Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video, kujdes pamje të rënda!) Rrëfimi tronditës i të arratisurës nga ISIS: “Si u shita si skllave seksi nga militantët e ISIS-it”

(Video, kujdes pamje të rënda!) Rrëfimi tronditës i të arratisurës nga ISIS: “Si u shita si skllave seksi nga militantët e ISIS-it”
May 19
19:58 2016

 

Nga Lindja e Mesme nuk vijnë vetëm refugjatët apo lajmet e një shpërthimi të ri që merr mijëra jetë, por edhe rrëfime të grave e vajzave që janë trajtuar si skllave seksi nga ushtarët e ISIS-it.

E tillë është edhe historia e Lamyia Aji Bashar, e cila rrëfen në videon më poshtë se si u rrëmbye, u mbajt peng për nëntë muaj dhe më pas u tregtua nga militantë të ndryshëm, të cilët vinin në jetë metodat e tyre çnjerëzore të të kryerit marrëdhënie seksuale.

Ajo është përpjekur shumë herë për t’u arratisur bashkë me gra të tjera, por kur më në fund arritën në skajet e largëta të shtetit islamik, njëra nga gratë shkeli mbi një minë duke i lënë të gjitha të vdekura, përveç Lamiya-s.

Videoja më poshtë do t’ju tregojë më shumë rreth kësaj historie tronditëse.

 

 

 

 

Etiketimet
Shperndaje