Blitz

Lajme

Vaksina kundër Covid-19 mund të dalë në treg më afër nga ç’e prisnim!

    Vaksina kundër Covid-19 mund të dalë në treg më afër nga ç’e prisnim!

Lajmet se vaksina kundër Covid-19 mund të dalë në treg pas 1 ose 2 vitesh na trishtuan të gjithë por një lajm i mirë në horizon na jep shpresë të

Read Full Article

30 mjekë drejt Italisë, gjesti i Shqipërisë mahnit ikonën e kinematografisë botërore

    30 mjekë drejt Italisë, gjesti i Shqipërisë mahnit ikonën e kinematografisë botërore

Gjesti i Shqipërisë, duke dërguar 30 mjekë dhe infermierë në ndihmë të Italisë, në një kohë kur nevojë edhe vetë për bluza të bardha në luftën me koronavirusin, ka surprizuar

Read Full Article

Shkon në 40 numri i të shëruarve nga COVID-19 në Shqipëri, mes tyre 8 nga bluzat e bardha

    Shkon në 40 numri i të shëruarve nga COVID-19 në Shqipëri, mes tyre 8 nga bluzat e bardha

Shkon në 40 numri i personave të shëruar nga koronavirusi në Shqipëri, pasi 7 persona të tjerë të infektuar janë shëruar ditën e djeshme. Lajmi i gëzueshëm është bërë me

Read Full Article

Koronavirusi/ Thellohet bilanci, 15 raste të reja, shkon në 212 numri i të prekurve

    Koronavirusi/ Thellohet bilanci, 15 raste të reja, shkon në 212 numri i të prekurve

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, ndërkohë që numri në total i të prekurve ka shkuar në 212. Në një komunikim për mediat zëvendësministrja e Shëndetësisë

Read Full Article

Çekia urdhëron mbulim të detyruar të fytyrës jashtë shtëpisë

    Çekia urdhëron mbulim të detyruar të fytyrës jashtë shtëpisë

Tashmë në Çeki me një urdhër të 19 marsit kërkohet që të gjithë qytetarët të kenë një veshje mbrojtëse mbi gojën dhe hundën, dhe ata që nuk e bëjnë këtë

Read Full Article

S’ka me çfarë të ushqehet, e moshuara në Tiranë mendon të vrasë veten

    S’ka me çfarë të ushqehet, e moshuara në Tiranë mendon të vrasë veten

Ora News ishte në banesën e Donika Bajramit,  67 –vjeçarja që jeton e vetme, pa ndihmë ekonomike dhe pa pension. Me lot në sy e moshuara kërkon vetëm: “bukë për të

Read Full Article

Në Australi mjekët do të marrin vaksinën kundër tuberkulozit për të luftuar COVID-19

    Në Australi mjekët do të marrin vaksinën kundër tuberkulozit për të luftuar COVID-19

Studiuesit australianë po ndjekin testimin  në shkallë të gjerë për të parë nëse një vaksinë e përdorur me dekada për të parandaluar tuberkulozin mund të mbrojë punonjësit e shëndetit nga

Read Full Article

“Lutet që mos vrasë padashur të bijën!”- historia e infermieres shqiptare që po bën xhiron e rrjetit

    “Lutet që mos vrasë padashur të bijën!”- historia e infermieres shqiptare që po bën xhiron e rrjetit

Të gjithë e kemi parë foton e saj nëpër postimet e ndryshme të ministrisë për stafin e Infektivit që po lufton me mish edhe me shpirt për të shpëtuar personat

Read Full Article

11 raste të reja me COVID 19. Shkon në 197 numri i personave të prekur, 10 viktima

  11 raste të reja me COVID 19. Shkon në 197 numri i personave të prekur, 10 viktima

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot të dhënat e përditësuara të personave të prekur me COVID-19 në Shqipëri.  Kanë qenë

Read Full Article

Drithëruese, Italia nuk gjen qetësi, 969 vdekje në 24 orët e fundit

  Drithëruese, Italia nuk gjen qetësi, 969 vdekje në 24 orët e fundit

Numri i viktimave ka shkuar në 9184, që do të thotë janë 969 viktima në 24 orët e fundit. Kjo

Read Full Article

Covid-19, rritet frikshëm Euro

  Covid-19, rritet frikshëm Euro

Koronavirusi ashtu si të gjithë sektorët e ekonomisë ka prekur edhe vlerën e valutave të huaja kundrejt lekut. Brenda katër

Read Full Article

Fundjava në izolim/ Nga e hëna vetëm një anëtar i familjes bën pazarin me leje dixhitale

  Fundjava në izolim/ Nga e hëna vetëm një anëtar i familjes bën pazarin me leje dixhitale

Edhe kjo fundjavë ashtu si e kaluara do të kalojë në izolim total. Nga ora 13:00 e ditës së nesërme

Read Full Article

Në Greqi ka 25 të vdekur dhe 830 të prekur nga Covid-19!

  Në Greqi ka 25 të vdekur dhe 830 të prekur nga Covid-19!

Numri i viktimave në Greqi ka shkuar në 25 ku vetëm ditën e sotme ndërruan jetë 3 persona si pasojë

Read Full Article

Fitoi betejën me koronoavirusin, flet i riu shqiptar: “Ja si nisën simptomat”

  Fitoi betejën me koronoavirusin, flet i riu shqiptar: “Ja si nisën simptomat”

Erind Cara është 30-vjeçari, i cili ia doli të mposhtë koronavirusin. I riu shqiptar tashmë ka lënë spitalin dhe për

Read Full Article

Ish-universiteti privat karantinë për COVID-19! Rama: Një spital i ri lufte për pacientët drejt shërimit!

  Ish-universiteti privat karantinë për COVID-19! Rama: Një spital i ri lufte për pacientët drejt shërimit!

Godina e një ish- universiteti provat në Tiranë do të shndërrohet në karantinë për të sëmurët e prekur me koronavirus

Read Full Article

Koronavirusi/ 28 të infektuar vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

  Koronavirusi/ 28 të infektuar vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë

Read Full Article

Bashkeshorti i izoluar ne SHBA, Rudina Hajdari: Na mungon, në izolim kohën e kaloj duke gatuar

  Bashkeshorti i izoluar ne SHBA, Rudina Hajdari: Na mungon, në izolim kohën e kaloj duke gatuar

Deputetja Rudina Hajdari ka qenë e ftuar përmes skype në emisionin “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus. Ajo ka treguar

Read Full Article

Nxit qytetarët të rikthehen në punë, presidenti i Brazilit mendon se Covid-19 është një grip i vogël!

  Nxit qytetarët të rikthehen në punë, presidenti i Brazilit mendon se Covid-19 është një grip i vogël!

Në një fjalim drejtuar kombit, Bolsonaro u kërkoi kryetarëve të bashkive dhe qeveritarëve të shtetit që të tërhiqnin masat e

Read Full Article

“Deri në 18 Prill do vdesin 250 veta në Shqipëri”, Epidemiologu shqiptar përhap panik, shton ankthin tek qytetarët!

  “Deri në 18 Prill do vdesin 250 veta në Shqipëri”, Epidemiologu shqiptar përhap panik, shton ankthin tek qytetarët!

Taulant Muka, i njohu në media së fundmi si epidemiolog ka tronditur shqiptarët nga një deklaratë që ka bërë ditën

Read Full Article

Covid-19/ 17 të shëruar në vendin tonë

  Covid-19/ 17 të shëruar në vendin tonë

Tre pacientë kanë lënë sot Urgjencën e Infektivit, pasi janë shëruar nga COVID 19 dhe rezultatet e tyre kanë dalë

Read Full Article

Astrologu shqiptar Jofiel Koço: Më 21 Prill mbaron karantina dhe në 6 Qershor përfundon pandemia!

  Astrologu shqiptar Jofiel Koço: Më 21 Prill mbaron karantina dhe në 6 Qershor përfundon pandemia!

Ndërkohë që planeti Tokë është gjunjëzuar përballë virusit Covid – 19 i cili ka prekur pothuajse gjithë shtetet dhe ka

Read Full Article
1 2 3 597