Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Trump lë pa fjalë gjeniun Stephen Hawking

Trump lë pa fjalë gjeniun Stephen Hawking
May 31
17:38 2016

Duke qenë se është një shkencëtarët më të njohur në botë, Stephen Hawking kërkohet vazhdimisht të shpjegojë disa nga fenomenet më misterioze të universitetit.

Por, kur e pyetën për ngritjen e Donald Trump në politikë, teoricieni britanik ka mbetur pa fjalë.

“Nuk mundem ta shpjegoj. Ai është një demagog, i cili duket se është një dominues në këtë fushë”, – ka thënë Hawking në një intervistë ditën e sotme.

Bravo Trump! Arrite të lësh pa fjalë edhe një nga mendjet më të ndritura të globit.

Komento
Etiketimet
Shperndaje