeçaren me kastravec

    Arrestohen shqiptarët pasi tentuan të përdhunonin 53-vjeçaren me kastravec

Ja ku rikthehemi sërish tek rubrika “të qash apo të qeshësh” ose “çudira nga bota”, por që këtë here nga shqiptarët. Një ukrainase, 53-vjeçe e cila punonte si kujdestare në

Read Full Article

Autostradat në Kosovë së shpejti me pagesë, Zëvendësministri i Infrastrukturës flet për planet dhe tarifat…

    Autostradat në Kosovë së shpejti me pagesë, Zëvendësministri i Infrastrukturës flet për planet dhe tarifat…

Që prej ditës së djeshme është vënë në zbatim pagesa për “Rrugën e Kombit”. Në të njëjtën kohë, zëvendësministri i infrastrukturës në Kosovë ka folur për radion “Evropa e Lirë”,

Read Full Article

Krimi makabër trondit Kosovën – babai vret foshnjën e sapolindur, ndërron jetë edhe nëna

    Krimi makabër trondit Kosovën – babai vret foshnjën e sapolindur, ndërron jetë edhe nëna

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në komunën e Vitisë në Kosovë. Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka vrarë fëmijën e

Read Full Article

Përballja e Skënderbeut me serbët e Partizanit të Beogradit, kryeministrja serbe: “Sporti të jetë gjuha që na bashkon”

    Përballja e Skënderbeut me serbët e Partizanit të Beogradit, kryeministrja serbe: “Sporti të jetë gjuha që na bashkon”

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, në një intervistë për “Ora News”, ka komentuar jo vetëm situatën politike mes dy vendeve, por edhe përballjen mes Skënderbeut dhe Partizanit të Beogradit. Ashtu si

Read Full Article

Vrau serbin për të mbrojtur nderin e motrës. Fshati shqiptar mban simbol sëpatën e krimit

    Vrau serbin për të mbrojtur nderin e motrës. Fshati shqiptar mban simbol sëpatën e krimit

Një vrasje për çështje nderi është bërë shkas që një fshat shqiptar të mbajë si simbol sëpatën e krimit. Fshati Brezë i Karadakut në Maqedoni thuajse i harruar në histori

Read Full Article

“E ndjej dhimbjen e Vuçiçit”, gazetarja thumbon Ramën: “Me cilin organ e ndjen atë?”

    “E ndjej dhimbjen e Vuçiçit”, gazetarja thumbon Ramën: “Me cilin organ e ndjen atë?”

Një deklaratë e kryeministrit shqiptar Edi Rama mëngjesin e sotëm për nismën më të re të presidentit serb Aleksander Vucic lidhur me një dialog të brendshëm me Kosovën ka shkaktuar

Read Full Article

Greqi, asgjësohet parcela me drogë. Vlera llogaritet në 1.1 milionë euro

    Greqi, asgjësohet parcela me drogë. Vlera llogaritet në 1.1 milionë euro

Një zonë shumë e madhe me lëndë narkotike është zbuluar nga policia greke në një zonë pyjore të Aigialeias në Patra të Greqisë. Policia ka bërë me dije se ka

Read Full Article

Mal i Zi, aksidentohet rëndë kunati i Lori Hoxhës

    Mal i Zi, aksidentohet rëndë kunati i Lori Hoxhës

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme ka ndodhur një aksident i rëndë në Tivar të Malit të Zi. Sipas asaj që shkruajnë mediat lokale ka humbur jetën një

Read Full Article

Aksident tragjik në Mal të Zi, humb jetën 29-vjeçari nga Tirana, plagoset rëndë miku i tij dhe 5 persona të tjerë

  Aksident tragjik në Mal të Zi, humb jetën 29-vjeçari nga Tirana, plagoset rëndë miku i tij dhe 5 persona të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Mal të Zi ku një shtetas shqiptar nga Tirana ka humbur jetën e

Read Full Article

Greqi, kapet 1.8 tonë drogë me origjinë nga Shqipëria

  Greqi, kapet 1.8 tonë drogë me origjinë nga Shqipëria

Një sasi shumë e madhe droge me origjinë nga Shqipëria është sekuestruar në Greqi, në perëndim të ishullit Kythira. Sipas

Read Full Article

Maqedoni, prifti i Kishës Ortodokse bën thirrje për rezistencë kundër gjuhës shqipe

  Maqedoni, prifti i Kishës Ortodokse bën thirrje për rezistencë kundër gjuhës shqipe

Një nga priftërinjtë maqedonas të Kishës Ortodokse ka dhënë një deklaratë të fortë në mbrojtje të gjuhës maqedonase kundër asaj

Read Full Article

Vajza shqiptare i çon një letër me kërkesa ish-presidentit amerikan George Bush

  Vajza shqiptare i çon një letër me kërkesa ish-presidentit amerikan George Bush

Ditë më parë, Pavarësie Sopa, një vajzë nga Kosova, e para pas shpalljes së Pavarësisë, i ka dërguar një letër

Read Full Article

Sezoni i dasmave, 9 të plagosur nga të shtënat me armë në Kosovë

  Sezoni i dasmave, 9 të plagosur nga të shtënat me armë në Kosovë

Qytetarët e Kosovës si duket s’e kanë kuptuar ende moton e fushatës “Festo me zemër, jo me armë”. Kjo fushatë

Read Full Article

​Masakroi me sëpatë grekun, arrestohet shqiptari pas 14 vitesh

  ​Masakroi me sëpatë grekun, arrestohet shqiptari pas 14 vitesh

Ka shijuar lirinë për 14 vjet me radhë, por është arrestuar tashmë për t’u përballur me ligjin. Kjo është historia

Read Full Article

Kosovë, kërcënohen me jetë Thaçi, Ahmeti dhe Tërnava

  Kosovë, kërcënohen me jetë Thaçi, Ahmeti dhe Tërnava

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i Bashkësisë Islame, Naim Tërnava janë kërcënuar

Read Full Article

Panik në Bodrum të Turqisë, të shtëna me armë zjarri brenda një resorti, një viktimë e disa të plagosur

  Panik në Bodrum të Turqisë, të shtëna me armë zjarri brenda një resorti, një viktimë e disa të plagosur

Bodrumi, një nga qendrat më të rëndësishme turistike të Turqisë, është kthyer sot në lajm, pasi në një nga resortet

Read Full Article

Aksident tragjik në Prishtinë, 4 persona humbasin jetën, 1 tjetër në gjendje të rëndë

  Aksident tragjik në Prishtinë, 4 persona humbasin jetën, 1 tjetër në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Mediat kosovare

Read Full Article

(VIDEO) Rrëzohet avioni në Larisa të Greqisë, 2 persona humbasin jetën

  (VIDEO) Rrëzohet avioni në Larisa të Greqisë, 2 persona humbasin jetën

Një avion i vogël është rrëzuar mbrëmjen e djeshme në Larisa të Greqisë e si pasojë kanë vdekur 2 persona

Read Full Article

I vranë 4 djemtë dhe bashkëshortin, e moshuara nga Peja: “Derisa Zoti të më marrë shpirtin, do të kërkoj drejtësi”

  I vranë 4 djemtë dhe bashkëshortin, e moshuara nga Peja: “Derisa Zoti të më marrë shpirtin, do të kërkoj drejtësi”

“Kur të vjen e keqja hapi derën”. Kjo shprehje popullore ka vend në familjen  Berisha nga Kosuriqi i Pejës. Për tri

Read Full Article

Shuhet fisi në Pejë, ekzekutohen 2 vëllezër, 11 vjet më parë u kishin vrarë 2 vëllezër të tjerë

  Shuhet fisi në Pejë, ekzekutohen 2 vëllezër, 11 vjet më parë u kishin vrarë 2 vëllezër të tjerë

Dy persona janë ekzekutuar me armë zjarri në Pejë të Kosovës në orët e para të mëngjesit të ditës së

Read Full Article

Pas Greqisë e Turqisë, tërmeti shkund Italinë

  Pas Greqisë e Turqisë, tërmeti shkund Italinë

Dje në orët e para të mëngjesit, një tërmet i fuqishëm 6.7 ballë ka goditur ishujt e Greqisë dhe Turqisë,

Read Full Article
1 2 3 17