Blitz

Aktualitet

Të moshuarit në azilin e Spanjës gjenden të vdekur pasi u braktisën nga punonjësit

    Të moshuarit në azilin e Spanjës gjenden të vdekur pasi u braktisën nga punonjësit

Disa të moshuar që gjendeshin në një azil të Spanjës janë braktisur nga punonjësit për shkak të frikës së koronavirusit. Ata u gjendën të vdekur nga ushtarët. Ministrja e mbrojtjes

Read Full Article

Zgjerohet harta/ COVID-19 prek 13 qytete shqiptare, shkon në 123 numri i të infektuarve, 5 të vdekur

    Zgjerohet harta/ COVID-19 prek 13 qytete shqiptare, shkon në 123 numri i të infektuarve, 5 të vdekur

Vijon të rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se përgjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 19 raste të reja, duke e

Read Full Article

“Nëse kjo situatë do zgjasë, futbollistët shqiptarë nuk kanë me cfarë të ushqehen sepse nuk paguhen”, Andi Lila ngre alarmin…

    “Nëse kjo situatë do zgjasë, futbollistët shqiptarë nuk kanë me cfarë të ushqehen sepse nuk paguhen”, Andi Lila ngre alarmin…

Ish futbollisti i kombëtares Shqiptare Andi Lila, ishte i ftuar në një lidhje me skype, në emisionin “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus, ku ka rrëfyer si është gjendur në

Read Full Article

Ndërkohë që rrini mbyllur në shtëpi, hani arra!

    Ndërkohë që rrini mbyllur në shtëpi, hani arra!

Artikull-shkruesi fatkeqsisht nuk është mjek, por sot dëshiron që t’ju vijë në ndihmë, për t’ju a rikujtuar se sa mirë i bën arra trurit, sidomos në këto ditë izolimi ku

Read Full Article

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, 104 persona të diagnostikuar me COVID-19

    Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, 104 persona të diagnostikuar me COVID-19

Kur kemi hyrë, në atë që autoritetet e quajnë si java vendimtare, në vendin tonë regjistrohen 4 viktima nga koronavirusi. Në një dalje për mediat u bë edhe perditësimi i

Read Full Article

Tregtari që dhunoi të moshuarin te Pazari i Ri, policia Bashkiake i heq lejen

    Tregtari që dhunoi të moshuarin te Pazari i Ri, policia Bashkiake i heq lejen

Një ngjarje aspak e hijshme mund të cilësohet ajo e ndodhur para dy ditësh te Pazari i Ri në kryeqytet, ku një tregtar ka dhunuar një klient të moshuar. Ngjarja

Read Full Article

U deklarua si viktima e 5-të, Mjeku Pipero sqaron rastin e 61-vjecarit: Bëri vdekje klinike, e rikthyem në jetë por vijon të jetë rëndë

    U deklarua si viktima e 5-të, Mjeku Pipero sqaron rastin e 61-vjecarit: Bëri vdekje klinike, e rikthyem në jetë por vijon të jetë rëndë

Merr një rrjedhë tjetër fati i 61-vjecarit nga Tirana, I cili u deklarua si viktima e 5-të e koronavirusit në Shqipëri. Ministra e Shëndetësisë ka ndryshuar njoftimin, duke deklaruar tashmë

Read Full Article

LAJM I FUNDIT/ 89 të infektuar me Covid-19 në vend, në Korçë 3 raste të reja

    LAJM I FUNDIT/ 89 të infektuar me Covid-19 në vend, në Korçë 3 raste të reja

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, informoi mbi situatën e COVID-19 në Shqipëri” “Në vijim të komunikimit të përditshëm më Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në

Read Full Article

Shqipëria në izolim/ Ndëshkohen 154 këmbësorë, 129 drejtues mjetesh dhe 17 biznese

  Shqipëria në izolim/ Ndëshkohen 154 këmbësorë, 129 drejtues mjetesh dhe 17 biznese

Tiranë- Janë shoqëruar 41 shtetas nga policia, pasi nuk respektuan oraret kufizuese dhe nuk iu bindën urdhrit për t’u futur

Read Full Article

Kush po gënjen? Mjeku italian thotë se në Itali vetëm 3 persona kanë vdekur nga Covid-19!

  Kush po gënjen? Mjeku italian thotë se në Itali vetëm 3 persona kanë vdekur nga Covid-19!

Stefano Montanari një nanopatolog në Bologna dhe mjek në farmaci që e quan veten një “shkencëtar”,  ka pohuar prej kohësh

Read Full Article

Tërmet në Kroaci, një person humb jetën

  Tërmet në Kroaci, një person humb jetën

Një tërmet i fortë ka goditur në Kroacinë në orët e para të ditës së sotme me magnitudë 5.3. Qyteti

Read Full Article

Balerini shqiptar me bashkëshorten po e kalojnë vetë-karantinimin duke bërë gjithë ditën dashuri!

  Balerini shqiptar me bashkëshorten po e kalojnë vetë-karantinimin duke bërë gjithë ditën dashuri!

Balerini shqiptar që jeton në Romë, Ilir Shaqiri ka qenë i ftuar në emisionin “Vizioni i Pasdites “me Evi Reçin.

Read Full Article

Fiorentina Halili harron Olsin: Jam në një lidhje dashurie por ja ç’kam bërë nga xhelozia!

  Fiorentina Halili harron Olsin: Jam në një lidhje dashurie por ja ç’kam bërë nga xhelozia!

Fiorentina Halili: Jam në një lidhje dashurie por ja ç’kam bërë nga xhelozia! A je xheloz/e? Është një pyetje që

Read Full Article

6 raste të reja me Covid-19, 76 të prekur në total

  6 raste të reja me Covid-19, 76 të prekur në total

Ministria e Shëndetësisë deklaron se jane shenuar 6 raste të reja duke shkuar në 76 numri i të prekurve me

Read Full Article

Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë, u ndje dhe në vendin tonë!

  Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë, u ndje dhe në vendin tonë!

Një tërmet i fuqishëm është shënuar Greqi mbrëmjen e sotme. Tërmeti ishte me magnitudë 5.6 të shkallës rihter dhe epiqendra

Read Full Article

“Ky virus ekziston që prej 50 vitesh, mos kini frikë, është politikë”- habit Robert Berisha

  “Ky virus ekziston që prej 50 vitesh, mos kini frikë, është politikë”- habit Robert Berisha

Ndërkohë që bota është gjunjëzuar para “armikut të panjohur”, virusit Covid-19, Robert Berisha i cili është futur nga qeveria kosovare

Read Full Article

E frikshme/ 627 të vdekur vetëm 24 orët e fundit në Itali

  E frikshme/ 627 të vdekur vetëm 24 orët e fundit në Itali

Italia sapo ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave

Read Full Article

Serbi/ Viktima e parë nga Covid-19!

  Serbi/ Viktima e parë nga Covid-19!

Një burrë 59-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në Qendrën Klinike të Vojvodinës, ka bërë të ditur kryeministrja

Read Full Article

Rusët gjejnë qetësi tek alkoli i quajtur “koronavirus”

  Rusët gjejnë qetësi tek alkoli i quajtur “koronavirus”

Ndërsa Evropa është izoluar e tëra nga pandemia globale, Rusia po e mund ankthin me një koktej alkooli të quajtur

Read Full Article

Lajm jo i mirë nga Netflix! Platforma redukton cilësinë e videove në Evropë

  Lajm jo i mirë nga Netflix! Platforma redukton cilësinë e videove në Evropë

Netflix redukton cilësinë e videove në Evropë për ulur ngarkesën e rrjeteve të telekomunikacionit Ditën e Enjte Bashkimi Evropian u

Read Full Article

Vendimi për shtyrjen e mësimit edhe me 2 javë të tjera, Ministrja Shahini del me 3 njoftime të rëndësishme

  Vendimi për shtyrjen e mësimit edhe me 2 javë të tjera, Ministrja Shahini del me 3 njoftime të rëndësishme

Pas vendimit të Komitetit të Ekspertëve dhe në vijim të përforcimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbi

Read Full Article