Blitz

Politike

Shpëtim Idrizi del nga koalicioni me PS-në, i bashkohet PD-së

    Shpëtim Idrizi del nga koalicioni me PS-në, i bashkohet PD-së

Tashmë Partisë Demokratike dhe të gjithë opozitës  do tu bashkohet një tjetër parti,  bëhet fjalë për PDIU- Drejtësi Integrim dhe Unitet. Shpëtim Idrizi i ftuar në emision “Top Talk” në

Read Full Article

Quajti të paaftë policinë e shtetit, Rama përjashton “Live” deputetin e PS

    Quajti të paaftë policinë e shtetit, Rama përjashton “Live” deputetin e PS

Deputeti i PS-së për Kurbinin. Gjeta Gjetani kritikoi dje Policinë e Shtetit për dy vrasjet e ndodhura në Mamurras. Ai e quajti të paaftë dhe të korruptuar gjithashtu u shpreh

Read Full Article

Ndahet nga jeta senatori i njohur e ish-kandidati për president i SHBA-ve

    Ndahet nga jeta senatori i njohur e ish-kandidati për president i SHBA-ve

Senatori John McCain, i cili shërbeu gjashtë mandate radhazi në Senatin amerikan dhe kandidoi dy herë për president vdiq të shtunën në moshën 81 vjeçare, pas një beteje  me kancerin

Read Full Article

Të rinjt e LRI-së mblidhen në Jalë: Gati për “Revulocion”

    Të rinjt e LRI-së mblidhen në Jalë: Gati për “Revulocion”

Tashmë është kthyer në traditë që të rinjtë e forumit rinor të partisë “Lëvizja Socialiste për Integrim” të mblidhen për kamping në bregdetin e Jalës. Ata përveç argëtimit organizojnë edhe

Read Full Article

E bujshme! Bonucci kërkon rikthimin tek Juventus? Ndërkohë, Higuain gjithnjë e më afër Milan-it…

    E bujshme! Bonucci kërkon rikthimin tek Juventus? Ndërkohë, Higuain gjithnjë e më afër Milan-it…

Duket se ky sezon në futboll do të ketë mjaft surpriza. Në verën e vitit 2017-të, pas disa negociatave Leonardo Bonucci u transferua tek Milan, por tashmë gjërat po ndryshojnë

Read Full Article

Marrëveshja me Shqipërinë, flet kryeministri Tsipras por mediat greke ngrenë alarmin për termin “kufij”

    Marrëveshja me Shqipërinë, flet kryeministri Tsipras por mediat greke ngrenë alarmin për termin “kufij”

Sot Tsipras ka folur në lidhje me marrëveshjen me Shqipërinë ku u shpreh se Greqia është shumë afër marrëveshjes me Shqipërinë. NË deklaratë për mediat greke kreu i qeverisë tha

Read Full Article

I rrëmbyen babain para ndeshjes me Argjentinën, Kapiteni i Nigerisë: “Nuk tregova sepse do ta vrisnin”

    I rrëmbyen babain para ndeshjes me Argjentinën, Kapiteni i Nigerisë: “Nuk tregova sepse do ta vrisnin”

Mediat janë tronditur nga një lajm i cili është mësuar ditën e sotme. Kapitenit të Nigerisë Xhon Obi Mikel të martën e kaluar para sfidës me Argjentinën i rrëmbyen babain.

Read Full Article

Arrihet marrëveshja për Teatrin Kombëtar, Veliaj: “Nisim negociatat për ndërtimin e teatrit të ri”

    Arrihet marrëveshja për Teatrin Kombëtar, Veliaj: “Nisim negociatat për ndërtimin e teatrit të ri”

Përmes një postimi në Facebook, kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka njoftuar se është arritur një marrëveshje me artistët për ndërtimin e një Teatri të ri Kombëtar duke

Read Full Article

Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

  Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit foli për shqetësimin e Gjermanisë, skeptike sipas tij për t’i dhënë “ok” hapjes

Read Full Article

Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

  Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit foli për shqetësimin e Gjermanisë, skeptike sipas tij për t’i dhënë “ok” hapjes

Read Full Article

Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

  Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

Prokuroria e Tiranës ka dhënë sot pretencën duke kërkuar dënimin me 1 vit burg për deputetin Tom Doshi dhe ish-deputetin

Read Full Article

Veliaj shfaqet papritur në komision, përplaset me deputeten Albana Vokshi: “Mbylle mikrofonin! Dilni jashtë!

  Veliaj shfaqet papritur në komision, përplaset me deputeten Albana Vokshi: “Mbylle mikrofonin! Dilni jashtë!

Komisioni për Edukim dhe Mjetet e Informimit Publik ka nisur sot me debatë të ashpra kur kryetarja e komisionit Albana

Read Full Article

Festa e Bajramit të madh, vijnë urimet e para nga Presidenti Meta dhe Kryetari i Kuvendit Ruçi

  Festa e Bajramit të madh, vijnë urimet e para nga Presidenti Meta dhe Kryetari i Kuvendit Ruçi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka uruar mbrëmjen e sotme të gjithë besimtarët Myslimanë, me rastin e Bajramit. Në urimin

Read Full Article

Lulzim Basha shfaqet si asnjëherë më parë në finalen e futbollit të FRPD-së

  Lulzim Basha shfaqet si asnjëherë më parë në finalen e futbollit të FRPD-së

Lulzim Basha gjithmonë kohët e fundit ka qëndruar brenda kornizës së politikanit dhe nuk e kemi parë shpesh ose pothuajse

Read Full Article

Përsëritet historia e çdo jave, parlamenti “Live” në Facebook, tre persona flasin njëherësh

  Përsëritet historia e çdo jave, parlamenti “Live” në Facebook, tre persona flasin njëherësh

Sot pas pothuajse 3 javësh është përsëritur në parlament e njëjta histori. Opozita në fillim kërkoi që në sallë të

Read Full Article

Sot seanca gjyqësore ndaj Saimir Tahirit, flet avokati i tij Maks Haxhia

  Sot seanca gjyqësore ndaj Saimir Tahirit, flet avokati i tij Maks Haxhia

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku ka kërkuar ndryshimin e

Read Full Article

Largohet edhe Romana Vlahutin, ky është ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri, ekpert i çështjeve të sigurisë

  Largohet edhe Romana Vlahutin, ky është ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri, ekpert i çështjeve të sigurisë

Ka ardhur koha që Romana Vlahutin ambasadorja e BE-së në Tiranë të largohet dhe në vendin e saj do të

Read Full Article

Ruçi i pret fjalën Bashës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, tensione në kuvend

  Ruçi i pret fjalën Bashës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, tensione në kuvend

Ka nisur ashtu siç pritej edhe këtë javë me shumë tensione senaca parlamentare. Ka qenë kryetari i PD-së Lulzim Basha

Read Full Article

Tensione në Kuvend, ndërpritet dy herë seanca, Basha: “Policia po i mbyll gojën dëshmitarit ‘X’ “

  Tensione në Kuvend, ndërpritet dy herë seanca, Basha: “Policia po i mbyll gojën dëshmitarit ‘X’ “

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka denoncuar ditën e sotme nga foltorja e parlamentit se ‘dëshmitari X’ në audio-përgjimin e

Read Full Article

Flet Rama: “Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën, analizë shkencore për audio-përgjimin”

  Flet Rama: “Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën,  analizë shkencore për audio-përgjimin”

Kryeministri Edi Rama, i ardhur nga Parisi për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, deklaroi se ajo që të

Read Full Article

Akuzat për falsifikimin e nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon BE

  Akuzat për falsifikimin e nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon BE

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin

Read Full Article