Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(FOTO GALERI) Shpërthen vullkani. Ja pamjet mahnitëse e të frikshme

(FOTO GALERI) Shpërthen vullkani. Ja pamjet mahnitëse e të frikshme
November 26
14:08 2016

Një shpërthim i papritur i vullkanit Popocatépetl në Meksikë ka frikësuar banorët e zonës, por edhe turistët që kishin shkuar në atë zonë, duke përjetuar një nga eksperiencat më të paharrueshme e të frikshme.

Sipas specialistëve, shpërthimi i kraterit të vullkanit i ka çuar retë, gazin e llavën në një lartësi prej 5 km.

Ndërkohë që autoritetet u kanë bërë thirrje banorëve të qëndrojnë larg vullkanit, sepse mund të jenë të rrezikuar.

Ky vullkan është një ndër 1500 vullkanet aktivë në të gjithë botën. /Blitz.al/

vullkani

vullkani-6

vullkani-2

Komento
Shperndaje