Blitz | Kliko dhe Informohu

Politike

Flet për herë të parë pas largimit nga SHISH Visho Ajazi: Nuk ishte vendimi im, por…

    Flet për herë të parë pas largimit nga SHISH Visho Ajazi: Nuk ishte vendimi im, por…

Ajo që u paraqit si dorëheqje e kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror, në fakt nuk ishte largim “me dëshirë”, por një vendim i imponuar nga nivele të larta të politikës.

Read Full Article

Basha me tone të larta në Kuvend: Rama erdhi si rilindas dhe po ikën si taleban

    Basha me tone të larta në Kuvend: Rama erdhi si rilindas dhe po ikën si taleban

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sot në foltoren e Kuvendit se Shqipëria dhe Afganistani janë dy vendet që furnizojnë Europën me drogë, njëra me kanabis e tjetra

Read Full Article

Publikohen shpenzimet e fushatës, ja sa kanë harxhuar PD, PS, LSI për nje muaj

    Publikohen shpenzimet e fushatës, ja sa kanë harxhuar PD, PS, LSI për nje muaj

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar të gjitha shpenzimet që kanë bërë partitë politike në zgjedhjet e 25 Qershorit. Sipas tabelave të detajuara të KQZ-së rezulton se Partia Socialiste ka

Read Full Article

Kështu i përgjigjet kryeministri Rama “telefonatës” së Berishës

    Kështu i përgjigjet kryeministri Rama “telefonatës” së Berishës

Një nga intervistat e Arjan Çanit në Zonë e Lirë drejt kryeministrit Edi Rama titullohej “Sekretaria telefonike e Edi Ramës”.Në këtë intervistë të veçantë, Rama duhet t’i përgjigjej telefonatave imagjinare

Read Full Article

Presidenti grek kërcënon Shqipërinë: “Harrojeni integrimin nëse nuk respektoni minoritetet!”

    Presidenti grek kërcënon Shqipërinë: “Harrojeni integrimin nëse nuk respektoni minoritetet!”

Çështja e pronave në zonën e Himarës dhe prishja e disa banesave aty ka shkaktuar edhe reagimin e zyrtarëve grek. Pas Ministrit të Jashtëm, radhën e ka Presidenti grek, Prokopis

Read Full Article

Përurohet shtatorja e Azem Hajdarit, përkrah Bërishës dhe Lulzim Bashës, edhe Monika Kryemadhi

    Përurohet shtatorja e Azem Hajdarit, përkrah Bërishës dhe Lulzim Bashës, edhe Monika Kryemadhi

Sot në Tropjë është përuruar shtatorja e një ndër themeluesve kryesorë të Partisë Demokratike, Azem Hajdarit, i cili u vra në një atentat përpara selisë së PD-së në vitin 1998.

Read Full Article

Çështja “Tahiri”, reagon Donald Lu: “Në 27 vite shumë politikanë i kanë shpëtuar drejtësisë”

    Çështja “Tahiri”, reagon Donald Lu: “Në 27 vite shumë politikanë i kanë shpëtuar drejtësisë”

Ambasadori amerikan Donald Lu ka reaguar mbi kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për arrestimin e Saimir Tahirit si dhe rrëzimin e saj nga Kuvendi. Duke folur në konferencën

Read Full Article

Mbyllet votimi. Kuvendi i Shqipërisë sapo vendosi fatin e Saimir Tahirit!

    Mbyllet votimi. Kuvendi i Shqipërisë sapo vendosi fatin e Saimir Tahirit!

Kuvendi i Shqipërisë ka hedhur në votim dy raportet nga opozita dhe mazhoranca përballë kërkesës së Prokurorisë për arrestimin ose jo të deputetit Saimir Tahiri. Me 75 vota pro dhe

Read Full Article

Paralajmëron ashpër Kryeministri Rama: I gjithë zinxhiri i policisë do të shkrihet nëse…

  Paralajmëron ashpër Kryeministri Rama: I gjithë zinxhiri i policisë do të shkrihet nëse…

Në një kohë kur situata politike në vend ‘zien’, që nga çështja ‘Tahiri’ dhe për rastet e për përfshirjes së

Read Full Article

Seanca për heqjen e mandatit të deputetit Sajmir Tahiri, kërkohet seancë me dyer të mbyllura: Kemi emra që nuk duhet të bëhen publikë

  Seanca për heqjen e mandatit të deputetit Sajmir Tahiri, kërkohet seancë me dyer të mbyllura: Kemi emra që nuk duhet të bëhen publikë

Pas kërkesës së prokurorisë, lidhur me heqjen e mandatit të deputetit Saimir Tahiri dhe dhënien e autorizimit për ndalimin e

Read Full Article

(Lajmi i fundit) Prokuroria dorëzon në kuvend kërkesën për arrestimin e Saimir Tahirit

  (Lajmi i fundit) Prokuroria dorëzon në kuvend kërkesën për arrestimin e Saimir Tahirit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka paraqitur sot kërkesën për heqjen e imunitetit dhe ushtrimin e kontrollit për deputetin Saimir

Read Full Article

Basha: “Dënoj përpjekjet e Çakos për të tërhequr vëmendjen nga çështja “Habilaj”, të arrestohet Tahiri”

  Basha: “Dënoj përpjekjet e Çakos për të tërhequr vëmendjen nga çështja “Habilaj”, të arrestohet Tahiri”

Duke komentuar sekuestrimin e 10 tonë lëndësh narkotikë mbrëmjen e së mërkurës në Vlorë, kryetari i PD Lulzim Basha ka

Read Full Article

Çako në deklaratë për shtyp: Një valë shkarkimesh në Elbasan, flet edhe për çështjen Habilaj

  Çako në deklaratë për shtyp: Një valë shkarkimesh në Elbasan, flet edhe për çështjen Habilaj

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka paralajmëruar një “furtunë” shkarkimesh në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit

Read Full Article

Publikohet mesazhi që ish-zv/ministri i Brendshëm i ka dërguar Sajmir Tahirit

  Publikohet mesazhi që ish-zv/ministri i Brendshëm i ka dërguar Sajmir Tahirit

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka publikuar një mesazh që ish-zv/ministri i Brendshëm, Ilir

Read Full Article

U përmend në bisedat e përgjuara të Habilajve : Flet për herë të parë Ylli Baka

  U përmend në bisedat e përgjuara të Habilajve : Flet për herë të parë Ylli Baka

Pjesë e dosjes se italianëve për trafikun e drogës është edhe një përgjim ku përmendet këngëtari shqiptar, Ylli Baka. Në

Read Full Article

Reagon ashpër kryeministri Rama: “Duan vetëm pushtet për vete, në një shtet si ai që na lanë copa e çika katër vjet më parë”

  Reagon ashpër kryeministri Rama: “Duan vetëm pushtet për vete, në një shtet si ai që na lanë copa e çika katër vjet më parë”

Pas mbledhjes së tryezës opozitare, Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një status të gjatë në Facebook, duke i ironizuar

Read Full Article

Vjen paralajmërimi i Lulzim Bashës: Së shpejti, fakte tronditëse për ministra të tjerë të Ramës

  Vjen paralajmërimi i Lulzim Bashës: Së shpejti, fakte tronditëse për ministra të tjerë të Ramës

Fakte të tjera tronditëse do të publikohen për ministra të tjerë të Ramës. Këtë e ka paralajmëruar pasditen e sotme,

Read Full Article

Ish-ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri dorëzon mandatin e deputetit: Jam në dispozicion të hetimit pa përfituar nga asnjë lloj imuniteti!

  Ish-ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri dorëzon mandatin e deputetit: Jam në dispozicion të hetimit pa përfituar nga asnjë lloj imuniteti!

Ish-ministri i Brendshëm ka reaguar pas publikimit të përgjimeve të dosjes “Habilaj” nga Gjykata e Katanias në Itali, ku emri

Read Full Article

Bëhuni gati nga nesër qeveria nis takimet me qytetarët, Kryeministri Rama zbardh detajet

  Bëhuni gati nga nesër qeveria nis takimet me qytetarët, Kryeministri Rama zbardh detajet

Kryeministri Edi Rama, ka dalë këtë pasdite në një deklaratë për mediat dhe ka dhënë disa detaje mbi projektin më

Read Full Article

Nis seanca parlamentare, vijon përplasja Basha-Ruçi

  Nis seanca parlamentare, vijon përplasja  Basha-Ruçi

Seanca e sotme parlamentare nuk mund të mos niste ndryshe përveç se me përplasje dhe ofendime. Deputeti i PBDNJ Vangjel

Read Full Article

Shpërthen Blendi Fevziu: “Kush ja ka mbyllur gojën Partisë Demokratike”

  Shpërthen Blendi Fevziu:  “Kush ja ka mbyllur gojën Partisë Demokratike”

Blendi Fevziu ka bërë një shkrim për Opinion.al ku ka folur me tone të ashpra në lidhje me opozitën që

Read Full Article