Blitz

Politike

Ministria Kodheli: Kongresi, festë e madhe e PS-së

    Ministria Kodheli: Kongresi, festë e madhe e PS-së

Ndërkohë që po mblidhen të gjithë delegatët dhe të ftuarit  për të nisur Kongresi i Partisë Socialiste, Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, në një intervistë për News 24, e cilëson

Read Full Article

Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…”

    Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…”

Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…!” Eduart Ndocaj, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ka folur për turbullirat brenda Partisë Socialiste dhe zgjedhjet në partinë ku ai aderon.

Read Full Article

Albin Kurti në Kongresin e Partisë Socialiste

    Albin Kurti në Kongresin e Partisë Socialiste

Ish-kreu i Vetëvendosjes në Kosovë, Albin Kurti, është një nga të ftuarit që i është përgjigjur pozitivisht ftesës për të qenë pjesëmarrës në Kongresin e sotëm të Partisë Socialiste. I

Read Full Article

Berisha: Arrestimi i Nanos ishte veprim i gabuar, por nuk e bëra unë

    Berisha: Arrestimi i Nanos ishte veprim i gabuar, por nuk e bëra unë

Në një intervistë për RTK-në, ish-kryeministri Berisha ka folur për vitet e para të demokracisë dhe zhvillimet politike të asaj periudhe. I ndalur tek arrestimi i Fatos Nanos, kundërshtarit të

Read Full Article

Vendoset sot në KQZ për referendumet e kërkuara nga PD

    Vendoset sot në KQZ për referendumet e kërkuara nga PD

Partia Demokratike ka kërkuar mbajtjen e referendumeve për tri çështje që, sipas saj, prekin drejtpërdrejt qytetarët e Tiranës, ndaj duhet të jenë këta të fundit që duhet të vendosin. Këto

Read Full Article

Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

    Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

Mimoza Hafizi ka thyer heshtjen një ditë përpara Kongresit të Partisë Socialiste duke shprehur qëndrimin e saj kundër referendumit të propozuar nga kryeministri Rama. Sipas Ramës duhet mbajtur një referendum

Read Full Article

Blushi: Ka deputetë kriminelë brenda PS-së, Rama gënjen!

    Blushi: Ka deputetë kriminelë brenda PS-së, Rama gënjen!

Ben Blushi, i ftuar në studion e emisionit “Opinion”, rrëfen se anëtarë të Partisë Socialiste janë kundër tij sepse ai thotë të vërtetën. Sipas Blushit, ata që janë të inkriminuar

Read Full Article

Basha gjatë takimit në SHBA: Pro reformës në drejtësi dhe zgjedhjeve të lira!

    Basha gjatë takimit në SHBA: Pro reformës në drejtësi dhe zgjedhjeve të lira!

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i PD-së ka marrë mbështetjen e disa kongresmenëve për sa i përket ligjit për dekriminalizimin, reformës në drejtësi, si dhe zgjedhjeve

Read Full Article

Deputeti Balla nga foltorja e parlamentit: Berisha, kryekrimineli i Gërdecit!

  Deputeti Balla nga foltorja e parlamentit: Berisha, kryekrimineli i Gërdecit!

Pas fjalës së ish-kryeministrit Berisha, deputeti Balla është revoltuar duke thënë se arsyeja se pse Berisha vazhdon të ketë mundësinë

Read Full Article

Me 77 vota kundër, rrëzohet kërkesa e opozitës në parlament

  Me 77 vota kundër, rrëzohet kërkesa e opozitës në parlament

Në seancën e sotme parlamentare është votuar mbi kërkesën e Partisë Demokratike për të dërguar mandatin e deputetit Rakip Suli

Read Full Article