Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Thumbimi/ Amerika e Anglia kokë më kokë për garën “kombi më idiot”

Thumbimi/ Amerika e Anglia kokë më kokë për garën “kombi më idiot”
November 09
13:36 2016

Pjesa tjetër e botës nuk është e sigurt se cili është kombi më naiv dhe sylesh, sipas një studimi të fundit që ka përfshirë 196 vende.

Në bazë të vendimit të britanikëve për daljen nga BE-ja e tashmë të amerikanëve për zgjedhjen e Trump-it president, raporti thotë se njerëzit nuk dinë me kë të qeshin më shumë, me Anglinë apo Amerikën.

Të paktën do të harrohen për pak çaste britanikët e do të diskutohet më tepër vendimi i amerikanëve.

Shënim: Artikulli është përshtatur në shqip nga redaksia e Blitz.al. Dhe është përkthyer nga një faqe që ka synim humorin.

Linku origjinal:  http://newsthump.com/2016/09/27/global-study-finds-us-and-uk-neck-and-neck-in-battle-for-worlds-stupidest-nation/

Komento
Shperndaje