Blitz

Lajme

Momenti tronditës kur rrëzohet helikopteri i Bryant. Mësohen se kush ishin personat që humbën jetën

    Momenti tronditës kur rrëzohet helikopteri i Bryant. Mësohen se kush ishin personat që humbën jetën

Në aksidenti tragjik i regjistruar në kodrën e Calabasit humbën jetën legjenda e basketbollit amerikan Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare Gianna. Për veç tyre autoritet amerikane zbulojnë se

Read Full Article

Shqipëria lëkundet pesë herë gjatë natës, tërmeti më i forti 3.7 ballë

    Shqipëria lëkundet pesë herë gjatë natës, tërmeti më i forti 3.7 ballë

Lëkundje tërmeti janë ndier gjatë orëve të fundit në Tiranë dhe Korçë, duke filluar nga orët e mbrëmjes së 26 janarit deri në orët e para të këtij 27 janari.

Read Full Article

Thellohet bilanci nga koronavirusi/ 56 viktima në Kinë dhe 2000 të infektuar, izolohen miliona njerëz

    Thellohet bilanci nga koronavirusi/ 56 viktima në Kinë dhe 2000 të infektuar, izolohen miliona njerëz

Koronavirus nuk ndalet, përkundrazi, vazhdon të infektojë dhe të shkaktojë viktima, që deri tani janë 56, ndërkohë që pothuajse 2000 persona janë të infektuar. Regjistrohet viktima e parë në Shanghai,

Read Full Article

Tërmeti në Turqi/ Vogëlushja nxirret e gjallë pas 24 orësh nën rrënoja

    Tërmeti në Turqi/ Vogëlushja nxirret e gjallë pas 24 orësh nën rrënoja

Një mrekulli ka ndodhur nën rrënojat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi. Një vajzë 2-vjeçare së bashku me nënën e saj, është nxjerrë e gjallë pas 24 orësh, si rezultat i

Read Full Article

Durrës/Hidhet në erë me tritol makina e punonjëses së policisë

    Durrës/Hidhet në erë me tritol makina e punonjëses së policisë

Qyteti i Durrësit është tronditur orët e para të mëngjesit nga një shpërthim tritoli, ku shënjestër ka qenë një punonjëse policie. Policia njofton se i është vënë tritol dhe është

Read Full Article

“Myslym Shyr,” Shpërthim në një pikë shitjesh të bombolave të gazit

    “Myslym Shyr,” Shpërthim në një pikë shitjesh të bombolave të gazit

Një pikë shitjesh e bombolave të gazit në kryeqytet është përfshirë nga zjarri pasditen e sotme. Shkak është bërë shpërthimi i një prej bombolave për shkak të rrjedhjes së gazit.

Read Full Article

Mrekulli në Turqi/Gruaja shtatzënë nxirret e gjallë nga rrënojat pas 12 orësh

    Mrekulli në Turqi/Gruaja shtatzënë nxirret e gjallë nga rrënojat pas 12 orësh

Turqia është goditur nga një prej tërmeteve më shkatërrues në vitet e fundit. Lëkundje me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter janë regjistruar në rajonin lindor të Turqisë mbrëmjen e së

Read Full Article

Sa kurnacë janë shqiptarët?

    Sa kurnacë janë shqiptarët?

Vetëm 23 % e shqiptarëve janë bujarë dhe të sjellshëm dhe zyrtarisht, sipas një raporti të fundit, jemi ndër më ‘kurnacët’ në Europë, ndonëse bujaria përmendet në legjenda si një

Read Full Article

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi/ Thellohet bilanci, 22 viktima e 1030 të plagosur

  Tërmeti shkatërrimtar në Turqi/ Thellohet bilanci, 22 viktima e 1030 të plagosur

22 të vdekur dhe 1030 persona të plagosur. Ky është bilanci i deritanishëm nga tërmeti i fuqishëm që goditi mbrëmë pjesën

Read Full Article

Turqia tronditet nga tërmeti i fuqishëm, deri tani 14 viktima

  Turqia tronditet nga tërmeti i fuqishëm, deri tani 14 viktima

  Një tërmet i fuqishëm ka tronditur Turqinë Lindore mbrëmjen e sotme. Sipas mediave turke, tërmeti ka qenë me magnitudë

Read Full Article

Për të gjithë adhuruesit e artit, shkurti nis me një shfaqje të veçantë!

  Për të gjithë adhuruesit e artit, shkurti nis me një shfaqje të veçantë!

Për të gjithë adhuruesit e artit, sidomos të baletit klasik, një tjetër shfaqje do të ngjitet në skenv në fillimin

Read Full Article

3 qytete në karantinë në Kinë për shkak të Coronavirus-it, a rrezikon të bëhet një epidemi botërore?

  3 qytete në karantinë në Kinë për shkak të Coronavirus-it, a rrezikon të bëhet një epidemi botërore?

Deri më tani, viktimat nga Coronavirus-i në Kinë janë 25, ndërkohë që personat e konfirmuar si të prekur mendohet të

Read Full Article

Bojkotohet mësimi në Fakultetin Filologjik dhe të Drejtësisë, studentët rinisin protestat

  Bojkotohet mësimi në Fakultetin Filologjik dhe të Drejtësisë, studentët rinisin protestat

Ditën e sotme, mbi 500 studentë të “Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë” në Tiranë kanë bojkotuar mësimin. Siç kishin paralajmëruar

Read Full Article

“Çmendet’ moti në Australi, vendi goditet nga breshëri dhe stuhitë e rërës, por a po shuhen zjarret?

  “Çmendet’ moti në Australi, vendi goditet nga breshëri dhe stuhitë e rërës, por a po shuhen zjarret?

Krejtësisht e pazakontë ajo çfarë po ndodh me motin në Australi, me pikënisje që prej qershorit të 2019-ës. Pas zjarreve

Read Full Article

400 raste të prekura me virusin e ri në Kinë, 9 viktima. OBSH gati të shpallë urgjencë ndërkombëtare

  400 raste të prekura me virusin e ri në Kinë, 9 viktima. OBSH gati të shpallë urgjencë ndërkombëtare

Të paktën 440 njerëz janë infektuar me një virus të ri në Kinë, ndërsa 9-të kanë ndërruar jetë, konfirmuan ditën

Read Full Article

Bashkimi Europian: Të rishqyrtohet paketa anti-shpifje!

  Bashkimi Europian: Të rishqyrtohet paketa anti-shpifje!

Komisioni i Bashkimit Europian i bëri thirrje Shqipërisë të marrë në konsideratë rekomandimet e Këshillit të Europës në lidhje me

Read Full Article

Të sëmurët në Shqipëri qëndrojnë shumë më pak ditë të shtruar në spital në krahasim me rajonin dhe BE-në

  Të sëmurët në Shqipëri qëndrojnë shumë më pak ditë të shtruar në spital në krahasim me rajonin dhe BE-në

Një pacient shqiptar qëndroi jo më shumë se 5.5 ditë i shtruar në spital, thuajse gjysma e ditëve të qëndrimit

Read Full Article

U nxor jashtë lokalit dhe u qëllua me një plumb në zemër, zbulohet autori i atentatit të 28-vjeçarit Tafçiu

  U nxor jashtë lokalit dhe u qëllua me një plumb në zemër, zbulohet autori i atentatit të 28-vjeçarit Tafçiu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e Astirit ku një i ri ka humbur jetën

Read Full Article

Dhunonte në mënyrë çnjerëzore vajzën e saj 13 vjeçare, shoqërohet nga policia 41 vjeçarja nga Saranda

  Dhunonte në mënyrë çnjerëzore vajzën e saj 13 vjeçare, shoqërohet nga policia 41 vjeçarja nga Saranda

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e djeshme një rast shumë të rëndë,  dhunën “kafshërore” ndaj një vajze vetëm 13-vjeçare. Autori nuk

Read Full Article

Pogradec/ Aksident i frikshëm, makinat përplasen me njëra-tjetrën, disa të plagosur

  Pogradec/ Aksident i frikshëm, makinat përplasen me njëra-tjetrën, disa të plagosur

Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme në Unazën e qytetit të Pogradecit. “Balkanweb” raporton se nga përplasja e fortë

Read Full Article

Mjeku Pipero qetëson shqiptarët: Nuk ka raste të konfirmuara për meningit, mos hapni panik

  Mjeku Pipero qetëson shqiptarët: Nuk ka raste të konfirmuara për meningit, mos hapni panik

Infeksionisti i njohur Pëllumb Pipero ka qenë i ftuar në emisionin “ThumbON” në RTV Ora, i cili ka folur për

Read Full Article