Blitz | Kliko dhe Informohu

Politike

Bashkimi Europian: Të rishqyrtohet paketa anti-shpifje!

    Bashkimi Europian: Të rishqyrtohet paketa anti-shpifje!

Komisioni i Bashkimit Europian i bëri thirrje Shqipërisë të marrë në konsideratë rekomandimet e Këshillit të Europës në lidhje me ligjin për mediat dhe të ashtuquajturën paketë anti-shpifje. Zëdhënësja e

Read Full Article

Donald Trump shkarkon këshilltarin e tij, “armikun” nr. 1 të Kosovës

    Donald Trump shkarkon këshilltarin e tij, “armikun” nr. 1 të Kosovës

Presidenti amerikan Donald Trump sapo ka njoftuar me anë të njoftimeve në rrjete sociale se ka shkarkuar nga detyra këshilltarin e tij për Siguri Kombëtare, John Bolton. Trump e ka

Read Full Article

Raporti i BE për negociatat, CDU-CSU: Shqipëria nuk ka përmbushur asnjë kusht

    Raporti i BE për negociatat,  CDU-CSU: Shqipëria nuk ka përmbushur asnjë kusht

Pas rekomandimit të KE-së për çeljen e negociatave, zëvendëskryetari i grupit parlamentar CDU/CSU, Johann David Wadephul ka deklaruar se Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë kusht nga ato që i janë

Read Full Article

Opozita shtyn protestën: “Respektojmë Natën e Kadrit”

    Opozita shtyn protestën: “Respektojmë Natën e Kadrit”

Shtyhet protesta e opozitës. Ndonëse ishte vendosur më 31 maj, opozita ka vendosur të shtyjë me dy ditë protestën e shtatë kombëtare. Vendimi është marrë pasi 31 maji është Natë

Read Full Article

Protesta e opozitës, paqësore masive dhe me një mesazh: “Rama Ik”

    Protesta e opozitës, paqësore masive dhe me një mesazh: “Rama Ik”

Më shumë se 60 minuta protestë pa asnjë incident. Krejtësisht ndryshe kjo protestë e gjashtë kombëtare e opozitës me pjesmarrje masive. Kryedemokrati Lulzim Basha i ka bërë thirrje protestuesve që

Read Full Article

Letra e 3-të, Rama-Bashës: “Dialog por qeveria dhe 30 qershori s’ndryshojnë”

    Letra e 3-të, Rama-Bashës: “Dialog por qeveria dhe 30 qershori s’ndryshojnë”

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar sërish kreu të PD-së Lulzim Bashës me një letër të tretë publike, ndërsa thekson se  kjo letër i drejtohet atij pas përgjigjes me spond

Read Full Article

Ish-drejtoresha e tatimeve për Ralf Gjonin: Mjerë taksat tona që i hanë deputetë parazitë

    Ish-drejtoresha e tatimeve për Ralf Gjonin: Mjerë taksat tona që i hanë deputetë parazitë

Ish-drejtoresha e Tatimeve Brisida Shehaj ka kritikuar ashpër deputetin e ri që përfaqëson LSI, Ralf Gjoni pas deklaratës së këtij të fundit i cili tha se nuk u fut në

Read Full Article

U tha se është i sëmurë? Reagon kryeministri Rama: “O pika që s’ju bie”

    U tha se është i sëmurë? Reagon kryeministri Rama: “O pika që s’ju bie”

Tashmë prej disa orësh në media po qarkullojnë lajme se kryeministri Rama është i shtruar në një spital në Berlin për shkak të problemeve me zemrën. Përmes një postimi në

Read Full Article

Sulmohet me bojë te dera e shtëpisë, flet deputeti i emëruar

  Sulmohet me bojë te dera e shtëpisë, flet deputeti i emëruar

Deputeti i ri i LSI i cili pritet të bëjë betimin sot në seancën plenare foli për incidentin e ndodhur

Read Full Article

Basha thirrje të forta mazhorancës: “Tik-tak po afron ora, parlamenti është i popullit”

  Basha thirrje të forta mazhorancës: “Tik-tak po afron ora, parlamenti është i popullit”

Kryetari i demokratëve Lulzim Basha ka paralajmëruar maxhorancën se po i vjen ora duke i bërë thirrje të mbledhë mendjen.

Read Full Article

Arsyeja që Arta Dade u largua nga PS-ja, paska qenë vetë Edi Rama

  Arsyeja që Arta Dade u largua nga PS-ja, paska qenë vetë Edi Rama

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade e ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço ,ka folur ashpër pas largimti nga PS-ja dhe

Read Full Article

Rama nuk mban postin e ministrit të Jashtëm, i delegon Gent Cakajt detyrën dhe i dorëzon dekretin e Metës

  Rama nuk mban postin e ministrit të Jashtëm, i delegon Gent Cakajt detyrën dhe i dorëzon dekretin e Metës

Kryeministri Rama ia ka arritur qëllimit të tij për të emëruar në detyrën e ministrit të Jashtëm Gent Cakajn. Një

Read Full Article

Petrit Vasili shpërthen kundër videos së Ramës: “Kemi një Kryeministër llaxore”

  Petrit Vasili shpërthen kundër videos së Ramës: “Kemi një Kryeministër llaxore”

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka regauar ashpër pas publikimit të monologut të Edi Ramës në një

Read Full Article

Miratohet Projektligji/ Nga 1 janari të gjitha lojërat e fatit të mbyllura

  Miratohet Projektligji/ Nga 1 janari të gjitha lojërat e fatit të mbyllura

Ka qenë Komisioni i Ekonomisë i cili ka miratuar ndryshmet në ligjin për “Lojërat e Fatit” i cili lejon mbylljen

Read Full Article

Paketa antishpifje Rama: “Nuk e harroj kurrë atë moment kur djali im po qante poshtë…”

  Paketa antishpifje Rama: “Nuk e harroj kurrë atë moment kur djali im po qante poshtë…”

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në News24, ku ndër të tjera ka folur edhe

Read Full Article

Gati dosja: PD dhe LSI padisin ne Prokurori kryeministrin Edi Rama

  Gati dosja: PD dhe LSI padisin ne Prokurori kryeministrin Edi Rama

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të padisin në prokurori kryeministrin Edi Rama. Sipas Ballkanweb,  burime zyrtare nga

Read Full Article

Ministri i Jashtëm gjerman: “Qershori 2019? Jo çelje automatike e negociatave”

  Ministri i Jashtëm gjerman: “Qershori 2019? Jo çelje automatike e negociatave”

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass ka mbërritur ditën e sotme në Tiranë dhe në një konferencë të përbashkët për

Read Full Article

Ministrja Lindita Nikolli: “Së shpejti gjuha rome në sistemin arsimor”

  Ministrja Lindita Nikolli: “Së shpejti gjuha rome në sistemin arsimor”

E pranishme paraditen e sotme në forumin për dialog në nivel kombëtar për arsimin gjithëpërfshirës të mbajtur në Tiranë, ministrja

Read Full Article

Vatikan – Presidenti Meta pritet në audiencë nga Papa Françesku

  Vatikan – Presidenti Meta pritet në audiencë nga Papa Françesku

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Vatikan, ku u prit në një audiencë nga Ati

Read Full Article

Sot, 20 vjet nga dita e vrasjes, Berisha: Azem Hajdari u vra nga shteti me uniformë, figurë epokale

  Sot, 20 vjet nga dita e vrasjes, Berisha: Azem Hajdari u vra nga shteti me uniformë, figurë epokale

Në Simpoziumin “Ëndrra e Azemit: Shqipëria si Europa”, në kuadër të 20-vjetorit të vrasjes së ish-deputetit të Partisë Demokratike Azem

Read Full Article

Shpëtim Idrizi del nga koalicioni me PS-në, i bashkohet PD-së

  Shpëtim Idrizi del nga koalicioni me PS-në, i bashkohet PD-së

Tashmë Partisë Demokratike dhe të gjithë opozitës  do tu bashkohet një tjetër parti,  bëhet fjalë për PDIU- Drejtësi Integrim dhe

Read Full Article
1 2 3 67