Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Sherri me 3 të plagosur në Fakultetin Ekonomik, Dekani dënon aktin e rëndë: Agresorët të dalin para ligjit

    Sherri me 3 të plagosur në Fakultetin Ekonomik, Dekani dënon aktin e rëndë: Agresorët të dalin para ligjit

Ditën e djeshme një mesazh i ardhur në Inbox-in e Blitz.al tregoi se studentë të fakultetit Ekonomik në Tiranë ishin dhunuar fizikisht nga persona të paidentifikuar të cilët kishin hyrë

Read Full Article

Kthehet nga Afganistani dhe surprizon nënën! Videoja e këtij takimi është gjëja më e bukur që do të shihni sot

    Kthehet nga Afganistani dhe surprizon nënën! Videoja e këtij takimi është gjëja më e bukur që do të shihni sot

Videoja e një ushtari shqiptar që u kthye nga Afganistani për të surprizuar nënën e tij, ka bërë xhiron  në rrjete sociale i ka prekur të gjithë. Djali quhet Shkëlqim

Read Full Article

Moti i keq me reshje të dendura, probleme në disa qytete, në porte paralizohet trafiku detar

    Moti i keq me reshje të dendura, probleme në disa qytete, në porte paralizohet trafiku detar

I gjithë vendi është përfshirë nga moti i keq me reshje të dendura shiu nga veriu në jug, ndërsa uji ka vërshuar në rrugë duke shkaktuar probleme të shumta. Në

Read Full Article

Shkarkohen të gjithë drejtorët e policisë së burgjeve

    Shkarkohen të gjithë drejtorët e policisë së burgjeve

Në një kohë kur po diskutohet projektligji i ri për policinë e burgjeve, një urdhër i ministres Gjonaj ka çuar në shkarkimin e plotë 13 drejtorëve të policisë në sistemin e

Read Full Article

Parashikimi i motit për sot tregon se zyrtarisht vjeshta erdhi

    Parashikimi i motit për sot tregon se zyrtarisht vjeshta erdhi

Moti do të jetë i vranët dhe me reshje shiu të pakta në zonën Veriperëndimore dhe Juglindje. Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Juglindje me shpejtësi

Read Full Article

Atentati kundër Prokurorit në Durrës, Arjan Ndoja dërgohet i plagosur në spital, policia ‘blindon’ zonën

    Atentati kundër Prokurorit në Durrës, Arjan Ndoja dërgohet i plagosur në spital, policia ‘blindon’ zonën

Prokurori Arjan Ndoja, ka rënë pre e një atentati ditën e sotme. Prokurori ishte në automjet me një person me precedentë penalë, të njohur si i “forti i Shijakut”, Landi

Read Full Article

Humbi jetën pasi lindi djalin, mjekët dënohen me 400 mijë lekë gjobë për vdekjen e gruas së Alban Hoxhës

    Humbi jetën pasi lindi djalin, mjekët dënohen me 400 mijë lekë gjobë për vdekjen e gruas së Alban Hoxhës

25­ vjeçarja Dorina Haka ndërroi jetë nëntorin e vitit 2014-të, pak ditë pasi solli në jetë një fëmijë, fryt i martesës me portierin e Partizanit, Alban Hoxhën, ndërsa për vdekjen

Read Full Article

Deklaroi se u kërcënua në zyrën e saj në Kryesinë e Kuvendit, merret në mbrojtje Rudina Hajdari

    Deklaroi se u kërcënua në zyrën e saj në Kryesinë e Kuvendit, merret në mbrojtje Rudina Hajdari

Tre ditë pasi deklaroi se ishte kërcënuar, deputetja Rudina Hajdari merret në mbrojtje.  Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se deputetes Rudina Hajdari i është vendosur një truprojë nga Garda e Republikës.

Read Full Article

Banorët fitojnë gjyqin, pezullohet ndërtimi i thertores në Laknas

  Banorët fitojnë gjyqin, pezullohet ndërtimi i thertores në Laknas

Banorët e Laknasit kanë fituar gjyqin kundërndërtimit të thertores, e cila ishte parashikuar të ndërtohej në zonën e njohur “Plepat e

Read Full Article

Si ndryshon koha në orët në vazhdim?

  Si ndryshon koha në orët në vazhdim?

Situata e qëndrueshme e motit do të mbetet deri mesditën e nesërme. Më tej, parashikohet shtim gradual vranësirash mesatare deri

Read Full Article

Aksident në Lushnjë, rëndohet bilanci, humb jetën 22-vjeçari rrugës për tek Trauma

  Aksident në Lushnjë, rëndohet bilanci, humb jetën 22-vjeçari rrugës për tek Trauma

Një aksidenti i rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar rreth orës 21:30 në aksin Lushnjë-Fier, ku mjeti ka dalë nga rruga

Read Full Article

Konfirmohet: Forcat amerikane vrasin liderin e ISIS

  Konfirmohet: Forcat amerikane vrasin liderin e ISIS

Kreu i ISIS, Abu al-Bagdadi është vrarë gjatë një operacioni ushtarak amerikan ditën e shtunë në veriperëndim të Sirisë. Lajmin

Read Full Article

Kukës/ Sherr për pronën mes familjeve, 2 të plagosur

  Kukës/ Sherr për pronën mes familjeve, 2 të plagosur

Një sherr për motive pronësie ka shkaktuar përplasje mes 3 familjeve në Kukës dhe për pasojë 2 persona kanë mbetur

Read Full Article

U raportua për vrasje, policia jep versionin zyrtar të aksidentit fatal në Durrës

  U raportua për vrasje, policia jep versionin zyrtar të aksidentit fatal në Durrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Durrës. “BalkanWeb”, raporton se një 25-vjeçar është përplasur për vdekje

Read Full Article

Mbushi 75 vjeç, Sali Berisha zbulon sekretin që e bën të ndihet 20 vite më i ri

  Mbushi 75 vjeç, Sali Berisha zbulon sekretin që e bën të ndihet 20 vite më i ri

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka qenë i ftuar dje në emisionin “Zonë e Lirë”. 10 ditë më parë, ai ka festuar

Read Full Article

Bëhuni gati për vjeshtën! Ditëve me diell u erdhi fundi

  Bëhuni gati për vjeshtën! Ditëve me diell u erdhi fundi

Duket se ditëve të ngrohta me diell u ka ardhur fundi, duke i lënë vendin reshjeve të shiut e temperaturave

Read Full Article

ISIS merr në kontroll kampin ku ndodhet Alvin Berisha

  ISIS merr në kontroll kampin ku ndodhet Alvin Berisha

Grupimi terrorist, ISIS ka mërrë tanimë nën kontroll kampin Al-HOl, vendi ku gjendet Alvin Berisha. Grupi islamik radikal, ka shfytëzuar

Read Full Article

Sot ndryshohet ora, akrepat shkojnë një orë prapa

  Sot ndryshohet ora, akrepat shkojnë një orë prapa

Akrepat e orës kthehen një orë prapa në orën 03:00 të natës, mes të shtunës 26 tetor dhe të dielës

Read Full Article

Kryeministri Rama tha se do e padisë, reagon Ramush Haradinaj: “Ka të drejtat e veta, shqetësimi im është legjitim”

  Kryeministri Rama tha se do e padisë, reagon Ramush Haradinaj: “Ka të drejtat e veta, shqetësimi im është legjitim”

Pas deklaratës së fortë që bëri Edi Rama se do të padiste Ramush Haradinajn pasi ai e akuzoi se ishte

Read Full Article

Helmimi i nxënësit në Bulqizë: Fëmijët qëndruan të mbyllur në klasën me gaz, mësuesja nuk i linte të dilnin

  Helmimi i nxënësit në Bulqizë: Fëmijët qëndruan të mbyllur në klasën me gaz, mësuesja nuk i linte të dilnin

Janë zbardhur sot disa detaje të reja në lidhje me helmimin e maturantëve të gjimnazit të Bulqizës, të cilët përfunduan

Read Full Article

Tirana 3 ditë pa drita, ja zonat ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

  Tirana 3 ditë pa drita, ja zonat ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë së fundmi një njoftim, për ndërprerjen e energjisë që do të nisë

Read Full Article