Blitz

Politike

Zgjedhja e Elisa Spiropalit zhgënjen anëtarët e PS-së

Zgjedhja e Elisa Spiropalit zhgënjen anëtarët e PS-së

Elisa Spiropali është një figurë e njohur e Partisë Socialiste. Karriera e saj politike nisi me aktivizimin në FRESSH, ku për një kohë mbajti dhe pozicionin e kryetares. Pas fitores

Read Full Article

Deklarata tronditëse e kandidatit për president: “Do t’i vrisja fëmijët e mi nëse do të konsumonin drogë”

    Deklarata tronditëse e kandidatit për president: “Do t’i vrisja fëmijët e mi nëse do të konsumonin drogë”

“Do t’i vrisja fëmijët e mi nëse do të konsumonin drogë”,- ka qenë kjo deklarata shokuese e  kandidatit për president të Filipineve, Rodrigo Duterte. Ky pohim  ka ardhur pak ditë

Read Full Article

Rama në selinë e PS-së, u ndan detyrat organizatorëve të rinj

    Rama në selinë  e PS-së, u ndan detyrat organizatorëve të rinj

Vetëm dy ditë pas zgjedhjes së sekretarëve organizative të Partisë Socialiste, kreu i selisë rozë, Edi Rama, i ka mbledhur ata në një takim që ka zgjatur rreth 70 minuta.

Read Full Article

AK çel fushatën për “shtet me duar të pastra”, Spahiu – Ramës: Fatkeqësi je ti, jo Trump-i!

    AK çel fushatën për “shtet me duar të pastra”, Spahiu – Ramës: Fatkeqësi je ti, jo Trump-i!

Aleanca Kuqezi çeli ditën e sotme fushatën për “shtet me duar të pastra”, së cilës iu bashkuan 200 juristë. Në fjalën e tij, kreu i AK-së, Kreshnik Spahiu, sulmoi Ramën

Read Full Article

Asambleja e PS-së – propozimet e Ramës, debatet, përjashtimet dhe dorëheqjet

    Asambleja e PS-së – propozimet e Ramës, debatet, përjashtimet dhe dorëheqjet

Mbahet sot mbledhja e Asamblesë së Partisë Socialiste, e cila ka në rend dite: zgjedhjen e sekretarit të Përgjithshëm të Partisë; zgjedhjen e Kryesisë; zgjedhjen e sekretarit Ekzekutiv; Komisionin e

Read Full Article

Blushi dhe Hafizi, letër zyrtare Asamblesë Kombëtare të PS-së për transparencë

    Blushi dhe Hafizi, letër zyrtare Asamblesë Kombëtare të PS-së për transparencë

Deputetët e Partisë Socialiste, Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi, kanë mbetur të pakënaqur nga mënyra se si u bënë publike rezultatet e referendumit për mandatin e kryetarit. Këta të fundit

Read Full Article

PD thirrje sipërmarrësve: Mos jepni fonde për projektin e stadiumit të ri, ne do ta anulojmë sapo të vijmë në pushtet!

    PD thirrje sipërmarrësve: Mos jepni fonde për projektin e stadiumit të ri, ne do ta anulojmë sapo të vijmë në pushtet!

Në një deklaratë për shtyp, zëvendësja e Partisë Demokratike ka shprehur haptazi pakënaqësinë e kësaj force politike lidhur me projektin që kryeministri Rama ka publikuar paraditen e djeshme për ndërtimin

Read Full Article

Kërkesë për përjashtim të Berishës nga parlamenti, mblidhet sot Byroja e Kuvendit

    Kërkesë për përjashtim të Berishës nga parlamenti, mblidhet sot Byroja e Kuvendit

Deklaratat e djeshme në seancën plenare nga ish-kryeministri Sali Berisha, që u bënte thirrje shqiptarëve të pajisjen me armë, ka bërë që Partia Socialiste të hartojë një kërkesë për marrjen

Read Full Article

KQZ për dekriminalizimin: Vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin

  KQZ për dekriminalizimin: Vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin

Të gjithë zyrtarëve u është bërë me dije paraprakisht se duhet të plotësojnë një formular deklarimi për të vazhduar më tej

Read Full Article

Presidenti i Bundestagut, vizitë në Shqipëri, jep mesazhe inkurajuese

Presidenti i Bundestagut, vizitë në Shqipëri, jep mesazhe inkurajuese

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Presidenti i Bundestagut gjerman, Norbert Lammert, ndodhet në Tiranë për një

Read Full Article

Rama-opozitës: Shullazi, sebepi i radhës për të shtyrë reformën. Berisha: Shqiptarë, armatosuni

  Rama-opozitës: Shullazi, sebepi i radhës për të shtyrë reformën. Berisha: Shqiptarë, armatosuni

Në seancën e sotme plenare nuk kanë munguar debatet mes palëve për çështjen Shullazi. Sipas kreut të Qeverisë, Edi Rama,

Read Full Article

Hoffman për reformën në drejtësi: Të miratohet përpara verës

  Hoffman për reformën në drejtësi: Të miratohet përpara verës

Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Helmut Hoffman, tha për reformën në drejtësi se është e domosdoshme të miratohet përpara verës,

Read Full Article

Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

  Sot seanca plenare, opozita i jep fund bojkotit

Në rendin e seancës së sotme plenare parashikohet diskutimi i dy projektligjeve, “Për ndihmën shoqërore” dhe “Për marrëveshjet ndërkombëtare në

Read Full Article

PD: Vëllai i kryebashkiakut i ndaluar për trafik droge, u lirua nga ndërhyrja e Ndreut

  PD: Vëllai i kryebashkiakut i ndaluar për trafik droge, u lirua nga ndërhyrja e Ndreut

Kreu i Departamentit të Rendit në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka denoncuar një rast që flet për pabarazinë e ligjit

Read Full Article

Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

  Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata Kushtetuese shqyrton vlefshmërinë  e mandatit të deputetit të PS-së, Koço Kokëdhima. Mësohet se

Read Full Article

Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

  Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka shprehur pakënaqësinë lidhur me aleancën e lidhur me kryeministrin

Read Full Article

Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

  Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

Gjatë përurimit të pjesës së re të korpusit qendror të Universitetit Politeknik të Tiranës, kryeministri Edi Rama foli ndër të

Read Full Article

Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

  Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim në Kryesinë e Kuvendit, me ambasadoren e Bashkimit Europian në Shqipëri,

Read Full Article

25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

  25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

Në aktivitetin e zhvilluar me rastin e 25-vjetorit të parlamentit pluralist demokratik, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, theksoi

Read Full Article

Basha: Është thelluar rënia ekonomike. Do t’u kthejmë shqiptarëve 1 mld euro çdo vit

  Basha: Është thelluar rënia ekonomike. Do t’u kthejmë shqiptarëve 1 mld euro çdo vit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për rënien e besimit të biznesit dhe konsumatorëve në nivele rekord. Sipas

Read Full Article

PD denoncon mashtrimin me recetat: Abuzim nga 4 farmaci në Tiranë. Reagon FSDKSH

  PD denoncon mashtrimin me recetat: Abuzim nga 4 farmaci në Tiranë. Reagon FSDKSH

Deputetja e Partisë Demokratike, Albina Deda, ka denoncuar një tjetër skemë të abuzimit me barnat e rimbursueshme. Bëhet fjalë për

Read Full Article