Blitz

Lajme

Klosi për skandalin e kujdestares që ushtronte dhunë mbi fëmijën: Ndjekja penale, më e pakta

    Klosi për skandalin e kujdestares që ushtronte dhunë mbi fëmijën: Ndjekja penale, më e pakta

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka dhënë pamje të dhunimit të një fëmije 3 vjeç nga një kujdestare në Shtëpinë e Fëmijës në Durrës. Pas këtij skandali ka qenë i

Read Full Article

Greqi: Dhunë mes refugjatëve, ndërhyn policia

    Greqi: Dhunë mes refugjatëve, ndërhyn policia

Përkeqësohet situata në kampet e refugjatëve në Greqi. Bëhet me dije nga mediat greke se ka pasur përleshje mes shtetasve afganë dhe atyre sirianë. Dy persona janë vrarë me thika, ndërkohë

Read Full Article

Vdes një punëtor ndërtimi, bie nga kati i pestë

    Vdes një punëtor ndërtimi, bie nga kati i pestë

Paraditen e sotme ka humbur jetën në Durrës një 55-vjeçar, punëtor në ndërtimin e banesave sociale në Durrës. Shtetasi ka rënë nga kati i pestë, ka marrë plagë të rënda

Read Full Article

Berisha i uron 1 prillin Ramës

    Berisha i uron 1 prillin Ramës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 1 Ish-kryeministri Berisha ka përdorur 1 prillin për të bërë zhurmë në rrjetet sociale, duke postuar një foto drejtuar rivalit të tij

Read Full Article

Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

    Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

Terroristi Salah Abdeslam pritet që të ekstradohet në Francë. Një gjykatë belge vendosi gjatë të enjtes të ekstradojë në Francë Salah Abdeslamin, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar për

Read Full Article

Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

    Krime kundër njerëzimit, Sheshel shpallet i pafajshëm. Bushati: Goditje e rëndë nga Haga

Gjykata e Hagës ka shpallur të pafajshëm liderin radikal serb Vojisllav Sheshel, i akuzuar për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Vojvodinë, Kroaci dhe Bosnjë, përgjatë viteve 1991-1993. Sheshel,

Read Full Article

“Transit Albania dhe Italia” udhëzon refugjatët si të shfrytëzojnë Shqipërinë

    “Transit Albania dhe Italia” udhëzon refugjatët si të shfrytëzojnë Shqipërinë

Faqja “Transit Albania dhe Italia” në rrjetin social Facebook, e cila ka gati 27 ditë që është krijuar, është bërë edhe më e njohur gjatë 24 orëve të fundit. Ajo

Read Full Article

Ish-të përndjekurit, ja si ndryshon skema e dëmshpërblimit

    Ish-të përndjekurit, ja si ndryshon skema e dëmshpërblimit

E gjithë praktika e ndarjes së dëmshpërblimit ndryshon prej ditës së sotme. Të gjithë të dënuarit që janë gjallë apo edhe trashëgimtarët e tyre, do të mund të informohen mbi

Read Full Article

Shpërthim në një stacion autobusi në juglindje të Turqisë, 6 të vrarë dhe 23 të plagosur

  Shpërthim në një stacion autobusi në juglindje të Turqisë, 6 të vrarë dhe 23 të plagosur

Një shpërthim është regjistruar gjatë ditës së sotme në një stacion autobusi në krahinën juglindore të Turqisë, Dijarbakir, një vend

Read Full Article

Goditet me mollë kryeministri Mustafa, ndalohet asambleisti i VV-së

  Goditet me mollë kryeministri Mustafa, ndalohet asambleisti i VV-së

Gjatë qëndrimit të tij në Junik, në kuadër të vizitës në Rrafsh të Dukagjinit, kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, është

Read Full Article

Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

  Letra e Ramës për Bashën, Hahn: Në mbështetje të iniciativave për dialog politik

Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka reaguar pas letrës publike që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka

Read Full Article

Përfundon gjyqi, Julian Sinanaj në pritje të dënimit

  Përfundon gjyqi, Julian Sinanaj në pritje të dënimit

Krimet e Rënda kanë përfunduar gjykimin për “bandën e tritolit” në Vlorë pas 55 seancave të zhvilluara. Ky vendim u

Read Full Article

Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

  Thaçi president, Nikoliç: S’marr pjesë në betim, Kosova s’ekziston si shtet

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka folur lidhur me ftesën e Thaçit për të marrë pjesë në ceremoninë e betimit

Read Full Article

Itali: Ndalohen 21 refugjatë, në pranga një skafist shqiptar dhe një grek

  Itali: Ndalohen 21 refugjatë, në pranga një skafist shqiptar dhe një grek

Në orët e para të mëngjesit, në Castro, në brigjet italiane, një kalimtar i thjeshtë ka telefonuar karabinierët duke raportuar

Read Full Article

Bruksel: 50 punonjës të aeroportit, të infiltruar të ISIS-it

  Bruksel: 50 punonjës të aeroportit, të infiltruar të ISIS-it

Shpërthimet e bujshme terroriste të 22 marsit në Bruksel kanë vënë në lëvizje të gjithë policinë dhe investiguesit për të

Read Full Article

Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

  Basha i kthen përgjigje Ramës për letrën…

I pyetur nga gazetarët nëse e kishte lexuar letrën e kryeministrit Rama, kryetari i PD-së, Basha është përgjigjur se nuk

Read Full Article

Nëna shet fëmijën 10 ditësh për 1900 euro

  Nëna shet fëmijën 10 ditësh për 1900 euro

Një 25-vjeçare nga Vladikavkaz në  Rusi është përpjekur të shesë një foshnjë 10 ditëshe  kundrejt një çmimi prej 1900 eurosh.

Read Full Article

I preu kokën partneres së tij dhe e hodhi në tualet

  I preu kokën partneres së tij dhe e hodhi në tualet

  Britania është tronditur nga detajet e vrasjes së 60 vjeçares nga partneri  i saj, të bëra publike në gjyqin

Read Full Article

Kjo mund të jetë arsyeja më e çuditshme për arrestimin e një pasagjeri në avion

  Kjo mund të jetë arsyeja më e çuditshme për arrestimin e një pasagjeri në avion

Një aeroplan  japonez mësohet se ka bërë kthim të detyruar në Hawai për shkak të një pasagjeri të dhunshëm që

Read Full Article

Leskaj letër Metës: “Mandati im të shkojë në Gjykatën Kushtetuese”

  Leskaj letër Metës: “Mandati im të shkojë në Gjykatën Kushtetuese”

Deputetja Valentina Leskaj, njëkohësisht edhe nënkryetare e Kuvendit, i ka dërguar sot një letër kryetarit të Kuvendit. Ajo i kërkon

Read Full Article

Arrestohet një 66-vjeçar në Tropojë, kërcënoi të miturën

  Arrestohet një 66-vjeçar në Tropojë, kërcënoi të miturën

  Policia e Tropojës ka arrestuar në flagrancë shtetasin Azem Trezhnjeva, 66 vjeç, banues në fshatin Buçaj në Tropojë. Një

Read Full Article