Blitz

Aktualitet

“Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

    “Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet nën masa të forta sigurie seanca për “xhihadistët”. Mësohet se janë ushtruar kontrolle të vazhdueshme dhe është monitoruar situata me qen eksploziv.

Read Full Article

Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

    Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

Një sulm me bombë në Jeruzalem ka shkaktuar 12 të vdekur dhe rreth 20 të plagosur. Nga hetimi paraprak, raportohet për një bombë të vendosur në pjesën e pasme të

Read Full Article

Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

    Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

Gjykata e Krimeve të Rënda është blinduar ditën e sotme nga forca të shumta policie për shkak të dy çështjeve me rëndësi dhe rrezikshmëri që do trajtohen sot. Një prej

Read Full Article

Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

    Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

Një shpërthim tritoli është shënuar gjatë natës në një lokal në qytetin e Shkodrës. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në lagjen “Fermentimi”, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar persona të lënduar.

Read Full Article

(Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

    (Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

Që prej nisjes së garës për rektorin e ardhshëm të Universitetit të Tiranës, u vu re një jehonë e menjëhershme edhe mediatike. Sigurisht që rëndësia e këtij posti e justifikon

Read Full Article

Kërcënimi ndaj Mynyr Konit, reagon Rektorati: Akt i paprecedent, do vijojë garën

    Kërcënimi ndaj Mynyr Konit, reagon Rektorati: Akt i paprecedent, do vijojë garën

Universiteti i Tiranës ka dënuar aktin e kërcënimit të kandidatit për rektor, Mynyr Koni. Në një deklaratë për mediat, Rektorati shpjegon se kërcënimi kishte si qëllim tërheqjen nga gara të

Read Full Article

TAP, Rama: Po rishikojmë kontratën, përfitimi josimetrik

    TAP, Rama: Po rishikojmë kontratën, përfitimi josimetrik

Gjatë ceremonisë të zhvilluar ditën e sotme në ceremoninë e Mbërritjes së Trupave të Parë në Shqipëri, pranë Spitallës në Durrës, kryeministri Edi Rama bëri me dije se Shqipëria ka

Read Full Article

Mesdhe, mbytet varka me 400 emigrantë

    Mesdhe, mbytet varka me 400 emigrantë

Një tjetër tragjedi është shënuar në Mesdhe, ku raportohet për mbytjen e një varke me 400 emigrantë. Mediat e huaja shprehen se një varkë që synonte brigjet e Italisë, është

Read Full Article

25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

  25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

Në aktivitetin e zhvilluar me rastin e 25-vjetorit të parlamentit pluralist demokratik, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, theksoi

Read Full Article

Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

  Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Ekuadorin, numri i viktimave mësohet të ketë arritur në 272, ndërkohë që numërohen më

Read Full Article

(VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

  (VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

Në kohën kur lufta kundër terrorizmit vazhdon përkundër rekrutimeve për t’iu bashkuar ISIS-it, një histori e pazakontë, e cila daton

Read Full Article

Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

  Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

Gjatë aksionit të zhvilluar në fundjavë për rritjen e parametrave të sigurisë në kryeqytet, Policia Rrugore e Tiranës ka vënë

Read Full Article

Kufomat e gjetura në bunker, identifikohet i shumëkërkuari i policisë

  Kufomat e gjetura në bunker, identifikohet i shumëkërkuari i policisë

Një ditë pas gjetjes së dy kufomave në një bunker në mes të pyllit në Fushë Mejdan, detaje të reja

Read Full Article

AAK dhe NISMA bashkojnë forcat, ja draft-marrëveshja e koalicionit parazgjedhor

  AAK dhe NISMA bashkojnë forcat, ja draft-marrëveshja e koalicionit parazgjedhor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës së bashku me Nisma për Kosovën, kanë vendosur të bashkojnë forcat për krijimin e një

Read Full Article

Humb jetën pas infarktit në lokal, familjarët: Ambulanca u vonua 40 minuta

  Humb jetën pas infarktit në lokal, familjarët: Ambulanca u vonua 40 minuta

Një shtetas 60-vjeçar në qytetin e Korçës ka humbur jetën si pasojë e një infarkti në zemër. Rexhep Zerolli ishte

Read Full Article

Shitet Aeroporti i Rinasit 90 milionë dollarë

  Shitet Aeroporti i Rinasit 90 milionë dollarë

Aeroporti i Rinasit i është shitur për rreth 90 milionë $ kompanisë kineze “ Every Global Airoport and Investment Fund”

Read Full Article

Gjenden 2 trupa në një bunker në Tropojë

  Gjenden 2 trupa në një bunker në Tropojë

Mesditën e sotme, një ngjarje e rëndë është raportuar nga Tropoja, ku dy persona janë gjetur të vdekur brenda një

Read Full Article

Arrestohet Emiliano Shullazi, reagon Basha

  Arrestohet Emiliano Shullazi, reagon Basha

Pas akuzave të bëra nga ish-kryeministri Berisha se Emiliano Shullazi ka kërcënuar dekanin e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Mynyr

Read Full Article

5 vite burg për Cozman, ndryshon më pas vendimi

  5 vite burg për Cozman, ndryshon më pas vendimi

Reperi i njohur me emrin e artit Cozman, Ylber Abdullahu, është ndaluar në 4 korrik 2015 pasi kishte në makinë

Read Full Article

Gjykata e Tiranës: 1 vit burg për grabitëset e supermarketit

  Gjykata e Tiranës: 1 vit burg për grabitëset e supermarketit

Më 20 janar të këtij viti, një 30-vjeçare dhe mbesa e saj 22-vjeçare janë arrestuar pasi janë kapur nga kamerat

Read Full Article

28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

  28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

Një tërmet me magnitudë 7.8 ballë ka goditur disa orë më parë Ekuadorin dhe ka lënë të vdekur menjëherë 28

Read Full Article