Blitz

Politike

Socialistët vendosin sot me referendum për mandatin e Ramës

    Socialistët vendosin sot me referendum për mandatin e Ramës

Ka filluar që në orën 08:00 të mëngjesit dhe pritet të mbyllet rreth orës 16:00 referendumi për kreun e partisë. Të gjithë anëtarët e PS-së, në të gjitha qarqet do

Read Full Article

Nis kthimi i refugjatëve sirianë në Turqi, Erdogan i vendos kushte BE-së

    Nis kthimi i refugjatëve sirianë në Turqi, Erdogan i vendos kushte BE-së

Një valë emigrantësh po kthehen nga Greqia në Turqi, pasi këto vende kanë arritur  një marrëveshje me BE për të reduktuar numrin e sirianëve që duan të shkojnë në Europë.

Read Full Article

Pas Palokës, Roland Keta tenton të qëllojë Braçen

    Pas Palokës, Roland Keta tenton të qëllojë Braçen

Në një kaos total pas tentativave të deputetit Paloka për të qëlluar Erion Braçen, Kuvendi ka nisur sërisht punimet për rendin e ditës por kjo nuk ka bërë që tensionet

Read Full Article

Paloka tenton të qëllojë Braçen, ndërhyn Garda

    Paloka tenton të qëllojë Braçen, ndërhyn Garda

Po vazhdon seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë, ku janë nxehur gjakrat nëpërmjet dy palëve politike. Pa kamera dhe mikrofona, ka ndodhur një sherr midis Erion Braçes dhe Arben Ristanit.

Read Full Article

Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

    Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

Në një deklaratë për mediat, deputeti socialist Ben Blushi akuzoi kryeministrin Rama se do manipulojë procesin. Ai u shpreh se referendumi i datës 9 prill, i cili do të vendosë

Read Full Article

Basha: Fati i parlamentit varet nga mazhoranca, Rama duhet të zgjedhë

    Basha: Fati i parlamentit varet nga mazhoranca, Rama duhet të zgjedhë

Kryetari i Partisë Demokratike ka paralajmëruar bojkot të parlamentit nëse nuk merren në konsideratë kërkesat e opozitës. “Dhunimi i rendit kushtetues do të thotë që vendi është në xhungël, s’ka

Read Full Article

Nishani kthen në Kuvend ligjin për kamerat: Cenon privatësinë

    Nishani kthen në Kuvend ligjin për kamerat: Cenon privatësinë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Masat shtesë të sigurisë publike”, lidhur me mbikëqyrjen me kamera. Në dekret, kreu i shtetit

Read Full Article

PS: Më 9 prill, referendumi i parë i një partie politike

    PS: Më 9 prill, referendumi i parë i një partie politike

Në një deklaratë për mediat, Partia Socialiste ka njoftuar anëtarësinë për mbajtjen e referendumit. Në këtë deklaratë thuhet se ky është referendumi i parë i një partie politike. Gjithashtu, është

Read Full Article

Llalla për VOA-n: Zyrtarët me pasuri e orë të shtrenjta s’do të thotë se janë të korruptuar

  Llalla për VOA-n: Zyrtarët me pasuri e orë të shtrenjta s’do të thotë se janë të korruptuar

Kryeprokurori Adriatik Llalla deklaroi se lajmet që qarkullojnë nëpër media për vizitën e tij në SHBA janë spekulative. Në intervistën

Read Full Article

Këndi te parku i liqenit, dërgohet në prokurori Erion Veliaj

  Këndi te parku i liqenit, dërgohet në prokurori Erion Veliaj

  Aktivistët Sazan Guri dhe Arian Galdini kanë paditur kryetarin e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e këndit të lojërave

Read Full Article

Berisha i uron 1 prillin Ramës

  Berisha i uron 1 prillin Ramës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 1 Ish-kryeministri Berisha ka përdorur 1 prillin për të bërë zhurmë në

Read Full Article

Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

  Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka reaguar pas letrës publike që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka

Read Full Article

Itali: Ndalohen 21 refugjatë, në pranga një skafist shqiptar dhe një grek

  Itali: Ndalohen 21 refugjatë, në pranga një skafist shqiptar dhe një grek

Në orët e para të mëngjesit, në Castro, në brigjet italiane, një kalimtar i thjeshtë ka telefonuar karabinierët duke raportuar

Read Full Article

Suedia në panik, alarm për bombë në aeroport

  Suedia në panik, alarm për bombë në aeroport

Policia vendase dhe media lokale suedeze kanë raportuar se dy çanta të dyshimta ndodhen në aeroportin “Landvetter”. Pas këtij alarmi

Read Full Article

Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

  Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

I pyetur nga gazetarët nëse e kishte lexuar letrën e kryeministrit Rama, kryetari i PD-së, Basha është përgjigjur se nuk

Read Full Article

Rama letër Bashës: Ne jemi gati, po ju?

  Rama letër Bashës: Ne jemi gati, po ju?

Gjatë konferencës së djeshme me komisionerin e BE-së, Johanes Hahn, kryeministri shqiptar ka bërë një ftesë për kryetarin e opozitës,

Read Full Article

Dhuna policore te liqeni, reagon “supermotra” e deputetit Balla

  Dhuna policore te liqeni, reagon “supermotra” e deputetit Balla

Motra e deputetit Taulant Balla ka reaguar në rrjetin social “Facebook” lidhur me dhunën policore që ndodhi te liqeni ku

Read Full Article

Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

  Hahn në Tiranë: Fokusohuni te drejtësia, respektoni vendimet e gjykatave

Gjatë qëndrimit të tij në Tiranë, eurokomisioneri Johanes Hahn dha mesazhet e tij në konferencën e përbashkët për shtyp me

Read Full Article

Blushi: Referendumi do të nxjerrë rezultate të trukuara

  Blushi: Referendumi do të nxjerrë rezultate të trukuara

Është caktuar paraprakisht se do të mbahet një referendum më 9 prill për të vendosur nëse duhen apo jo zgjedhje

Read Full Article

Tahiri: Strazimiri ka dorëzuar sot pistoletën

  Tahiri: Strazimiri ka dorëzuar sot pistoletën

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka njoftuar sot personalisht se Gent Strazimiri e ka dorëzuar armën që mbante me vete

Read Full Article

Komisioneri Hahn, vizitë dhe dialog të nivelit të lartë Shqipëri-BE

  Komisioneri Hahn, vizitë dhe dialog të nivelit të lartë Shqipëri-BE

Paraditen e sotme ka nisur vizitën e tij zyrtare dyditore në Shqipëri komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Jonahes Hahn. Komisioneri

Read Full Article