Blitz

Politike

Kryeministri Rama, takim 50 minuta me kryeparlamentarin Meta

    Kryeministri Rama, takim 50 minuta me kryeparlamentarin Meta

Një ditë përpara seancës plenare, kryeministri Rama ka takuar mëngjesin e sotëm kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta, në Kryesinë e Kuvendit, në një takim që ka zgjatur rreth 50 minuta.

Read Full Article

Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

    Basha mbledh drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thirrur në një mbledhje urgjente drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve të PD-së. Mbledhja, e cila vjen në kuadër të hartimit të programit, është

Read Full Article

Reforma në drejtësi, Gjosha: Partitë s’mund të mbajnë peng integrimin

    Reforma në drejtësi, Gjosha: Partitë s’mund të mbajnë peng integrimin

Një ditë pëpara vizitës së eurokomisionerit Johannes Hahn, ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, bëri të ditur ndër të tjera për “News 24” se Hahn do të diskutojë me palët politike

Read Full Article

PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

    PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

Pas protestë së djeshme, ku policia ka arrestuar disa qytetarë protestues dhe përfaqësues të opozitës, kjo e fundit i është kundërpërgjigjur me një kallëzim penal. Deputeti i PD-së, Arben Ristani

Read Full Article

Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

    Basha kërkon informacion për të shoqëruarit në polici, mbledhje urgjente në orën 19:00

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ishte gjatë pasdites në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ku kërkoi informacion lidhur me personat e shoqëruar pas protestës. Mësohet se ai nuk ka mundur

Read Full Article

Plagosja e tri policeve në protestë, Veliaj: Mesjetare sjellja e opozitarëve

    Plagosja e tri policeve në protestë, Veliaj: Mesjetare sjellja e opozitarëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar lidhur me dhunën e ushtruar ndaj tre policeve dhe prezencën e deputetit opozitar me armë. Në deklaratën e tij për mediat,

Read Full Article

Deputeti Strazimiri me armë në protestë

    Deputeti Strazimiri me armë në protestë

Një video e publikuar nga News 24 ka treguar se në protestën e sotme te parku i liqenit, ku ishin pjesëmarrës edhe deputetë të opozitës, Gent Strazimiri ka pasur një

Read Full Article

Basha pas protestës te liqeni: Shteti ka rënë!

    Basha pas protestës te liqeni: Shteti ka rënë!

Kreu i Partisë Demokratike, pas protestës së zhvilluar nga qytetarët te parku i liqenit, ka dalë në një deklaratë për të dënuar dhunën që, sipas tij, është drejtuar padrejtësisht nga

Read Full Article

(FOTO) Momenti i përplasjes së Ndriçim Babasit dhe Flamur Nokës me policinë

  (FOTO) Momenti i përplasjes së Ndriçim Babasit dhe Flamur Nokës me policinë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ndriçim Babasi, është ndaluar nga policia, ndërsa ishte bashkë me disa deputetë  të opozitës në një

Read Full Article

Ruçi-Vasili, të dy në të njëjtën mbledhje japin deklarata kontradiktore

  Ruçi-Vasili, të dy në të njëjtën mbledhje japin deklarata kontradiktore

Sot është mbajtur një takim mes kryeministrit Rama dhe kryeparlamentarit Meta në lidhje me koordinimin e koalicionit qeverisës. Ky takim

Read Full Article

Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

  Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën në drejtësi ka shtyrë mbledhjen për herë të tretë brenda ditës. Deputetët e opozitës

Read Full Article

PD për reformën: Vijojmë konsensusin, dialogu rinis në orën 18:00

  PD për reformën: Vijojmë konsensusin, dialogu rinis në orën 18:00

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të PD-së, për të diskutuar rreth konsensusit politik për reformën

Read Full Article

Konsensusi për reformën në drejtësi, Vasili: S’ka rëndësi nga erdhi presioni

  Konsensusi për reformën në drejtësi, Vasili: S’ka rëndësi nga erdhi presioni

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka shprehur mbështetjen e tij për konsensusin që është arritur për reformën

Read Full Article

Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, deklaroi përgjatë ditës së sotme se Byroja

Read Full Article

KQZ rrëzon kërkesat e PD-së, Malltezi: “Janë thyer pesë ligje”

  KQZ rrëzon kërkesat e PD-së, Malltezi: “Janë thyer pesë ligje”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar dy kërkesa të Partisë Demokratike për referendum në Tiranë në lidhje me ndërtimet në

Read Full Article

Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

  Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, u ka kërkuar qytetarëve të bëhen pjesë e protestës në mbrojtje të parkut. Rreth dy

Read Full Article

Ministri grek: Nuk kemi ligj lufte me Shqipërinë

  Ministri grek: Nuk kemi ligj lufte me Shqipërinë

Sot bëhen 20 vite nga firmosja e Traktatit të Miqësisë me Greqinë, ndaj janë takuar në Athinë dy ministrat e

Read Full Article

Sali Berisha “uron” Partinë Socialiste

  Sali Berisha “uron” Partinë Socialiste

Kongresi i Partisë më të madhe të së majtës nuk mund të shpëtonte kurrsesi nga vëmendja e ish-kryeministrit të Shqipërisë

Read Full Article

Kongresi i PS-së, Rama: Do të diskutojmë për mandatin e kryetarit, qeverisjen dhe reformat

  Kongresi i PS-së, Rama: Do të diskutojmë për mandatin e kryetarit, qeverisjen dhe reformat

Kreu i koalicionit qeverisës, pasi falënderoi ish-kryetarin e partisë dhe anëtarët e saj, bëri me dije se do të diskutohet

Read Full Article

Kongresi i PS-së, video-mesazhe për delegatët. Blair: Shqipëria, vendi ku ndihem optimist

  Kongresi i PS-së, video-mesazhe për delegatët. Blair: Shqipëria, vendi ku ndihem optimist

Me nisjen e punimeve të Kongresit të PS-së, zyrtarë të huaj kanë përcjellë mesazhet e tyre. Socialistët zhvillojnë sot Kongresin

Read Full Article

Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

  Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

Bëhet fjalë për ish-kryetarin e Partisë Socialiste, Fatos Nano, kryetarin e PBDNJ-së Vangjel Dule dhe atë të PDIU-së Shpëtim Idrizi,

Read Full Article