Blitz

Lajme

Humb jetën 28-vjeçari në Prrenjas nga temperatura e lartë

    Humb jetën 28-vjeçari në Prrenjas nga temperatura e lartë

Një 28-vjeçar ka ndërruar jetë në Prrenjas ndërkohë që burime  bëjnë me dije se dy ditë më parë ishte paaraqitur në Spitalin e Librazhdit për të marrë ndihmë mjekësore. Ai

Read Full Article

Ndjekje si nëpër filma që nga Korça! Thyhet postblloku në Elbasan, arrestohet autori që shkaktoi 5 të plagosur

    Ndjekje si nëpër filma që nga Korça! Thyhet postblloku në Elbasan, arrestohet autori që shkaktoi 5 të plagosur

Një ndjekje si nëpër filma e një të kërkuari për drogë ka ndodhur sot nga Korça në Elbasan. Autori tashmë i arrestuar, është Ardilent Shehu, ndaj të cilit policia u vu

Read Full Article

Koronavirusi/ Ambasadori Belortaja në Kinë: Vdekjet ditore shkojnë 50-60! Shqiptarë, merreni në dorë vetë zgjedhjen për vendqëndrim

    Koronavirusi/ Ambasadori Belortaja në Kinë: Vdekjet ditore shkojnë 50-60! Shqiptarë, merreni në dorë vetë zgjedhjen për vendqëndrim

Sipas të dhënave të publikuara nga Komisioni Kinez i Shëndetit, numri i vdekjeve në territorin e Dragoit ka arritur në 427, me rritjen më të madhe që nga fillimi i

Read Full Article

Konfirmohet viktima e parë e Koronavirusit jashtë Kinës, numri shkon në 304

    Konfirmohet viktima e parë e Koronavirusit jashtë Kinës, numri shkon në 304

Viktima e parë e Koronavirusit jashtë Kinës është një burrë në Filipine, ndërkohë që numri i të vdekurve nga epidemia shkon mbi 300. 44-vjeçari, i cili vinte nga epiqendra e

Read Full Article

Shkurti nis me krim brenda familjes, burri vret gruan me thikë

    Shkurti nis me krim brenda familjes, burri vret gruan me thikë

Një 45-vjeçar ka vrarë gruan me thikë në Xhafzotaj të Durrësit, pak para mesnatës.   Sipas policisë vrasja ka ndodhur për motive të dobëta. Pasi ka vrarë gruan, autori është larguar

Read Full Article

Kina ndalon ceremonitë martesore nga frika e coronavirusit

    Kina ndalon ceremonitë martesore nga frika e coronavirusit

Kina ka marrë vendim që të ndalojë ceremonitë martesore, ndërsa funeralet të zhvillohen në numër simbolik njerëzish, për shkak të ndalimit të përhapjes së sëmundjes. Për ditën e nesërme që

Read Full Article

Tërmeti i 26-nëntorit/ Hetohen 2 ministra dhe 3 kryebashkiakë

    Tërmeti i 26-nëntorit/ Hetohen 2 ministra dhe 3 kryebashkiakë

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka regjistruar kallëzimin e PD-së, për pasojat e tërmetit të 26 nentorit. Ora Neës ka mësuar se është hedhur në short dhe është caktuar prokurori, i

Read Full Article

Evakuohet në Ankara studentja e fundit shqiptare në Wuhan, do të qëndrojë në karantinë

    Evakuohet në Ankara studentja e fundit shqiptare në Wuhan, do të qëndrojë në karantinë

Evakuohet studentja e fundit shqiptare nga qyteti kinez Wuhan ku ka shpërthyer virusi vdekjeprurës koronavirusi, përmes bashkëpunimit të autoriteteve shqiptare me ato turke. Studentja Silva Doçi ka udhëtuar me një

Read Full Article

Britania nis epokë të re! Largohet zyrtarisht nga BE

  Britania nis epokë të re! Largohet zyrtarisht nga BE

Britania i tha lamtumirë Bashkimit Evropian dje në orën 23:00 duke i dhënë fund anëtarësisë 47-vjeçare pas tre vjet beteje

Read Full Article

Shpëtohet skafi me 18 klandestinë në Durrës, po iknin në Itali

  Shpëtohet skafi me 18 klandestinë në Durrës, po iknin në Itali

Roja bregdetare në Durrës ka shpëtuar 18 klandestinë mëngjesin e sotëm. Klandestinët sirianë, marokenë dhe irakianë, mes tyre dhe një

Read Full Article

Pamje tronditëse/ Burri bie në tokë dhe humb jetën. Vuante nga koronavirusi

  Pamje tronditëse/ Burri bie në tokë dhe humb jetën. Vuante nga koronavirusi

Një skenar filmash po ndodh në realitet  pasi virusi Korona ka kaluar kufijtë e Kinës dhe po përhapet me shpejtësi.

Read Full Article

Grupe mjekësh në doganat e Juglindjes për koronavirusin, kontroll shtetasve aziatikë që hyjnë në Shqipëri

  Grupe mjekësh në doganat e Juglindjes për koronavirusin, kontroll shtetasve aziatikë që hyjnë në Shqipëri

Shpallja e emergjencës globale ditën e djeshme nga Organizata Botërore e Shëndetësisë(OBSH) në lidhje me epideminë e koronavirusit, ka bërë

Read Full Article

U kthye nga Kina, flet studentja shkodrane: Qyteti ku studioj u prek nga koronavirusi

  U kthye nga Kina, flet studentja shkodrane: Qyteti ku studioj u prek nga koronavirusi

Kjo është Lorela Shelegu, një student nga Shkodra që prej 3 vitesh studion në Kinë. Në 13 janar të këtij

Read Full Article

Greqia ratifikon marrëveshjen e patentave me Shqipërinë

  Greqia ratifikon marrëveshjen e patentave me Shqipërinë

Paramenti grek ratifikon marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit mes Greqisë dhe Shqipërisë. Lajmin e ka bërë të ditur

Read Full Article

Roja ra në gropën e ashensorit pas frikës nga tërmeti, arrestohen administratori dhe inxhinieri i firmës

  Roja ra në gropën e ashensorit pas frikës nga tërmeti, arrestohen administratori dhe inxhinieri i firmës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Durrës. Një person nga paniku, ka rënë nga pallati duke

Read Full Article

Gratë shqiptare më të varfërat në Europë

  Gratë shqiptare më të varfërat në Europë

Hendeku i barazisë gjinore që mati të drejtat e grave dhe përfitimet në disa fusha në raport me vendet e

Read Full Article

Detaje nga vrasja horror në Korçë, konflikti mes viktimës e autorit nisi për një vend në varreza

  Detaje nga vrasja horror në Korçë, konflikti mes viktimës e autorit nisi për një vend në varreza

Një vrasje horror ka tronditur sot Korçën. Një shitës ambulant bananesh është qëlluar me sëpatë në kokë nga një bashkëfshatari

Read Full Article

Koronavirusi/ Konfirmohen 106 viktima dhe mbi 4000 mije persona te prekur nga epidemia

  Koronavirusi/ Konfirmohen 106 viktima dhe mbi 4000 mije persona te prekur nga epidemia

Autoritetet e Kinës kanë konfirmuar këtë të martë se numri i viktimave nga Koronavirusi ka shkuar në 106, ndërkohë që

Read Full Article

Ismail Kadare feston sot 84-vjetorin, gjeniu i letrave shqipe ripropozohet për çmimin “Nobel”

  Ismail Kadare feston sot 84-vjetorin, gjeniu i letrave shqipe ripropozohet për çmimin “Nobel”

Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare, feston sot 84-vjetorin e lindjes. Kadare ka lindur në Gjirokastër më 28 janar 1936

Read Full Article

Sa të rrezikuar janë shqiptarët që jetojnë në Kinë nga virusi, flet mjeku nga Pekini

  Sa të rrezikuar janë shqiptarët që jetojnë në Kinë nga virusi, flet mjeku nga Pekini

Virusi kinez është kthyer në makth për të gjithë botën dhe rastet e të infektuarve po rriten çdo ditë. Harta

Read Full Article

Ermal Mamaqi tregon si ia mori zemrën Arjola Demiri: Ishte ndryshe nga vajzat e tjera

  Ermal Mamaqi tregon si ia mori zemrën Arjola Demiri: Ishte ndryshe nga vajzat e tjera

I ftuar në emisionin “ThumbON” në TV Ora, Ermal Mamaqi ka folur edhe për partneren e tij në filmin “I

Read Full Article