Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ylberi i bardhë në Skoci

Ylberi i bardhë në Skoci
November 22
15:09 2016

Mrekulli natyrore mund të cilësohet ajo që është fotografuar në Skoci.

Fotografi  Mevlin Nicholson ka arritur të kapë me aparatin e tij ylberin totalisht të bardhë pas reshjeve të dëborës dhe bardhësisë që kishte mbuluar gjithçka në veri të Skocisë.

“Është diçka tepër e rrallë për t’u dëshmuar dhe ndodh vetëm nëse dielli është pas kurrizit tënd në momentin kur fotografon ylberin. Gjithashtu pema në qendër të fotos e bën foton edhe më tepër unike”,- tha Nicholson.  /Blitz.al/

Shperndaje