Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Donald Trump president, bllokohet website-i i emigracionit në Kanada

Donald Trump president, bllokohet website-i i emigracionit në Kanada
November 09
15:34 2016

Zgjedhja e Donald Trump-it në krye të SHBA-së përballë Hillary Clinton-it ka alarmuar një numër të madh shtetasish amerikanë, të cilët kanë gjetur zgjidhje te shteti fqinj, Kanadaja.

Aq i madh ka qenë numri i aplikantëve për të emigruar drejt Kanadasë fqinje, saqë website-i ku mund të regjistrohen aplikantët është bllokuar.

Ky është një lajm jo i mirë për të gjithë ata që po planifikonin të emigronin, për t’i “shpëtuar” presidencës së Trump-it. /Blitz.al/

_92348064_acb6d70e-6ed6-48cc-bdce-3286e933c50e-1

Shperndaje