Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Steven Seagal merr nënshtetësinë ruse nga Putin

Steven Seagal merr nënshtetësinë ruse nga Putin
November 03
16:58 2016

Aktori amerikan Steven Seagal është pajisur me pasaportën ruse nga presidenti Putin, bëri me dije Kremlini zyrtar.

Seagal e quajti presidentin rus “një nga liderët më të mëdhenj të botës”. Zëdhënësi i Putin tha se Seagal ka shprehur shpesh ndjenjat e ngrohta për Rusinë. Gjithashtu, veç kësaj, pozicioni i tij si një aktor elitar ka ndikuar për të marrë nënshtetësinë ruse.

2 vjet më parë, Seagal e cilësoi pushtimin ushtarak të Krimesë nga Rusia si veprim të arsyeshëm. /Blitz.al/

steven-1

Shperndaje